Аршалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/3 "2024-2026 жылдарға арналған Аршалы ауданының кент, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 сәуірдегі № 18/2 шешімі
Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аршалы аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Аршалы ауданының кент, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Аршалы кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 202 439,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 94 570,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 125,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 107 744,0 мың теңге;
2) шығындар – 227 369,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 24 930,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24 930,3 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"2. 2024-2026 жылдарға арналған Ижев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 129,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 400,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 530,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 37 199,0 мың теңге;
2) шығындар – 56 129,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 000,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 000,0 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"3. 2024-2026 жылдарға арналған Жібек жолы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 987 377,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 117 600,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 819 777,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 036 041,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Аршалынского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 13/3 "О бюджетах поселка, сельских округов Аршалынского района на 2024-2026 годы"
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 26 апреля 2024 года № 18/2
Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аршалынского районного маслихата "О бюджетах поселка, сельских округов Аршалынского района на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 13/3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Аршалы на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 202 439,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 94 570,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 125,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 107 744,0 тысяч тенге;
2) затраты – 227 369,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 24 930,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 930,3 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Ижевского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 51 129,0 тысяч тенге , в том числе:
налоговые поступления – 13 400,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 530,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37 199,0 тысяч тенге;
2) затраты – 56 129,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 000,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5000,0 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа Жибек жолы на 2024-2026 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 987 377,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 117 600,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 819 777,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 036 041,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 48 664,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 48 664,0 теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"4. 2024-2026 жылдарға арналған Анар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 375,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 478,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 45 897,0 мың теңге;
2) шығындар – 56 662,1 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге; соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5287,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 287,1 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"6. 2024-2026 жылдарға арналған Түрген ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 278,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 640,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 638,0 мың теңге;
2) шығындар – 53 016,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 738,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 738,7 мың теңге.";
7 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"7. 2024-2026 жылдарға арналған Константинов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20, 21 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 65 286,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 045,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 420,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 50 821,0 мың теңге;
2) шығындар – 80 399,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 15 113,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 113,4 мың теңге.";
9 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"9. 2024-2026 жылдарға арналған Елтоқ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26, 27 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 48 664,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 48 664,0 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Анарского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 51 375,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 478,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 897,0 тысяч тенге;
2) затраты – 56 662,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 287,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 287,1 тысяча тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет сельского округа Турген на 2024-2026 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 43 278,0 тысяч тенге, в том числе;
налоговые поступления – 8 640,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 638,0 тысяч тенге;
2) затраты – 53 016,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 738,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 738,7 тысяч тенге."
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Константиновского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 65 286,0 тысяч тенге , в том числе:
налоговые поступления – 14 045,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 420,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 821,0 тысяч тенге;
2) затраты – 80 399,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 15 113,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 113,4 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет сельского округа Елтоқ на 2024-2026 годы, согласно приложениям 25, 26, 27 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 462,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 462,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 16, 19, 25, 28, 31, 37 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрағасы Ә.Балташев
Аршалы аудандық
мәслихатының

5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 462,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 462,0 тысячи тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 16, 19, 25, 28, 31, 37, к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата А.Балташев
Приложение 1 к решению
Аршалынского районного маслихата