Жәнібек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №27-1 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 сәуірдегі № 2-1 шешімі
Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жәнібек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №27-1 "2023–2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 999 495мың теңге:
салықтық түсімдер – 872 722 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 981 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 364 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 095 428 мың теңге;
2) шығындар – 6 247 389 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19079 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 62 100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 43 021 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -266 973 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –266 973 мың теңге:
қарыздар түсімі – 62 100 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 43 021 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 247 894 мың теңге.";
5 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін кредиттін жалпы сомасы 62 100 мың теңге көлемінде қарастырылсын:";
үшінші, төртінші абзацтар алынып тасталсын;
6 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 4 010 455 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар) – 9 210 мың теңге;";
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"санаторлы-курорттық емдеуге – 6 741 мың теңге;";
төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар – 38 640мың теңге;";
оң біріншіабзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы "Жәнібек-Таловка-Кіші Өзен" автомобиль жолының 33-48 шақырымын орташа жөндеуге – 380 499мың теңге;";
оң екіншіабзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы Жәнібек-Таловка-Кіші Өзен 27-33 (6 шақырым) автожолын орташа жөндеуге – 137 190мың теңге;";
оң төртіншіабзац жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2022 года №27-1 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14 апреля 2023 года № 2-1
Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2022 года №27-1 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023–2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 999 495 тысяч тенге:
налоговые поступления – 872 722 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 26 981 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 364 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 5 095 428 тысяч тенге;
2) затраты – 6 247 389 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19 079 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 62 100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43 021 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -266 973 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 266 973 тысяч тенге:
поступление займов – 62 100 тысяч тенге;
погашение займов – 43 021 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств –247 894 тысячи тенге.;
в пункте 5:
абзац первый изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 62 100 тысяч тенге:";
абзацы третий, четвертый исключить;
в пункте 6:
абзац первый изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 4 010 455 тысяч тенге:";
абзац второй изложить в новой редакции:
"на протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 9 210тысяч тенге;";
абзац третий изложить в новой редакции:
"на санаторно-курортное лечение – 6 741 тысяча тенге;";
абзац четвертый изложить в новой редакции:
"на государственные гранты на реализацию новых бизнес-идей – 38 640 тысяч тенге;";
абзац одиннадцатый изложить в новой редакции:
"на средний ремонт автодороги "Жанибек-Таловка-Малый Узень", Жанибекского района 33-48 километров – 380 499тысяч тенге;";
абзац двенадцатый изложить в новой редакции:
"на средний ремонт автомобильной дороги "Жанибек-Таловка-Малый Узень" 27-33 (6 километров), Жанибекского района – 137 190 тысяч тенге;";
абзац четырнадцатый изложить в новой редакции:

"Жәнібек ауданы Жәнібек-Таловка-Кіші Өзен автожолының 92-128 шақырымын күрделі жөндеу (36 шақырым)" жобасына жобалық-сметалық құжаттарын әзірлеуге – 1 687мың теңге;";
оң алтыншыабзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылы, Мажитов және Абдрахманов көшелерінің көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 97 105 мың теңге;";
оң сегізінші, оң тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші абзацтар алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы жиырма екінші абзацпен толықтырылсын:
"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 60 778 мың теңге;";
келесі мазмұндағы жиырма үшінші абзацпен толықтырылсын:
"мемлекеттік кепілдендірілген әлеуметтік пакет – 11 269 мың теңге;";
келесі мазмұндағы жиырма төртіншіабзацпен толықтырылсын:
"мүгедектегі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге – 8 461 мың теңге;";
келесі мазмұндағы жиырма бесіншіабзацпен толықтырылсын:
"мүгедектегі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 035 мың теңге;";
келесі мазмұндағы жиырма алтыншыабзацпен толықтырылсын:
"жалақыны ішінара субсидиялауға, жастар практикасына – 133 046 мың теңге;";
келесі мазмұндағы жиырма жетіншіабзацпен толықтырылсын:
"қоғамдық жұмыстарға – 99 360 мың теңге;";
келесі мазмұндағы жиырма сегізіншіабзацпен толықтырылсын:
"алғашқы жұмыс орны және күміс жас – 36 329 мың теңге;";
келесі мазмұндағы жиырма тоғызыншыабзацпен толықтырылсын:
"мүгедектігі бар адамдарға арналған жалақыны ішінара субсидиялау – 435 мың теңге;";
келесі мазмұндағы отызыншыабзацпен толықтырылсын:
"біліктілік жүйесін дамытуға – 104 мың теңге;";
келесі мазмұндағы отыз біріншіабзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы Еңбекші ауылының су құбырының құрылысына – 101 900 мың теңге;";
келесі мазмұндағы отыз екінші абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауылының солтүстік бөлігіндегі 9 жаңа көшеге автокөлік жолдарының құрылысына – 201 754 мың теңге;";
келесі мазмұндағы отыз үшіншіабзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы Талов, Борсы, Қамысты ауылдарын газбен қамту желілерінің құрылысы" нысанына жобалық сметалық құжаттамасын жасақтау және ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу – 10 000мың теңге.";
жетінші тармақ алынып тасталсын;
аталған шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"на разработку проектно-сметной документации на "Капитальный ремонт автодороги Жанибек-Таловка-Малый Узень 92-128 километров, Жанибекский район (36 километров)" – 1 687 тысяч тенге;";
абзац шестнадцатый изложить в новой редакции:
"на капитальный ремонт автомобильных дорог по улицам Мажитова и Абдрахманова в селе Жанибек, Жанибекского района – 97 105 тысяч тенге;";
абзацы восемнадцатый, девятнадцатый, двадцатый, двадцать первый исключить;
дополнить абзацем двадцать вторым следующего содержания:
"на государственную адресную социальную помощь – 60 778 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать третьим следующего содержания:
"на государственный гарантированный социальный пакет – 11 269 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать четвертым следующего содержания:
"на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spinabifida – 8 461 тысяча тенге;";
дополнить абзацем двадцать пятым следующего содержания:
"на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью – 1 035 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать шестым следующего содержания:
"на частичное субсидирование заработной платы, молодежная практика – 133 046 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать седьмым следующего содержания:
"на общественные работы – 99 360 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать восьмым следующего содержания:
"на первое рабочее место и серебрянный возраст – 36 329 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать девятым следующего содержания:
"на частичное субсидирование заработной платы для лиц с инвалидностью – 435 тысяч тенге;";
дополнить абзацем тридцатым следующего содержания:
"на развитие системы квалификаций – 104 тысяч тенге;";
дополнить абзацем тридцать первым следующего содержания:
"на строительство водопровода в селе Енбекши Жанибекского района – 101 900 тысяч тенге;";
дополнить абзацем тридцать вторым следующего содержания:
"на строительство сооружений (дорог) для 9-ти новых улиц северной части села Жанибек – 201 754 тысячи тенге;";
дополнить абзацем тридцать третьим следующего содержания:
"на изготовление проектной сметной документации и проведение вневедомственной комплексной экспертизы объекта "Строительство линий газопроводов для обеспечения сел Таловка, Борсы, Камысты Жанибекского района – 10 000 тысяч тенге.";
пункт седьмой исключить;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035
2
Әлеуметтiк көмек
561 325
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
561 325
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
357 081
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
67 500
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
945
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
54 236
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
28 612
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
47 951
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
40 839
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37 839
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 959
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 460
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 500
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 920
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
284 498
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 746
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 706
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5 706
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
40
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
10
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
30
2
Коммуналдық шаруашылық
151 900
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035
2
Социальная помощь
561 325
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
561 325
002
Программа занятости
357 081
006
Оказание жилищной помощи
5 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
67 500
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
945
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54 236
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
28 612
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
47 951
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
40 839
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37 839
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28 959
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 460
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
2 500
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 920
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
284 498
1
Жилищное хозяйство
5 746
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 706
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5706
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
40
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
10
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
30
2
Коммунальное хозяйство
151 900
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)