Жәнібек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 27-1 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 9-2 шешімі
Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жәнібек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 27-1 "2023–2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 350 710 мың теңге:
салықтық түсімдер – 872 722 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 981 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 364 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 446 643 мың теңге;
2) шығындар – 6 598 604 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19 079 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 62 100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 43 021 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -266 973 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 266 973 мың теңге:
қарыздар түсімі – 62 100 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 43 021 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 247 894 мың теңге.";
6 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 4 434 701 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
оң жетінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылындағы Абдрахманов, Жұмаев, Жәнекешев, Иманов, Абдуллин-Мусин көшелері аралығы және Өтемісов көшесінен солтүстік айналма жолға дейінгі аралығы, Мәметова көшесінің Жеңіс көшесінен Жәнібек ауылының шығыс жақ бөлігіне дейінгі жалғасы, Шарафетдинов көшесінің Өтемісов-Халиуллин көшелері аралығында орналасқан бөлігіндегі көшелерді күрделі жөндеуге – 600 000 мың теңге;";
жиырмасыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"мүгедектегі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге – 8 461 мың теңге;";
жиырма жетінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы Еңбекші ауылының су құбырының құрылысына – 135 146 мың теңге;";
жиырма тоғызыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы Талов, Борсы, Қамысты ауылдарын газбен қамту желілерінің құрылысы" нысанына жобалық сметалық құжаттамасын жасақтау және ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу – 9 000 мың теңге;";
келесі мазмұндағы отызыншы абзацпен толықтырылсын:

О внесении изменений в решение Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 27-1 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15 августа 2023 года № 9-2
Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 27-1 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023–2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 350 710 тысяч тенге:
налоговые поступления – 872 722 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 26 981 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 364 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 5 446 643 тысячи тенге;
2) затраты – 6 598 604 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19 079 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 62 100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43 021 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -266 973 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 266 973 тысячи тенге:
поступление займов – 62 100 тысяч тенге;
погашение займов – 43 021 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 247 894 тысячи тенге.
в пункте 6:
абзац первый изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 4 343 701 тысяча тенге:";
абзац семнадцатый изложить в новой редакции:
"на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц имени Абдрахманова, Жумаева, Жанекешева, по улице Иманова промежутки между улицами Абдуллина-Мусина и Утемисова-северная кольцевая дорога, по улице Маметовой от Женис до восточной окраины села Жанибек, по улице Шарафетдинова промежуток между улицами Утемисова-Халиуллина в селе Жанибек, Жанибекского района – 600 000 тысяч тенге;";
абзац двадцатый изложить в новой редакции:
"на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностью с диагнозом Spinabifida – 8 461 тысяча тенге;";
абзац двадцать седьмой изложить в новой редакции:
"на строительство водопровода в селе Енбекши Жанибекского района – 135 146 тысяч тенге;";
абзац двадцать девятый изложить в новой редакции:
"на изготовление проектной сметной документации и проведение вневедомственной комплексной экспертизы объекта "Строительство линий газопроводов для обеспечения сел Таловка, Борсы, Камысты Жанибекского района – 9 000 тысяч тенге;";
дополнить абзацем тридцатым следующего содержания:

5 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
67 500
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
945
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
50 736
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
31 585
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
47 951
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
42 897
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
39 897
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 817
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 660
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 500
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 920
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
322 133
1
Тұрғын үй шаруашылығы
8 291
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 261
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
8 261
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
30
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
10
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
20
2
Коммуналдық шаруашылық
188 956
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40 000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
40 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
148 956
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
13 810
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

5 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
67 500
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
945
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
50 736
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
31 585
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
47 951
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
42 897
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
39 897
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 817
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 660
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
2 500
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 920
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
322 133
1
Жилищное хозяйство
8 291
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 261
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
8 261
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
30
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
10
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
20
2
Коммунальное хозяйство
188 956
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
40 000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
40 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
148 956
005
Развитие коммунального хозяйства
13 810
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах