Біржан сал ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № С-9/2 "2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2024 жылғы 15 тамыздағы № С-14/4 шешімі
Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Біржан сал ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № С-9/2 "2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 258 766 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 815 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 212 951 мың теңге;
2) шығындар – 274 116,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 350,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 350,5 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Ақсу ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24 628 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 376 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 252 мың теңге;
2) шығындар – 24 628 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың тенге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Аңғал батыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 509 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 761 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 748 мың теңге;
2) шығындар – 50 509 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Биржан сал от 27 декабря 2023 года № С-9/2 "О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2024 - 2026 годы"
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 15 августа 2024 года № С-14/4
Маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Биржан сал "О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2024 - 2026 годы" от 27 декабря 2023 года № С-9/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Степняка района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 258 766 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 815 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 212 951 тысяч тенге;
2) затраты – 274 116,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15 350,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 350,5 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет села Аксу района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 628 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 376 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 252 тысяч тенге;
2) затраты – 24 628 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 509 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 761 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 748 тысяч тенге;
2) затраты – 50 509 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 124 370 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 146 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 121 224 мың теңге;
2) шығындар – 125 468 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 098 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 098 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 55 440 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 628 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 53 812 мың теңге;
2) шығындар – 55 440 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Донской ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 328 773,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 393 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 325 380,1 мың теңге;
2) шығындар – 331 773,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 000,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 000,2 мың теңге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Заурал ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 201 мың теңге, оның ішінде:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 124 370 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 146 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 121 224 тысяч тенге;
2) затраты – 125 468 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 098 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 098 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 55 440 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 628 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 53 812 тысяч тенге;
2) затраты – 55 440 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Донского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 328 773,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 393 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 325 380,1 тысяч тенге;
2) затраты – 331 773,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 000,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 000,2 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Заураловского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 201 тысяч тенге, в том числе:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 300 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 300 мың теңге.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Краснофлот ауылының бюджеті тиісінше 40, 41 және 42-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29 102 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 020 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28 082 мың теңге;
2) шығындар – 33 403 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 301 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 301 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 19, 25, 28, 31, 37, 40, 46, 47- қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

5) дефицит (профицит) бюджета – -2 300 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 300 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить бюджет села Краснофлотское района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 102 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 020 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 082 тысяч тенге;
2) затраты – 33 403 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 301 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 301 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 19, 25, 28, 31, 37, 40, 46, 47 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему решению.

Біржан сал ауданы, Степняк қаласы, Біржан сал көшесі №1,5,7,9,11,13,15,17,19,21 мекенжайы бойынша орналасқан қолданыстағы үйлердің іргелес аумақтарын абаттандыруға
108729,2
Біржан сал ауданы Баймырза ауылының жолдарын орташа жөндеуге
69664
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
520720,1
Біржан сал ауданы Тасшалқар ауылының жолдарын орташа жөндеуге
264422,1
Біржан сал ауданы Үлгі ауылында Г.Кәрімов, А.Пушкин көшелерін орташа жөндеуге
77701,2
Біржан сал ауданы Үлгі ауылында Новостройка, Ж.Жамбыл, Жексембин, Октябрьский және Шетский көшелерін орташа жөндеуге
72054,4
Біржан сал ауданы Қоғам ауылының Төле би, Ы.Алтынсарин, Ақан сері, М. Ғабдуллин көшелерінің кентішілік жолдарын орташа жөндеуге
46531,4
Біржан сал ауданы Макинка ауылындағы Киров көшесіндегі жолдарды орташа жөндеуге
60011
Біржан сал ауданы
мәслихатының
2024 жылғы 15 тамыздағы
№ С-14/4 шешіміне
13-қосымша
Біржан сал ауданы
мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ С-9/2 шешіміне
47-қосымша
2024 жылға аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атаулар
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
106658,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
106658,0
оның ішінде:
Степняк қаласы әкімінің аппараты
9789,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
4617,0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
5172,0
Аңғал батыр ауылдық округі әкімінің аппараты
1,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1,0
Баймырза ауылдық округі әкімінің аппараты
8100,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
8100,0
Бірсуат ауылдық округі әкімінің аппараты
16000,0
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шараларды өткізуге
5000,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
1000,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
10000,0
Уәлихан ауылдық округі әкімінің аппараты
1230,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
500,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
730,0
Донской ауылдық округі әкімінің аппараты
16501,0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
1,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
15000,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1500,0
Макинка ауылдық округі әкімінің аппараты
49575,0
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық мүлкін басқаруға

На благоустройство прилегающих территорий существующих домов, расположенных по адресу: район Биржан сал, город Степняк улица Биржан сал №1,5,7,9,11,13,15,17,19,21
108729,2
На средний ремонт дорог села Баймырза района Биржан сал
69664
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
520720,1
На средний ремонт дорог в селе Тасшалкар района Биржан сал
264422,1
На средний ремонт улиц Г.Каримова, А.Пушкина в селе Ульги района Биржан сал
77701,2
На средний ремонт улиц Новостройка, Жамбыла Ж, Жексембина, Октябрьская и Шетская в селе Ульги района Биржан сал
72054,4
На средний ремонт внутрипоселковых дорог улиц Толе би, Алтынсарина, Акана серэ, М. Габдуллина в селе Когам района Биржан сал
46531,4
На средний ремонт дорог по улице Кирова в селе Макинка района Биржан сал
60011
Приложение 13 к решению
маслихата района Биржан сал
от 15 августа 2024 года
№ С-14/4
Приложение 47 к решению
маслихата района Биржан сал
от 27 декабря 2023 года
№ С-9/2
Целевые трансферты из районного бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
106658,0
Целевые текущие трансферты
106658,0
в том числе:
Аппарат акима города Степняк
9789,0
На освещение улиц населенных пунктов
4617,0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
5172,0
Аппарат акима Ангалбатырского сельского округа
1,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1,0
Аппарат акима Баймырзинского сельского округа
8100,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
8100,0
Аппарат акима Бирсуатского сельского округа
16000,0
На проведение физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне
5000,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1000,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
10000,0
Аппарат акима Валихановского сельского округа
1230,0
На освещение улиц населенных пунктов
500,0
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
730,0
Аппарат акима Донского сельского округа
16501,0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
1,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
15000,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1500,0
Аппарат акима Макинского сельского округа
49575,0
На управление коммунальным имуществом города районного значения, села, поселка, сельского округа