Сырым аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы №27-4 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2023 жылғы 18 қазандағы № 10-1 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сырым аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 27-4 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26319 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 250 668 мың теңге:
салықтық түсімдер – 994 788 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 726 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 232 154 мың теңге;
2) шығындар – 6 547 172 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 563 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 130 177 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 66 614 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 12 583 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 12 583 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 372 650 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 372 650 мың теңге;
қарыздар түсімі – 129 375 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 66 614 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 309 889 теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры, республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 3 915 695 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры трансферттері – 936 225 мың теңге:
Шағырлой ауылын сумен жабдықтауға – 230 515 мың теңге;
Көгеріс ауылын сумен жабдықтауға – 152 311 мың теңге;
Қызылағаш ауылын сумен жабдықтауға – 280 741 мың теңге;
Тоғанас ауылындағы мәдени-демалыс орталығының құрылысына – 272 658 мың теңге;
2) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 211 200 мың теңге:
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 211 200 мың теңге;
3) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 2 638 895 мың теңге:

О внесении изменений в решение Сырымского районного маслихата от 22 декабря 2022 года № 27-4 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 октября 2023 года № 10-1
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 27-4 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26319) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023–2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 250 668 тысяч тенге:
налоговые поступления – 994 788 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 726 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 232 154 тысячи тенге;
2) затраты – 6 547 172 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 563 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 130 177 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 66 614 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 12 583 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 12 583 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 372 650 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 372 650 тысяч тенге;
поступление займов – 129 375 тысяч тенге;
погашение займов – 66 614 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 309 889 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан, республиканских, областных трансфертов и кредитов на общую сумму 3 915 695 тысяч тенге:
1) трансферты из Национального фонда Республики Казахстан – 936 225 тысяч тенге:
на водоснабжение села Шагырлой – 230 515 тысяч тенге;
на водоснабжение села Когерис – 152 311 тысяч тенге;
на водоснабжение села Кызылагаш – 280 741 тысяча тенге;
на строительство культурно-досугового центра в селе Тоганас – 272 658 тысяч тенге;
2) сумма трансфертов из республиканского бюджета – 211 200 тысяч тенге:
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда социально-уязвимым слоям населения – 211 200 тысяч тенге;
3) сумма трансфертов из областного бюджета – 2 638 895 тысяч тенге:

мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 035 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға - 311 322 мың теңге;
біліктілік жүйесін дамытуға – 104 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 4 531 мың теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына – 576 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 72 995 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 8 519 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 37 588 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 3 000 мың теңге;
Бұлдырты ауылында дене шынықтыру сауықтыру комплексі ғимаратын сатып алуға – 223 340 мың теңге;
Қособа ауылының 0-14 шақырым кірме жолын орташа жөндеуге – 560 889 мың теңге;
Қособа ауылының 14-26 шақырым кірме жолын орташа жөндеуге – 726 039 мың теңге;
Жымпиты ауылының Ж.Молдағалиев, Б.Момышұлы, С.Жонысов, Е.Сатаев көшелерінің жолдарын күрделі жөндеуге – 269 992 мың теңге;
Алғабас және Қарағанды ауылдарын сумен жабдықтауға – 45 372 мың теңге;
Бұлан және Жамбыл ауылдарын сумен жабдықтауға – 139 943 мың теңге;
Қособа және Жырақұдық ауылдарын сумен жабдықтауға – 115 345 мың теңге;
Көздіқара ауылын сумен жабдықтауға – 49 602 мың теңге;
Сасықкөл ауылындағы газ құбыры құрылысына – 7 976 мың теңге;
Жымпиты ауылында спорттық зал құрылысына – 46 660 мың теңге;
Алғабас ауылындағы ауылдық мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеуге – 14 067 мың теңге;
Шағырлой ауылын сумен жабдықтауға – 68 924 мың теңге;
Көгеріс ауылын сумен жабдықтауға – 36 136 мың теңге;
Қызылағаш ауылын сумен жабдықтауға – 66 605 мың теңге;

на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 1 035 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости – 311 322 тысячи тенге;
на развитие квалификационной системы – 104 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 4 531 тысяча тенге;
на проект "Ұрпақтар келісімшарты" – 576 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 72 995 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет для детей – 8 519 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 37 588 тысяч тенге;
на выдачу жилищных сертификатов – 3 000 тысяч тенге;
на приобретение здания физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Булдурты – 223 340 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной дороги 0-14 километров села Кособа – 560 889 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной дороги 14-26 километров села Кособа – 726 039 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дорог улиц Ж. Молдагалиева, Б. Момышулы, С. Жонысова, Е. Сатаева села Жымпиты – 269 992 тысячи тенге;
на водоснабжение сел Алгабас и Караганда – 45 372 тысячи тенге;
на водоснабжение сел Булан и Жамбыл – 139 943 тысячи тенге;
на водоснабжение сел Кособа и Жаракудук – 115 345 тысяч тенге;
на водоснабжение села Коздыкара – 49 602 тысячи тенге;
на строительство газопровода в селе Сасыккол – 7 976 тысяч тенге;
на строительство спортивного зала в селе Жымпиты – 46 660 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания сельского дома культуры в селе Алгабас – 14 067 тысяч тенге;
на водоснабжение села Шагырлой – 68 924 тысячи тенге;
на водоснабжение села Когерис – 36 136 тысяч тенге;
на водоснабжение села Кызылагаш – 66 605 тысяч тенге;