Аршалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 10 мамырдағы № 19/2 шешімі
Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аршалы аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 590 468,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 955 949,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 873,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 626 646,0 мың теңге;
2) шығындар – 10 137 512,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 193 788,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 289 822,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 96 034,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 740 832,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 740 832,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

О внесении изменений в решение Аршалынского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 13/2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 10 мая 2024 года № 19/2
Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аршалынского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 13/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 9 590 468,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –2 955 949,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 873,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 626 646,0 тысяч тенге;
2) затраты – 10 137 512,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 193 788,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 289 822,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 96 034,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 740 832,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 740 832,8 тысячи тенге.";
приложения 1, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

288 246,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
38 766,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
191 441,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 794,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
2 670,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
52 975,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 200,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
6 200,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
57 444,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57 444,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 422,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
305,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7 717,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 413 481,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 915 799,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
180 000,0
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
180 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 735 799,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
70 823,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 664 975,1
2
Коммуналдық шаруашылық
1 382 812,0

288 246,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
38 766,0
006
Оказание жилищной помощи
600,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
191 441,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 794,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 670,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
52 975,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 200,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
6 200,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
57 444,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57 444,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 422,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
305,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 717,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 413 481,6
1
Жилищное хозяйство
2 915 799,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
180 000,0
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
180 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 735 799,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция
жилья коммунального жилищного фонда
70 823,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 664 975,1
2
Коммунальное хозяйство
1 382 812,0

1 126 465,5
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
866 175,0
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша 1 іс-шараларды іске асыруға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу оның ішінде:
383 967,0
Жалтыркөл ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеу
383 967,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
482 208,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеу
435 810,0
Аршалы ауданы Волгодонов ауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
46 398,0
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын аудандық бюджет қаражаты есебінен бөлу оның ішінде:
260 290,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
253 646,5
Анар станциясында және Анаркөл ауылында көше жарығы бойынша жер учаскелерін ресімдеуге
826,6
Қойгелді ауылының ұңғымаларында электрмен жабдықтауды ағымдағы жөндеу
10 000,0
Сараба ауылдық округіндегі көше жарығы бойынша электр энергиясы үшін қызмет ақысын төлеуге
3 500,0
Ижев ауылының көше жарығы бойынша электр энергиясы үшін қызметтерге ақы төлеуге
800,0
Жібек жолы ауылындағы көше жарығы бойынша электр тіректерін жалға алу және электр энергиясы үшін қызметтерге ақы төлеуге
18 000,0
Елтоқ ауылы көше жарығы бойынша электр энергиясы үшін көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге
1 450,0
Жібек жолы ауылдық округінде ҚТҚ уақытша орналастыру және сақтау үшін жер учаскелеріне құқық белгілейтін құжаттарды ресімдеуге және мал қорымын салуға
1 109,0
Анар ауылдық округіне қарды тазалау және шығаруға
1 000,0
Ижев ауылдық округіне қарды тазалау және шығаруға
3 000,0
Жібек жолы ауылдық округіне қарды тазалау және шығаруға
60 000,0
Елтоқ ауылдық округіне қарды тазалау және шығаруға
2 000,0
Бұлақсай ауылдық округіне қарды тазалау және шығаруға
3 000,0
Жібек жолы ауылында су құбыры құдықтарына қақпақтарды орнатуға
30 000,0
Аршалы кентінде су құбыры құдықтарына қақпақтарды орнатуға
10 000,0
Жібек жолы ауылындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге
7 000,0
Жібек жолы ауылдық округінде 2024 жылғы қаңтар-наурыз кезеңінде қарды тазарту және шығару бойынша берешекті өтеуге
43 680,0
Бірсуат ауылында балалар ойын алаңын дайындауға және орнатуға

1 126 465,5
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
866 175,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий1 по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" в том числе:
383 967,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жалтырколь
383 967,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог, в том числе:
482 208,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жибек жолы Аршалынского района
435 810,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Волгодоновка Аршалынского района
46 398,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов за счет средств районного бюджета в том числе:
260 290,5
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
253 646,5
На оформление земельных участков по уличному освещению на станции Анар и селе Анарколь
826,6
Текущий ремонт электроснабжения на скважинах села Койгельды
10 000,0
На оплату услуг за электроэнергию по уличному освещению в Сарабинском сельском округе
3 500,0
На оплату услуг за электроэнергию по уличному освещениию села Ижевское
800,0
На оплату за аренду электроопор и оплату услуг за электроэнергию по уличному освещению в селе Жибек жолы
18 000,0
На оплату услуг за электроэнергию по уличному освещению село Елтоқ
1 450,0
На оформление правоустанавливающих документов на земельные участки для временного размещения и хранения ТБО и строительство скотомогильника в сельском округе Жибек жолы
1 109,0
На очистку и вывоз снега Анарскому сельскому округу
1 000,0
На очистку и вывоз снега Ижевскому сельскому округу
3 000,0
На очистку и вывоз снега сельскому округу Жибек жолы
60 000,0
На очистку и вывоз снега сельскому округу Елтоқ
2 000,0
На очистку и вывоз снега Булаксайскому сельскому округу
3 000,0
На установку крышек на водопроводные колодцы в селе Жибек жолы
30 000,0
На установку крышек на водопроводные колодцы в поселке Аршалы
10 000,0
На текущий ремонт уличного освещения в селе Жибек жолы
7 000,0
На погашение задолженности по очистке и вывозу снега за период январь-март 2024 года в сельском округе Жибек жолы
43 680,0
На изготовление и установку детской игровой площадки в селе Берсуат

7 000,0
Бірсуат ауылының су құбыры желілерінің тазарту құрылыстарын ағымдағы жөндеуге
3 192,0
Елтоқ ауылының көше жарығын ағымдағы жөндеуге (істен шыққан шамдарды бөлшектеу және жаңаларын монтаждау)
1 008,0
Ижев ауылында балалар ойын алаңын орнатуға
13 000,0
Анар станциясында жергілікті су тазарту станциясын ұстауға (сүзгілерді ауыстыру және жабдыққа қызмет көрсету)
3 250,0
Сары-Оба станциясындағы көше жарығын жөндеуге
2 962,9
Аршалы кентінде спорт алаңын дайындауға және орнатуға
13 866,0
Аршалы кентінде жолдарды қиыршық таспен жабуға
3 000,0
Аршалы кентіндегі жолдарды ағымдағы жөндеуге
11 000,0
Константино аулындағы су құбыры желілерін күрделі жөндеуге
2,0
Аудан (облыстық маңызы бар қала)әкімінің аппараты
6 644,0
Бұлақсай ауылдық округі әкімі аппаратының қызметтік автокөлігін жөндеуге
1 500,0
Анар ауылдық округі әкімі аппараты үшін қызметтік автокөлік сатып алуға
4 000,0
Анар ауылдық округі әкімі аппараты үшін планшет пен бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алуға
350,0
Бұлақсай ауылдық округі әкімі аппаратының нұсқамасы бойынша әкімшілік айыппұл төлеуге
794,0

7 000,0
На текущий ремонт очистных сооружений водопроводных сетей села Берсуат
3 192,0
На текущий ремонт уличного освещения села Елтоқ (демонтаж вышедших из строя фонарей и монтаж новых)
1 008,0
На установку детской игровой площадки в селе Ижевское
13 000,0
На содержание локальной станции очистки воды (замена фильтров и обслуживание оборудования) на станции Анар
3 250,0
На ремонт уличного освещения на станции Сары-Оба
2 962,9
На изготовление и установку спортивной площадки в поселке Аршалы
13 866,0
На отсыпку дорог гравийным покрытием в поселке Аршалы
3 000,0
На текущий ремонт дорог в поселке Аршалы
11 000,0
Капитальный ремонт водопроводных сетей в селе Константиновка
2,0
Аппарат акима района (города областного значения)
6 644,0
На ремонт служебного автотранспорта аппарата акима Булаксайского сельского округа
1 500,0
На приобретение служебного автотранспорта для аппарата акима Анарского сельского округа
4 000,0
На приобретение планшета и программного обеспечения для аппарата акима Анарского сельского округа
350,0
На оплату административного штрафа по предписанию аппарата акима Булаксайского сельского округа
794,0