"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Астрахан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 8С-14-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 9 сәуірдегі № 8С-20-2 шешімі
Астрахан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астрахан аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 8С-14-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191329 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5419691,1 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері – 1315926,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17608,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11208,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 4074949,1 мың теңге;
2) шығындар – 5437042,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 2853,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 31382,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34235,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -14498,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –14498,2 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша 34235,6 мың теңге сомасында негізгі борышты өтеу көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 және 5 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астрахан аудандық мәслихатының төрағасы М.Қожахмет
Астрахан аудандық
мәслихатының

О внесении изменений в решение Астраханского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 8С-14-2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 9 апреля 2024 года № 8С-20-2
Астраханский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Астраханского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 8С-14-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 191329) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024 – 2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5419691,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1315926,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17608,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 11208,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4074949,1 тысяч тенге;
2) затраты – 5437042,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -2853,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 31382,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34235,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14498,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14498,2 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенным для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 34235,6 тысяч тенге.";
приложения 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Астраханского районного маслихата М.Қожахмет
Приложение 1 к решению
Астраханского районного маслихата

18357,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7996,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7996,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7996,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
239186,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
239186,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44653,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
44470,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
26300,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
49599,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
997,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
353,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
4277,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
47059,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18478,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2599485,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
128483,3
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
3000,0
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
2400,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
113083,3
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
10000,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2471002,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

18357,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7996,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7996,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7996,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
239186,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
239186,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44653,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
44470,0
005
Государственная адресная социальная помощь
26300,0
006
Оказание жилищной помощи
3000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
49599,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
997,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
353,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4277,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
47059,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
18478,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2599485,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
128483,3
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
3000,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
2400,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
113083,3
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
10000,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2471002,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

44470,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
21100,0
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
4615,0
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
370,0
Чернобыль атом электр станцияндағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
461,0
басқа мемлекеттердің аумағында соғыс ардагерлеріне санаториялық-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеу үшін
1071,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Мәдениет объектілерін жөндеуге
Астрахан ауданы Новый Колутон ауылындағы Острогорск ауылдық клубын күрделі жөндеуге жобалау-сметалық құжаттаманы және мемлекеттік сараптаманы әзірлеу
7772,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың 2023-2024 жылдарға жылу беру мезгілін аяқтауға (көмір сатып алу)
6795,0
Астрахан ауданы әкімдігі жанындағы "Комхоз" ШЖҚ МКК жылу трассасын ағымдағы жөндеу
39000,3
Астрахан ауданы Старый Колутон ауылындағы орта мектепке және әкімдікке іргелес аумаққа ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізу
24291,4
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
"Комхоз" ШЖҚ МКК-ның материалдық-техникалық базасын нығайтуға
152000,0
Жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
Астрахан ауданы Новый Колутон ауылының көше-жол желісін орташа жөндеу
79797,0
Оксановка ауылына кіреберіс КС-AS-14 жолын орташа жөндеу ұзындығы 12,5 км
100000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
Даму және құрылыс сызбаларын әзірлеуге, инженерлік желілерді түгендеуге
Астраханка ауылындағы жер үсті және жерасты коммуникацияларын түгендеу
23618,2
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
40768,0
соның ішінде
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
Ақмола облысы, Астрахан ауданы, Астраханка ауылындағы сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту (7 кезек)
40768,0

44470,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
21100,0
На социальную помощь отдельным категориям граждан
на единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
4615,0
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
370,0
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
461,0
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
1071,0
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
На ремонт объектов культуры
разработка проектно-сметной документации и государственной экспертизы на капитальный ремонт Острогорского сельского клуба в селе Новый Колутон Астраханского района
7772,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
на завершение отопительного сезона 2023-2024 годов теплоснабжающим предприятиям (приобретение угля)
6795,0
текущий ремонт теплотрасс ГКП на ПХВ "Комхоз" при акимате Астраханского района
39000,3
текущий ремонт прилегающей территории к средней школе и акимата в с. Старый Колутон Астраханского района
24291,4
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
на укрепление материально-технической базы ГКП на ПХВ "Комхоз"
152000,0
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
средний ремонт улично-дорожной сети села Новый Колутон Астраханского района
79797,0
средний ремонт подъездной дороги КС-AS-14 к селу Оксановка протяженностью 12,5 км
100000,0
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
На разработку схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей
инвентаризация надземных и подземных коммуникаций в селе Астраханка
23618,2
Целевые трансферты на развитие
40768,0
в том числе
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
реконструкция системы водоснабжения в селе Астраханка, Астраханского района, Акмолинской области (7 очередь)
40768,0