Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2024–2028 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 17 мамырдағы № 107-1686 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 27-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабы 3-тармағының 7) тармақшасына және 62-бабының 5-тармағына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2024–2028 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием на 2024–2028 учебные годы
Постановление акимата города Астаны от 17 мая 2024 года № 107-1686.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 7) пункта 3 статьи 6 и пунктом 5 статьи 62 Закона Республики Казахстан "Об образовании", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием на 2024–2028 учебные годы согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Руководителю Государственного учреждения "Управление образования города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы қаулыны бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне жіберуді;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оның Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім Ж. Қасымбек
Астана қаласы әкімдігінің
2024 жылғы "__" __________
№ _____________ қаулысына
қосымша
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі бiлiмi бар кадрларды даярлауға 2024–2028 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы (жергілікті бюджет есебінен)
Р/с№
Даярлау бағытының коды және сыныпталуы
Білім беру бағдарламасының коды және тобының атауы
2024–2028 оқу жылдарына арналған күндізгі оқу бөліміне мемлекеттік білім беру тапсырысының көлемі
(гранттар саны)
Оқу жылы ішінде бір студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
1
2
3
4
5
6

1) направление настоящего постановления в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Астаны.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Ж. Қасымбек
Приложение
к постановлению акимата
города Астаны
от 17 мая 2024 года № 107-1686
Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием на 2024–2028 учебные годы (за счет местного бюджета)
п/п
Код и классификация направлений
подготовки
Код и наименование групп
образовательных программ
Объем государственного образовательного заказа по очной форме обучения на 2024–2028 учебные годы
(количество грантов)
Средние расходы на обучение одного студента за учебный год (тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом другие организации высшего и (или) послевузовского образования
1
2
3
4
5
6