О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII "О бюджете города Астаны на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Астаны от 29 ноября 2024 года № 241/31-VIII.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024.
Маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны "О бюджете города Астаны на 2024-2026 годы" от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 237 841 009,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 926 540 892 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 68 484 730,4 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 14 994 913 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 227 820 474 тысяч тенге;
2) затраты – 1 236 803 488,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 575 564 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 4 730 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 154 436 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 47 700 034тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 47 700 034 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 49 238 077,1) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 49 238 077,1тысяч тенге;
7) поступление займов – 57 340 818 тысяч тенге;
8) погашение займов – (- 37 195 780) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 29 093 039,1 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:

"Астана қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 113/15-VIII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 29 қарашадағы № 241/31-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі
Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласы мәслихатының "Астана қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 113/15-VIII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Астана қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 237 841 009,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 926 540 892 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 68 484 730,4 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 14 994 913 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 227 820 474 мың теңге;
2) шығындар – 1 236 803 488,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 2 575 564 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 4 730 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 154 436 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 47 700 034 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 47 700 034 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-49 238 077,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 49 238 077,1 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 57 340 818мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-37 195 780) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 093 039,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2024 год в сумме 6 853 000 тысяч тенге.".
Приложения 1,4,6,9,12,15,18 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2,3,4,5,6,7 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Маслихата города Астаны Е. Каналимов
Приложение 1 к решению
маслихата города Астаны
от 29 ноября 2024 года № 241/31-VIII
Приложение 1 к решению
маслихата города Астаны
от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII
Бюджет города Астаны на 2024 год
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

"4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 6 853 000 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 6, 9, 12, 15, 18-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Е. Каналимов
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 29 қарашадағы
№ 241/31-VIII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласы мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 113/15-VIII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласының 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы мың тенге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1. Кірістер

810 287,0
004
Капитальные расходы государственного органа
2 965,0
362
Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы
316 512,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
316 512,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
873 190,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
133 517,0
003
Капитальные расходы государственного органа
4 799,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
734 874,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
8 790 812,0
061
Развитие объектов государственных органов
8 790 812,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
626 451,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
602 027,0
003
Капитальные расходы государственного органа
24 424,0
02
Оборона
5 259 435,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
799 299,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
799 299,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
1 179 846,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
1 179 846,0
516
Управление мобилизационной подготовки и территориальной обороны города республиканского значения, столицы
3 280 290,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки и территориальной обороны
95 735,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
639 088,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
927 934,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
1 616 533,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
31 182 751,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
3 858 559,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 858 559,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
27 216 977,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы

810 287,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 965,0
362
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы
316 512,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
316 512,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
873 190,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
133 517,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 799,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
734 874,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
8 790 812,0
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
8 790 812,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
626 451,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
602 027,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
24 424,0
02
Қорғаныс
5 259 435,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
799 299,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
799 299,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
1 179 846,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
1 179 846,0
516
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы және аумақтық қорғаныс басқармасы
3 280 290,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы және аумақтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
95 735,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
639 088,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
927 934,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
1 616 533,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
31 182 751,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
3 858 559,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 858 559,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
27 216 977,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету

3 049,0
029
Методическая работа
932 825,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
49 340 909,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
685 000,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
86 810 742,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
3 662 221,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 491 548,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
123 898 086,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 741 062,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
2 882,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
4 000,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
121 150 142,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
13 625 252,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
13 625 252,0
05
Здравоохранение
20 187 488,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
18 217 054,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
495 903,0
006
Услуги по охране материнства и детства
773 715,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
135 243,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
186 167,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
402,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 235 809,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
132 409,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 637 402,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
258 288,0
030
Капитальные расходы государственного органа
377,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
10 599 853,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы

3 049,0
029
Әдістемелік жұмыс
932 825,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
49 340 909,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
685 000,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
86 810 742,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
3 662 221,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 491 548,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
123 898 086,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 741 062,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
2 882,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
4 000,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
121 150 142,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
13 625 252,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
13 625 252,0
05
Денсаулық сақтау
20 187 488,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
18 217 054,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
495 903,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
773 715,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
135 243,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
186 167,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
402,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 235 809,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
132 409,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 637 402,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
258 288,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
377,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
10 599 853,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

549 104,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
1 212 382,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 970 434,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 970 434,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
48 023 640,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
46 799 420,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
861 355,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 098 648,0
003
Программа занятости
6 055 313,0
004
Государственная адресная социальная помощь
1 847 962,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
1 370 212,0
007
Оказание жилищной помощи
24 400,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10 917 059,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
4 057 398,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 800,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
4 926 510,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
597 038,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 083 465,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 422 471,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 331 286,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

549 104,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 212 382,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 970 434,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 970 434,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
48 023 640,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
46 799 420,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
861 355,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 098 648,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6 055 313,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 847 962,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 370 212,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
24 400,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
10 917 059,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
4 057 398,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 800,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
4 926 510,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
597 038,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 083 465,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 422 471,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 331 286,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

77 427 262,0
029
Развитие газотранспортной системы
11 393 935,0
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
17 091 281,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
5 888 320,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
1 735,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 735,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
5 872 320,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
465 449,0
004
Мероприятия по охране окружающей среды
2 460 862,0
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
759 699,0
012
Капитальные расходы государственного органа
13 591,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
229 943,0
016
Создание "зеленого пояса"
1 386 110,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 671,0
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
306 941,0
031
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
68 320,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
122 540,0
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
12 500,0
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
28 842,0
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
270,0
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
1 539,0
052
Закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
43,0
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
10 000,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
14 265,0
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
14 265,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8 974 627,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
4 016 283,0
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов

77 427 262,0
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
11 393 935,0
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
17 091 281,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
5 888 320,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
1 735,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 735,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
5 872 320,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
465 449,0
004
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
2 460 862,0
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
759 699,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 591,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
229 943,0
016
"Жасыл белдеуді" салу
1 386 110,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 671,0
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
306 941,0
031
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
68 320,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
122 540,0
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
12 500,0
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
28 842,0
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
270,0
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
1 539,0
052
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды сатып алу
43,0
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
10 000,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
14 265,0
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
14 265,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8 974 627,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
4 016 283,0
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу

643 926,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
6 853 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
6 853 000,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
756 838,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
756 838,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
8 620 758,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
8 620 758,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 392 980,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
392 980,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 000 000,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
287 087,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
287 087,0
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
149 703,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
149 703,0
14
Обслуживание долга
3 519 412,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
3 519 412,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
3 152 866,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
366 546,0
15
Трансферты
77 252 829,3
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
77 252 829,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
179 651,8
007
Бюджетные изъятия
74 680 101,0
016
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
10 394,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
32 381,0
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
536 684,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан

643 926,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
6 853 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
6 853 000,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
756 838,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
756 838,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
8 620 758,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
8 620 758,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 392 980,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
392 980,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 000 000,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
287 087,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
287 087,0
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
149 703,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
149 703,0
14
Борышқа қызмет көрсету
3 519 412,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
3 519 412,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
3 152 866,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
366 546,0
15
Трансферттер
77 252 829,3
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
77 252 829,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
179 651,8
007
Бюджеттік алып коюлар
74 680 101,0
016
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
10 394,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
32 381,0
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
536 684,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару

373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
017
Развитие благоустройства города
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
013
Развитие благоустройства города
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
005
Развитие коммунального хозяйства
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
010
Развитие ливневой канализации
018
Развитие благоустройства города
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
014
Развитие объектов культуры
015
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
012
Развитие теплоэнергетической системы
029
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
025
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы

373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
005
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
010
Нөсер кәрізін дамыту
018
Қаланы абаттандыруды дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
014
Мәдениет объектілерін дамыту
015
Cпорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы