Степногорск қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 8С-9/8 "2024-2026 жылдарға арналған кенттердің, ауылдардың және ауылдық округтің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2024 жылғы 28 қарашадағы № 8С-17/3 шешімі
Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Степногорск қалалық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған кенттердің, ауылдардың және ауылдық округтің бюджеттері туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 8С-9/8 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Ақсу кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 270 111,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 22 097,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 155 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 247 859,3 мың теңге;
2) шығындар – 271 412,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 300,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 300,8 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024-2026 жылдарға арналған Бестөбе кентінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 303 364,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 802 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 77 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 257 485,1 мың теңге;
2) шығындар – 303 611,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -247,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 247,8 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024-2026 жылдарға арналған Заводской кентінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 129 163,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 30 288,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 953 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 97 921,6 мың теңге;
2) шығындар – 129 444,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -281,6 мың теңге;

О внесении изменений в решение Степногорского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 8С-9/8 "О бюджетах поселков, сел и сельского округа на 2024-2026 годы"
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 28 ноября 2024 года № 8С-15/3
Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Степногорского городского маслихата "О бюджетах поселков, сел и сельского округа на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 8С-9/8 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Аксу на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 270 111,5 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 22 097,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 155 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 247 859,3 тысяч тенге;
2) затраты – 271 412,3 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -1 300,8 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 300,8 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет поселка Бестобе на 2024-2026 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 303 364,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 802 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 77 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 257 485,1 тысяч тенге;
2) затраты – 303 611,9 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -247,8 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 247,8 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет поселка Заводской на 2024-2026 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 129 163,3 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 30 288,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 953 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 97 921,6 тысяча тенге;
2) затраты – 129 444,9 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -281,6 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 281,6 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024-2026 жылдарға арналған Шаңтөбе кентінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 142 747,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 798,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 274,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 128 673,9 мың теңге;
2) шығындар – 144 565,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 818,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 818,7 мың теңге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024-2026 жылдарға арналған Қарабұлақ ауылының бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 113 237,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 717,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 096,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 602,7 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 101 820,9 мың теңге;
2) шығындар – 113 565,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -329,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 329,3 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2024-2026 жылдарға арналған Изобильный ауылының бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 110 554,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер –1 084,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 166,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 109 304,7 мың теңге;
2) шығындар – 110 557,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -2,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2,2 мың теңге.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2024-2026 жылдарға арналған Қырық құдық ауылының бюджеті тиісінше 19, 20, 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 225 795,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 676,8 мың теңге;

5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 281,6 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет поселка Шантобе на 2024-2026 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 142 747,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 798,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 274,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 128 673,9 тысячи тенге;
2) затраты – 144 565,9 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -1 818,7 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 818,7 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет села Карабулак на 2024-2026 годы, согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 113 237,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 717,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 096,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 602,7 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 101 820,9 тысяч тенге;
2) затраты – 113 566,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -329,3 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 329,3 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет села Изобильное на 2024-2026 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 110 554,9 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 084,1 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 166,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 109 304,7 тысячи тенге;
2) затраты – 110 557,1 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -2,2 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2,2 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет села Кырык кудык на 2024-2026 годы, согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 225 795,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 676,8 тысяч тенге;

салықтық емес түсімдер – 980,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 221 138 мың теңге;
2) шығындар - 225 856,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -60,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 60,9 мың теңге.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2024-2026 жылдарға арналған Бөгенбай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23, 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 804,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 720,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 61 084,2 мың теңге;
2) шығындар – 62 948,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -143,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 143,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

неналоговые поступления – 980,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 221 138 тысяч тенге;
2) затраты – 225 856,2 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -60,9 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 60,9 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Богенбайского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 804,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 720,3 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 61 084,2 тысячи тенге;
2) затраты – 62 948,3 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -143,8 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 143,8 тысячи тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 к настоящему решению.