Теректі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 31-1 "Теректі ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 5-4 шешімі
Теректі аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Теректі аудандық мәслихатының "Теректі ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №31-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Теректі ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 056 334 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 612 942 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 686 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 025 038 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 396 668 мың теңге;
2) шығындар – 10 278 044 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 444 799 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 559 961 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 115 162 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 666 509 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 666 509 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 405 404 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 115 162 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 376 267 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Теректинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 31-1 "Об утверждении бюджета Теректинского района на 2023-2025 годы"
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 мая 2023 года № 5-4
Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Теректинского районного маслихата "Об утверждении бюджета Теректинского района на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года №31-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"Утвердить бюджет Теректинского района на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 056 334 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 612 942 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 21 686 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 025 038 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 396 668 тысяч тенге;
2) затраты – 10 278 044 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 444 799 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 559 961 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 115 162 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 666 509 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 666 509 тысяч тенге:
поступление займов – 2 405 404 тысячи тенге;
погашение займов – 2 115 162 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 376 267 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
16 224
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 052 862
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
131 544
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
131 544
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
130 509
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035
2
Әлеуметтiк көмек
865 365
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
865 365
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
458 379
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 460
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
78 681
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 729
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
186 965
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
66 780
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
70 371
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
55 953
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 953
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 913
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 360
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 330
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
9 143
062
Біліктілік жүйесін дамыту
207
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16 224
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 052 862
1
Социальное обеспечение
131 544
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
131 544
005
Государственная адресная социальная помощь
130 509
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035
2
Социальная помощь
865 365
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
865 365
002
Программа занятости
458 379
006
Оказание жилищной помощи
2 460
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78 681
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 729
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
186 965
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
66 780
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
70 371
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
55 953
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 953
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 913
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 360
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 330
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9 143
062
Развитие системы квалификаций
207
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

29 900
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
29 900
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
209 550
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс істеуі
207 750
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 800
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
110 376
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
80 834
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 139
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
46 695
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
29 542
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 542
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
96 577
6
Жер қатынастары
27 527
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
27 527
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 067
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
460
10
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
69 050
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
69 050
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
69 050
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
43 159
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
43 159
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
43 159
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

29 900
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
29 900
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
209 550
006
Функционирование районных (городских) библиотек
207 750
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 800
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
110 376
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
80 834
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
34 139
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
46 695
006
Капитальные расходы государственного органа
0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
29 542
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
29 542
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
96 577
6
Земельные отношения
27 527
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
27 527
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27 067
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
007
Капитальные расходы государственного органа
460
10
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
69 050
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
69 050
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
69 050
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
43 159
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
43 159
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
43 159
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)