Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 34-2 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 18 сәуірдегі № 2-1 шешімі
Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №34-2 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 492 281 мың теңге:
салықтық түсімдер – 724 564 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 300 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 700 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 747 717 мың теңге;
2) шығындар – 7 856 041 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 103 500 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 103 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 467 260 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 467 260 мың теңге:
қарыздар түсімі – 103 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56 317 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 420 077 мың теңге.";
5-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Аудандық бюджетте 2023 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 5 087 205 мың теңге ескерілсін:"
он бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттар – 38 640 мың теңге;";
жиырма екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Шыңғырлау ауданының 12,6-17 км (4,4 км) "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 171 688 мың теңге;";
жиырма үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
Шыңғырлау ауданының 17-32 (15 км) "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 587 006 мың теңге;";
жиырма төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Шыңғырлау ауданының 32-47 (15 км) "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 850 982 мың теңге;";
жиырма бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Шыңғырлау ауданының 0-10 км "Алмазное ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 434 880 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы отыз үшінші және отыз төртінші абзацтармен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Чингирлауского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 34-2 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 апреля 2023 года № 2-1
Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года №34-2 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 7 492281 тысяча тенге:
налоговые поступления – 724 564 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 15 300 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 747 717 тысяч тенге;
2) затраты – 7 856 041 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 103 500 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 103 500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -467 260 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 467 260 тысяч тенге:
поступление займов – 103 500 тысяч тенге;
погашение займов – 56 317 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 420 077 тысяч тенге.";
в пункте 5:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 5 087 205тысяч тенге:";
абзац пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей – 38 640 тысяч тенге;";
абзац двадцать второй изложить в следующей редакции:
"на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 12,6-17 км (4,4 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 171 688 тысяч тенге;";
абзац двадцать третий изложить в следующей редакции:
"на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 17-32 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 587 006 тысяч тенге;";
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 32-47 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 850 982 тысячи тенге;";
абзац двадцать пятый изложить в следующей редакции:
"на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 0-10 км "Подъезда в село Алмазное" Чингирлауского района – 434 880 тысяч тенге;";
дополнить абзацами тридцать третьим и тридцать четвертым следующего содержания:

"Шыңғырлау ауданының Шоктыбай ауылында су құбырының құрылысына – 43 788 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үйдің құрылысы (сметалық құжатты түзету)– 170 504 мың теңге;".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С.Тұрғалиев
Шешімге қосымша
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
23 желтоқсандағы № 34-2
шешіміне 1- қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

"на строительство водопровода в селе Шоктыбай Чингирлауского района– 43 788 тысяч тенге;
на строительство 3-х этажного многоквартирного жилого дома в селе Шынгырлау, Чингирлауского района (корректировка сметной части) – 170 504 тысячи тенге;".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата С.Тургалиев
Приложение к решению
Приложение 1
к решениюЧингирлауского
районного маслихата
от 23 декабря 2022года № 34-2
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

356 937
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
23 570
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
33 772
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
889
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
90 810
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
25 282
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
59 378
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
68 269
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
65 269
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 264
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 164
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 050
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 791
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
448 256
1
Тұрғын үй шаруашылығы
209 136
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
38 632
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3 437
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
35 195
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
170 504
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
170 504
2
Коммуналдық шаруашылық
193 751
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37 263
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
37 263
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
156 488
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
156 488
3
Елді - мекендерді көркейту

356 937
006
Оказание жилищной помощи
23 570
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
33 772
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
889
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90 810
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
25 282
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
59 378
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
68 269
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
65 269
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53 264
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 164
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 050
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 791
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
448 256
1
Жилищное хозяйство
209 136
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
38 632
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3 437
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
35 195
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
170 504
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
170 504
2
Коммунальное хозяйство
193 751
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37 263
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
37 263
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
156 488
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
156 488
3
Благоустройство населенных пунктов