Біржан сал ауданы мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № С-8/4 "2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № С-12/2 шешімі
Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Біржан сал ауданы мәслихатының "2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № С-8/4 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 606 842,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 469 338,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70 010,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 057 994,4 мың теңге;
2) шығындар – 3 867 548,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 2 185,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 321,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 506,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 258 521,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 258 521,2 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 260 706,2 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата района Биржан сал от 26 декабря 2023 года № С-8/4 "О районном бюджете на 2024 – 2026 годы"
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 29 марта 2024 года № С-12/2
Маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Биржан сал "О районном бюджете на 2024 – 2026 годы" от 26 декабря 2023 года № С-8/4 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024 – 2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 606 842,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 469 338,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 70 010,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 057 994,4 тысяч тенге;
2) затраты – 3 867 548,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 2 185,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 321,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 506,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 258 521,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 258 521,2 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года в сумме 260 706,2 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.

2750,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
726,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
803792,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38676,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
37693,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
727423,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
21146,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21146,0
02
Қорғаныс
44299,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
44299,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4879,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3627,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
35793,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3324,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3324,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3324,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
254857,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
254857,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38262,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28797,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
13000,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5522,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
36143,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
652,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
410,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы

2750,0
015
Капитальные расходы государственного органа
726,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
803792,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
38676,0
013
Капитальные расходы государственного органа
37693,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
727423,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
21146,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
21146,0
02
Оборона
44299,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
44299,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4879,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3627,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
35793,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3324,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3324,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3324,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
254857,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
254857,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38262,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28797,0
005
Государственная адресная социальная помощь
13000,0
006
Оказание жилищной помощи
5522,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
36143,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
652,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
410,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью

76860,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
29689,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25522,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
564874,3
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
513595,3
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
109330,8
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
80000,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
3153,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
321111,5
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
51279,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
9183,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
42096,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
574439,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
340897,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21819,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
205701,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
100812,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
11565,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1000,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
65053,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34186,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11000,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
19007,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
860,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
168489,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32402,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

76860,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
29689,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25522,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
564874,3
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
513595,3
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
109330,8
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
80000,0
005
Развитие коммунального хозяйства
3153,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
321111,5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
51279,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
9183,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
42096,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
574439,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
340897,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
21819,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
205701,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
100812,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
11565,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1000,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
65053,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
34186,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11000,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
19007,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
860,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
168489,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
32402,0
004
Капитальные расходы государственного органа

680,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
95305,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5102,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
10000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
25000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
77476,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9013,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
9013,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
46070,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46070,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
22393,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22393,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
76328,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
76328,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40923,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
35405,0
12
Көлiк және коммуникация
142710,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
142710,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
7400,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
35310,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
100000,0
13
Басқалар
174474,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30976,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
30976,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
444,0
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
444,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
143054,0
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

680,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
95305,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5102,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
10000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
25000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
77476,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9013,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9013,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
46070,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
46070,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
22393,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
22393,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
76328,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
76328,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
40923,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
35405,0
12
Транспорт и коммуникации
142710,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
142710,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
7400,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
35310,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
100000,0
13
Прочие
174474,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30976,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
30976,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
444,0
006
Поддержка предпринимательской деятельности
444,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
143054,0
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"