Астана қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 243/32-VIII шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер – 1 447 481 392 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 952 000 000 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 11 165 248 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 3 100 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 481 216 144 мың теңге;
2) шығындар – 1 134 463 550,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 20 569 474 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 21 560 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 990 526 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 357 519 515 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 357 519 515 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-65 071 147,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 65 071 147,6 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 5 000 000 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-27 020 347) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 87 091 494,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 18.03.2025 № 278/35-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға республикалық бюджетке бюджеттiк алу 74 573 219 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3. "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 32 360 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 62 771 теңге;
4) айлық есептiк көрсеткiш – 3 932 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46 228 теңге;
6) әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік органдар мен құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын.

О бюджете города Астаны на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Астаны от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 447 481 392 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 952 000 000 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 11 165 248 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 100 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 481 216 144 тысяч тенге;
2) затраты – 1 134 463 550,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 569 474 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 21 560 000 тысяч тенге; погашение бюджетных кредитов – 990 526 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 357 519 515 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 357 519 515 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-65 071 147,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 65 071 147,6 тысяч тенге;
7) поступление займов – 5 000 000 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-27 020 347) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 87 091 494,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Астаны от 18.03.2025 № 278/35-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть на 2025 год бюджетные изъятия в республиканский бюджет в сумме 74 573 219 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" с 1 января 2025 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 32 360 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 62 771 тенге;
4) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.

4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 13 757 635 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 18.03.2025 № 278/35-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Астана қаласының 2025 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
6. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2025 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 9, 10, 11-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Байқоңыр" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 12, 13, 14-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Есіл" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2025 год в сумме 13 757 635 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Астаны от 18.03.2025 № 278/35-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2025 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2025 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 6, 7, 8.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района "Байқоңыр" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 9, 10, 11.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есиль" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 12, 13, 14.

10. 15, 16, 17-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Нұра" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
11. 18, 19, 20-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарыарқа" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
12. 21, 22, 23-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарайшық" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
13. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Е. Каналимов
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 243/32-VIII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласының 2025 жылға арналған бюджеті

10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Нұра" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 15, 16, 17.
11. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарка" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 18, 19, 20.
12. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарайшык" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 21, 22, 23.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов
Приложение 1
к решению маслихата города Астаны
от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII
Бюджет города Астаны на 2025 год

329 973,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
329 973,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
1 074 006,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
132 841,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
605,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
940 560,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
7 523 061,0
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
7 523 061,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
440 735,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
438 928,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 807,0
02
Қорғаныс
6 786 400,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
326 552,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
326 552,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
3 608 201,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
87 634,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
3 520 567,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
2 851 647,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106 323,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
754 995,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
334 801,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
1 654 528,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
35 796 981,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
2 174 546,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 174 546,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
33 385 676,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету

329 973,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
329 973,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
1 074 006,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
132 841,0
003
Капитальные расходы государственного органа
605,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
940 560,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
7 523 061,0
061
Развитие объектов государственных органов
7 523 061,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
440 735,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
438 928,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 807,0
02
Оборона
6 786 400,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
326 552,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
326 552,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
3 608 201,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
87 634,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
3 520 567,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
2 851 647,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
106 323,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
754 995,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
334 801,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
1 654 528,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
35 796 981,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
2 174 546,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 174 546,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
33 385 676,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы

29 945 296,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
26 529,0
004
Астана қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
55 850,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 358 001,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
236 759,0
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
236 759,0
04
Бiлiм беру
349 575 587,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
10 086,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
10 086,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
999 954,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
200 565,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
529 195,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
270 194,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
291 041 901,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 492 505,0
003
Жалпы білім беру
46 179 325,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
4 475 738,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
4 204 723,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 603 267,0
008
Балаларға қосымша білім беру
6 527 752,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
351 416,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 860,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
799 930,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
1 798 323,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
233 511,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
27 027 121,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
11 699,0

29 945 296,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
26 529,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Астане
55 850,0
007
Капитальные расходы государственного органа
3 358 001,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
236 759,0
004
Развитие объектов органов внутренних дел
236 759,0
04
Образование
349 575 587,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
10 086,0
019
Обучение участников избирательного процесса
10 086,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
999 954,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
200 565,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
529 195,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
270 194,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
291 041 901,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
2 492 505,0
003
Общеобразовательное обучение
46 179 325,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
4 475 738,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
4 204 723,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
3 603 267,0
008
Дополнительное образование для детей
6 527 752,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
351 416,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 860,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
799 930,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
1 798 323,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
233 511,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
27 027 121,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 699,0

029
Әдістемелік жұмыс
1 076 734,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
53 218 529,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
200 000,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
93 072 387,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
4 085 153,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 348 809,0
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
27 304 783,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
46 194 473,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
6 743 534,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
1 000,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
11 000 000,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
28 449 939,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
11 329 173,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
11 329 173,0
05
Денсаулық сақтау
33 478 152,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
25 882 422,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
528 369,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
983 850,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
150 000,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
178 202,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
2 000,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 293 747,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
132 409,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 939 206,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
288 913,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 125,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары

029
Методическая работа
1 076 734,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
53 218 529,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
200 000,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
93 072 387,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
4 085 153,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 348 809,0
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
27 304 783,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
46 194 473,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
6 743 534,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
1 000,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
11 000 000,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
28 449 939,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
11 329 173,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
11 329 173,0
05
Здравоохранение
33 478 152,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
25 882 422,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
528 369,0
006
Услуги по охране материнства и детства
983 850,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
150 000,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
178 202,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
2 000,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 293 747,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
132 409,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 939 206,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
288 913,0
030
Капитальные расходы государственного органа
3 125,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения

16 647 561,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
646 835,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 088 205,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
7 595 730,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
7 595 730,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
53 311 606,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
51 791 161,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
664 637,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 225 375,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
7 191 977,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 742 502,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 841 025,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 000,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
10 089 879,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
4 137 206,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
4 429 242,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
467 072,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 141 983,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 662 813,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 983 262,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

16 647 561,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
646 835,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 088 205,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
7 595 730,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
7 595 730,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
53 311 606,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
51 791 161,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
664 637,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 225 375,0
003
Программа занятости
7 191 977,0
004
Государственная адресная социальная помощь
3 742 502,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
1 841 025,0
007
Оказание жилищной помощи
20 000,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10 089 879,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
4 137 206,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
4 429 242,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
467 072,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 141 983,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 662 813,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 983 262,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

300 000,0
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
10 500 000,0
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
500 000,0
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
802 954,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
13 757 635,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
13 757 635,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
292 930,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
292 930,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
9 263 929,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
9 263 929,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 416 192,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
102 765,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 313 427,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
338 801,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
338 801,0
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
115 725,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
115 725,0
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
3 000,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
3 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
4 023 625,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 023 625,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
4 017 455,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
6 170,0
15
Трансферттер
78 995 242,6
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
78 995 242,6
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару

300 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
10 500 000,0
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
500 000,0
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
802 954,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
13 757 635,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
13 757 635,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
292 930,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
292 930,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
9 263 929,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
9 263 929,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 416 192,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
102 765,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 313 427,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
338 801,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
338 801,0
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
115 725,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
115 725,0
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
3 000,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
3 000,0
14
Обслуживание долга
4 023 625,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 023 625,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
4 017 455,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
6 170,0
15
Трансферты
78 995 242,6
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
78 995 242,6
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов

14 575,0
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
4 504 801,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
655 738,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 145,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3 791 365,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
55 553,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
689 114,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
686 474,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 640,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
655 703,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
653 063,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 640,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
332 720,0
001
Жергілікті бюджетті жоспарлау, атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
266 782,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
64 618,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 320,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
595 570,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
591 012,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 558,0
362
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы
351 557,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
351 557,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
853 446,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102 841,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
605,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
750 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 777 960,0
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
1 777 960,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
440 735,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

14 575,0
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
4 504 801,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
655 738,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 145,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 791 365,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
55 553,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
689 114,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере государственного архитектурно-строительного контроля на местном уровне
686 474,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 640,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
655 703,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
653 063,0
005
Капитальные расходы государственного органа
2 640,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
332 720,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области планирования, исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
266 782,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
64 618,0
014
Капитальные расходы государственного органа
1 320,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
595 570,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
591 012,0
004
Капитальные расходы государственного органа
4 558,0
362
Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы
351 557,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
351 557,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
853 446,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
102 841,0
003
Капитальные расходы государственного органа
605,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
750 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 777 960,0
061
Развитие объектов государственных органов
1 777 960,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
440 735,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы

373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
04
Бiлiм беру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
05
Денсаулық сақтау
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
005
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
010
Нөсер кәрізін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
015
Cпорт объектілерін дамыту
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
019
Ұлттық пантеон салу
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы

373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
004
Развитие объектов органов внутренних дел
04
Образование
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
05
Здравоохранение
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
017
Развитие благоустройства города
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
013
Развитие благоустройства города
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
005
Развитие коммунального хозяйства
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
010
Развитие ливневой канализации
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
015
Развитие объектов спорта
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
019
Строительство Национального пантеона
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
012
Развитие теплоэнергетической системы
029
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы

005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту

005
Развитие объектов охраны окружающей среды
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
025
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов

518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 243/32-VII шешіміне
5-қосымша
Астана қаласының 2025 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 243/32-VIII шешіміне
6-қосымша
2025 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі

518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 5 к решению
маслихата города Астаны
от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2025 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Приложение 6
к решению маслихата города Астаны
от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2025 год