Степногорск қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С-9/2 "2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2024 жылғы 28 қарашадағы № № 8С-17/2 шешімі
Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Степногорск қалалық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С-9/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 666 511,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 712 700,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 49 116,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 41 047 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6 863 647,3 мың теңге;
2) шығындар – 16 781 986,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 1 199 865,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 199 865,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 218 525,1 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 218 525,1 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 865 865,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 865 865,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Степногорского городского маслихата от 22 декабря 2023 года № 8С-9/2 "О бюджете города на 2024-2026 годы"
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 28 ноября 2024 года № № 8С-17/2
Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Степногорского городского маслихата "О бюджете города на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 8С-9/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 666 511,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 712 700,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 49 116,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 41 047 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 863 647,3 тысяч тенге;
2) затраты – 16 781 986,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -1 199 865,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 199 865,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 218 525,1 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 218 525,1 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 865 865,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 865 865,7 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

21 541,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21 541,4
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
7 205,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 205,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 854,8
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 351,1
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
47 573,8
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
47 573,8
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
47 573,8
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
47 573,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
908 027,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
60 299,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
60 299,9
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
60 299,9
2
Әлеуметтiк көмек
574 686,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
574 686,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 203
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 953,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
155 936,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 914,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
165 683,9
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
225 840,1
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
16 155
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
273 041,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
273 041,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

21 541,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21 541,4
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
7 205,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 205,9
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 854,8
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 351,1
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
47 573,8
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
47 573,8
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
47 573,8
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
47 573,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
908 027,7
1
Социальное обеспечение
60 299,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60 299,9
005
Государственная адресная социальная помощь
60 299,9
2
Социальная помощь
574 686,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
574 686,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 203
006
Оказание жилищной помощи
2 953,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
155 936,4
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 914,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
165 683,9
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
225 840,1
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
16 155
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
273 041,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
273 041,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

32 058
Ақмола облысы Степногорск қаласында қырық бес пәтерлі тұрғын үйге сыртқы электр жарықтандыру желілерін салу және аумақты абаттандыру (5-позиция)
17 056
Ақмола облысы Степногорск қаласында қырық бес пәтерлі тұрғын үйге сыртқы электр жарықтандыру желілерін салу және аумақты абаттандыру (6-позиция)
36 727
Ақмола облысы Степногорск қаласы Қарабұлақ ауылында мәдениет үйін салу
292 563
Степногорск қаласының Қырық құдық ауылында мал қорымын салу
26 785
Қырық құдық ауылында даму және құрылыс салу схемаларын әзірлеу
9 403
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
Степногорск қаласы, Шантөбе кентінде сумен жабдықтау желілерін қайта жаңартуға
947 240
Степногорск қаласының кәріз тазарту құрылыстарын қайта жаңарту, жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу
15 000
Ақмола облысы Степногорск қаласына дейін көтергіш жылу-су сорғы станциясынан (ЖКССС) магистральдық су құбырларын реконструкциялауға
1 168 525,1
Степногорск қаласының жылу желілерін қайта жаңартуға 1-кезек
150 000
Степногорск қаласының Бейбітшілік көшесі бойынша автомобиль жолын реконструкциялауға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
13 500
Ақмола облысы Степногорск қаласындағы Мир көшесінен 20 шағын ауданға дейінгі Новосібір көшесінің автомобиль жолын қайта жаңартуға (Мир көшесінен Сарыарқа көшесіне дейінгі 1-кезек)
398 540,8
Степногорск қаласындағы Степная көшесі бойынша Парковая көшесінен 20 шағын ауданға дейінгі автожолды қайта жаңарту
337 131,4
Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сатып алуға
250 000
Степногорск қаласының Қарабұлақ ауылында тротуарларды орнатуға "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
29 008
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға Степногорск қаласы Қырық құдық ауылының көшелерін орташа жөндеуге
118 181,8
Шантөбе кентінде қазандық салуға қарыз қаражатын өтеуге
68 580,7
"Степногорск-водоканал" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
43 000
Степногорск қ. жолаушылар тасымалын субсидиялауға
38 000
БАРЛЫҒЫ
6 863 644,2

32 058
На строительство наружного электроосвещения и благоустройство территории к сорока пяти квартирному жилому дому в городе Степногорске Акмолинской области (позиция 5)
17 056
На строительство сетей теплоснабжения, благоустройство территории к сорока пяти квартирному жилому дому в городе Степногорске Акмолинской области (позиция 6)
36 727
Строительство дома культуры в селе Карабулак города Степногорска Акмолинской области
292 563
Строительство скотомогильниа в селе Кырык кудык города Степногорск
26 785
Разработка схем развития и застройки в селе Кырык кудык
9 403
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
На реконструкцию сетей водоснабжения в поселке Шантобе, города Степногорска
947 240
Разработка проектно-сметной документации, реконструкция канализационных очистных сооружений города Степногорска
15 000
На реконструкцию магистральных водоводов от повысительной теплоөводяной насосной станции (ТНВСП) до города Степногорска Акмолинской области
1 168 525,1
На реконструкцию тепловых сетей города Степногорска 1-очередь
150 000
Разработка проектно-сметной документации на реконструкцию автомобильной дороги по улице Бейбитшилик города Степногорска
13 500
На реконструкцию автомобильной дороги ул. Новосибирская от ул. Мира до 20-го микрорайона в г. Степногорск Акмолинской области (1-я очередь от ул. Мира до ул.Сарыарка)
398 540,8
Реконструкция автодороги по улице Степная от улицы Парковая до 20 микрорайона в городе Степногорск
337 131,4
На приобретение помещений, зданий, сооружений
250 000
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" на устройство тротуаров в селе Карабулак города Степногорск
29 008
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" на средний ремонт покрытия улиц села Кырык кудык города Степногорск
118 181,8
На погашение заемных средств на строительство котельной в поселке Шантобе
68 580,7
На укрепление материально-технической базы Государственного казенного предприятия на праве хозяйственного ведения "Степногорск-водоканал"
43 000
На субсидирование пассажирских перевозок г.Степногорск
38 000
ИТОГО
6 863 644,2