2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 8С-31-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астрахан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3327073,7 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері – 1410860 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31360 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9980 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1874873,7 мың теңге;
2) шығындар – 3370416,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 42063 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 78640 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 36577 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -85405,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –85405,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 18.02.2025 № 8С-33-4 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет көлемінде облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін 346487 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен 4 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен 5 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке берілетін 84682 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың көлемі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Астрахан ауылдық округіне 63748 тысяч тенге;
Жалтыр ауылдық округіне 20934 тысяч тенге.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне және Каменка ауылының бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 168976 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Есіл ауылдық округіне 22080 мың теңге;
Колутон ауылдық округіне 27590 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округіне 20092 мың теңге;
Николаев ауылдық округіне 18010 мың теңге;
Новочеркасск ауылдық округіне 7699 мың теңге;
Острогорск ауылдық округіне 20199 мың теңге;
Первомай ауылдық округіне 5744 мың теңге;
Старый Колутон ауылдық округіне 16872 мың теңге;
Ұзынкөл ауылдық округіне 10476 мың теңге;
Каменка ауылына 20214 мың теңге.

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 20 декабря 2024 года № 8С-31-2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Астраханский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025 – 2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3327073,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1410860 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31360 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9980 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1874873,7 тысяч тенге;
2) затраты – 3370416,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42063 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 78460 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36577 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 85405,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 85405,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 18.02.2025 № 8С-33-4 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в объеме районного бюджета на 2025 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет района, в сумме 346487 тысяч тенге.
3. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2025 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
4. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2025 год целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные изъятия из бюджетов сельских округов в сумме 84682 тысяч тенге, в том числе:
Астраханский сельский округ 63748 тысяч тенге;
Жалтырский сельский округ 20934 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и бюджету села Каменка, в сумме 168976 тысяч тенге, в том числе:
Есильскому сельскому округу 22080 тысяч тенге;
Колутонскому сельскому округу 27590 тысяч тенге;
Кызылжарскому сельскому округу 20092 тысяч тенге;
Николаевскому сельскому округу 18010 тысяч тенге;
Новочеркасскскому сельскому округу 7699 тысяч тенге;
Острогорскому сельскому округу 20199 тысяч тенге;
Первомайскому сельскому округу 5744 тысяч тенге;
Староколутонскому сельскому округу 16872 тысяч тенге;
Узункольскому сельскому округу 10476 тысяч тенге;
селу Каменка 20214 тысяч тенге.

7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша 36577 мың теңге сомасында негізгі борышты өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
8. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 25000 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенным для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 36577 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 25000 тысяч тенге.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2025 год, согласно приложению 6.

3370416,1
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
452900,9
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
41193
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
40208
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
985
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
208178,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
202758,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4996,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
423
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
66718
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63289
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1114
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2315
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
114587,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30908,8
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
19460
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
64218,5
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
22224
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22224
02
Қорғаныс
67678
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
67678
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7498
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
33033
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
27147
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4407,2
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4407,2
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4407,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

3370416,1
01
Государственные услуги общего характера
452900,9
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
41193
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
40208
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
985
122
Аппарат акима района (города областного значения)
208178,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
202758,8
003
Капитальные расходы государственного органа
4996,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
423
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
66718
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
63289
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1114
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2315
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
114587,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
30908,8
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
19460
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
64218,5
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
22224
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
22224
02
Оборона
67678
122
Аппарат акима района (города областного значения)
67678
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7498
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
33033
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
27147
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4407,2
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
4407,2
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4407,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

411833,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
411833,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45340
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32026
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
63261
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
98966,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1387
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
353
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
78109
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
54474
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
16439
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18478
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1030092,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
889708,5
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
41443,2
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
848265,3
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
140383,7
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1948
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
4170,5
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
134265,2
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
464722
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
69530
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

411833,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
411833,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45340
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32026
005
Государственная адресная социальная помощь
63261
006
Оказание жилищной помощи
2000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
98966,6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1387
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
353
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
78109
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
54474
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
16439
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
18478
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1030092,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
889708,5
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
41443,2
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
848265,3
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
140383,7
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1948
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
4170,5
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
134265,2
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
464722
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
69530
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан

18392
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
152772
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
152772
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2084
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
150688
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
468818
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
71949
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37442
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
14519
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
19988
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
396869
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22891
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
186358
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
77022
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
17900
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
79127
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2277
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
11294
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
66226
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
18864
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
18864
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
47362
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47362
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
27528
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
27528
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27528
12
Көлiк және коммуникация
31544
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

18392
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
152772
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
152772
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2084
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
150688
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
468818
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
71949
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
37442
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
14519
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
19988
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
396869
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
22891
003
Поддержка культурно-досуговой работы
186358
006
Функционирование районных (городских) библиотек
77022
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
17900
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
79127
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2277
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
11294
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
66226
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
18864
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
18864
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
47362
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
47362
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
27528
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
27528
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
27528
12
Транспорт и коммуникации
31544
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 8С-31-2 шешіміне
4 қосымша
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома,
мың теңге
БАРЛЫҒЫ
885764
Берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
61714
оның ішінде
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
975
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектер) қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту

от 20 декабря 2024 года
№ 8С-31-2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
ВСЕГО
885764
Целевые текущие трансферты
61714
в том числе
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
975
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами (подгузники)

17651
ақыл-ой кемістігі бар балаларға санаторий-курорттық емдеу
827
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
42261
Нысаналы даму трансферттері
745410
оның ішінде
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
Ақмола облысы, Астрахан ауданы, Лозовое ауылында су құбыры желілерін салу
200000
Ақмола облысы, Астрахан ауданы, Колутон ауылында (2 кезек) су құбыры желілерін қайта жаңарту
250000
Ақмола облысы, Астрахан ауданы, Астраханка ауылындағы сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту (7 кезек)
69999
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
Ақмола облысы, Астрахан ауданы, Астраханка ауылында Победа және Ыбырай Алтынсарин бойынша көше жарықтандыру желісін салу
30411
Ақмола облысы, Астрахан ауданы, Первомайка ауылында мәдениет үйінің құрылысы
195000
Бюджеттік кредиттер
78640
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
78640
Астрахан аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 8С-31-2 шешіміне
5 қосымша
2025 жылға облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың тенге
БАРЛЫҒЫ
636573
Ағымдағы нысаналы трансферттер
169041
соның ішінде
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыруға
37285
Ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге
32026
Отбасыларды қолдау орталықтарын құруға және ұстауға
16439
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
16000
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге
Ауғаныстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
2458
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
393
Чернобыль атом электр станциядағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
491
басқа мемлекеттердің аумағында соғыс қимылдары ардагерлеріне санаториялық-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеу үшін
1140
Қарттарды әлеуметтік қолдауға
зейнеткерлерді санаторлық-курорттық емдеуге жұмсалған шығындарды өтеуге
46589
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
"Комхоз" ШЖҚ МКК-ның материалдық-техникалық базасын нығайту

17651
санаторно-курортное лечение детям с ментальными нарушениями
827
На выплату государственной адресной социальной помощи
42261
Целевые трансферты на развитие
745410
в том числе
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
Строительство водопроводных сетей в селе Лозовое, Астраханского района, Акмолинской области
200000
Реконструкция водопроводных сетей в селе Колутон (2 очередь), Астраханского района, Акмолинской области
250000
Реконструкция системы водоснабжения в селе Астраханка, Астраханского района, Акмолинской области (7 очередь)
69999
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
Строительство линии уличного освещения по улице Победы и Ибрая Алтынсарина в селе Астраханка, Астраханского района, Акмолинской области
30411
Строительство дома культуры в селе Первомайка, Астраханского района, Акмолинской области
195000
Бюджетные кредиты
78640
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
78640
Приложение 5 к решению
Астраханского районного маслихата
от 20 декабря 2024 года
№ 8С-31-2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Наименование
Сома, тысяч тенге
ВСЕГО
636573
Целевые текущие трансферты
169041
в том числе
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
37285
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
32026
На создание и содержание центров по поддержке семей
16439
На выплату государственной адресной социальной помощи
16000
На социальную помощь отдельным категориям граждан
на единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
2458
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
393
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
491
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
1140
На социальную поддержку пожилых людей
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение пенсионеров
46589
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
на укрепление материально-технической базы ГКП на ПХВ "Комхоз"

16220
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
467532
соның ішінде
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
Ақмола облысы, Астрахан ауданы, Астраханка ауылындағы сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту (7 кезек)
40768
Ақмола облысы, Астрахан ауданы, Жамбыл ауылындағы су құбыры желілерінің құрылысы
42123
Ақмола облысы, Астрахан ауданы, Камышенка ауылындағы су құбыры желілерінің құрылысы

16220
Целевые трансферты на развитие
467532
в том числе
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
Реконструкция системы водоснабжения в селе Астраханка, Астраханского района, Акмолинской области (7 очередь)
40768
Строительство водопроводных сетей в селе Жамбыл, Астраханского района, Акмолиснкой области
42123
Строительство водопроводных сетей в селе Камышенка, Астраханского района, Акмолинской области

128768
Ақмола облысы, Астрахан ауданы әкімдігінің жанындағы "Комхоз" ШЖҚ МКК бойынша Жарсуат кентінің су құбыры желілерін қайта жаңғырту
48082
Астрахан ауданы, Колутон ауылындағы су құбыры желілерінің құрылысы (2- кезек)
52603
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
Ақмола облысы, Астрахан ауданы, Старый Колутон ауылында денсаулық сақтау объектісіне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу
41443
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
Ақмола облысы, Астрахан ауданы, Новочеркасск ауылындағы спорттық құрылысы бар Мәдениет үйінің құрылысы

128768
Реконструкция водопроводных сетей в селе Жарсуат ГКП на ПВХ "Комхоз" при акимате Астраханского района, Акмолинской области
48082
Реконструкция водопроводных сетей в селе Колутон (2 очередь), Астраханского района
52603
Развитие теплоэнергитеческой системы
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к объекту здравоохранения в селе Старый Колутон, Астраханского района, Акмолинской области
41443
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
Строительство Дома культуры со спортивным сооружением в селе Новочеркасское, Астраханского района, Акмолинской области

113745
Астрахан аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 8С-31-2 шешіміне
6 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарулы процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

113745
Приложение 6 к решению
Астраханского районного маслихата
от 20 декабря 2024 года
№ 8С-31-2
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2025 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь