2024-2026 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданы Ақбұлақ ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-1 шешімі.
Қазақстан "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданының Ақбұлақ ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 652 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 784 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 37 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 44 831 мың теңге;
2) шығындар – 47 841 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 189 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 189 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 1 189 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 14.11.2024 № 28-1 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған Ақбұлақ ауылдық округі бюджетінің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылады.
3. 2024 жылға арналған Ақбұлақ ауылдық округі бюджетіне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 102 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 102 мың теңге.
3-1. Ауылдық бюджетте 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 400 мың теңге ескерілсін:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 400 мың теңге.

О бюджете Акбулакского сельского округа Чингирлауского района на 2024-2026 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 15-1.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан",Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акбулакского сельского округа Чингирлауского района на 2024-2026 годысогласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 652 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 784 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 37 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 44 831 тысяча тенге;
2) затраты – 47 841 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 189 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 189 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 189 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.11.2024 № 28-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Поступления в бюджет Акбулакского сельского округа на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Акбулакского сельского округа на 2024 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме 102 тысячи тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 102 тысячи тенге.
3-1. Учесть в сельском бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов из районного бюджета в общей сумме 400 тысяч тенге:
на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа– 400 тысячи тенге.

Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 12.06.2024 № 23-1 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2024 жылға арналған Ақбұлақ ауылдық округі бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция түсімінің жалпы сомасы 44 329 мың теңге көлемінде белгіленсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Мәслихат төрағасы С. Тұрғалиев
Шыңғырлау аудандық мәслихатының
2023жылғы 27 желтоқсандағы
№ 15-1 шешіміне 1- қосымша
2024 жылға арналған Ақбұлақ ауылдық округінің бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.06.2024 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Предусмотреть в бюджете Акбулакского сельского округа на 2024 год поступления субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 44 329 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата С. Тургалиев
Приложение 1 к решению
Чингирлауского районного маслихата
от 27 декабря 2023 года № 15-1
Бюджет Акбулакского сельского округа на 2024 год