Біржан сал ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № С-9/2 "2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2024 жылғы 6 маусымдағы № С-13/19 шешімі
Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Біржан сал ауданы мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № С-9/2 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 113 938 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 815 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 68 123 мың теңге;
2) шығындар – 129 289,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 351,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 351,6 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. 2024 жылға арналған Степняк қаласының бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 15 351,6 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Аңғал батыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 509 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 761 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 748 мың теңге;
2) шығындар – 50 509 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 124 370 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 146 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Биржан от 27 декабря 2023 года № С-9/2 "О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2024 - 2026 годы"
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 6 июня 2024 года № С-13/19
Маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Биржан сал "О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2024 - 2026 годы" от 27 декабря 2023 года № С-9/2 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Степняка района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 113 938 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 815 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 68 123 тысяч тенге;
2) затраты – 129 289,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15 351,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 351,6 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Учесть, что в бюджете города Степняка на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 15 351,6 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 509 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 761 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 748 тысяч тенге;
2) затраты – 50 509 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 124 370 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 146 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;

трансферттер түсімі – 121 224 мың теңге;
2) шығындар – 125 468 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 098 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 098 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. 2024 жылға арналған Баймырза ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 098 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 84 440 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 628 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 82 812 мың теңге;
2) шығындар – 84 440 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Уәлихан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 418 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 138 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35 280 мың теңге;
2) шығындар – 38 418 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 000 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. 2024 жылға арналған Уәлихан ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 000 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Донской ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 322 773,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 393 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

поступления трансфертов – 121 224 тысяч тенге;
2) затраты – 125 468 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 098 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 098 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть, что в бюджете Баймырзинского сельского округа на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 1 098 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 84 440 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 628 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 82 812 тысяч тенге;
2) затраты – 84 440 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Валихановского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 418 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 138 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35 280 тысяч тенге;
2) затраты – 38 418 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 000 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что в бюджете Валихановского сельского округа на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 1000 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Донского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 322 773,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 393 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;

трансферттер түсімі – 319 380,1 мың теңге;
2) шығындар – 325 773,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 000,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 000,2 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. 2024 жылға арналған Донской ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 3 000,2 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Еңбекшілдер ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 409 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 519 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 890 мың теңге;
2) шығындар – 39 809,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 400,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 400,3 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 2024 жылға арналған Еңбекшілдер ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 400,3 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Заурал ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 201 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 966 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41 235 мың теңге;
2) шығындар – 45 385 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 184 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 184 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. 2024 жылға арналған Заурал ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2 184 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

поступления трансфертов – 319 380,1 тысяч тенге;
2) затраты – 325 773,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 000,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 000,2 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Учесть, что в бюджете Донского сельского округа на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 3 000,2 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Енбекшильдерского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 409 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 519 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 890 тысяч тенге;
2) затраты – 39 809,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 400,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 400,3 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Учесть, что в бюджете Енбекшильдерского сельского округа на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 1 400,3 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Заураловского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 201 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 966 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41 235 тысяч тенге;
2) затраты – 45 385 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 184 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 184 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Учесть, что в бюджете Заураловского сельского округа на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 2 184 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:

"10. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Макинка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 162 244 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 21 085 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 141 159 мың теңге;
2) шығындар – 183 738,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -21 494,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21 494,2 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. 2024 жылға арналған Макинка ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 21 494,2 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Үлгі ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 249 194 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 377 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 236 817 мың теңге;
2) шығындар – 253 797,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 603,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 603,6 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. 2024 жылға арналған Үлгі ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 4 603,6 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Заозерный ауылының бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 234 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 333 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 901 мың теңге;
2) шығындар – 37 334 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -100 мың теңге;

"10. Утвердить бюджет Макинского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 162 244 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21 085 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 141 159 тысяч тенге;
2) затраты – 183 738,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21 494,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21 494,2 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Учесть, что в бюджете Макинского сельского округа на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 21 494,2 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Ульгинского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 249 194 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 377 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 236 817 тысяч тенге;
2) затраты – 253 797,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 603,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 603,6 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Учесть, что в бюджете Ульгинского сельского округа на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 4 603,6 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет села Заозерное района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 234 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 333 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 901 тысяч тенге;
2) затраты – 37 334 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -100 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 100 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. 2024 жылға арналған Заозерный ауылының бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 100 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Кеңащы ауылының бюджеті тиісінше 37, 38 және 39-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28 629 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 061 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 568 мың теңге;
2) шығындар – 30 929 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 300 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 300 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
"13-1. 2024 жылға арналған Кеңащы ауылының бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2 300 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Краснофлот ауылының бюджеті тиісінше 40, 41 және 42-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29 102 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 020 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28 082 мың теңге;
2) шығындар – 33 403 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 301 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 301 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. 2024 жылға арналған Краснофлот ауылының бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 4 301 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2024 - 2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Мамай ауылының бюджеті тиісінше 43, 44 және 45-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 089 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 954 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 100 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Учесть, что в бюджете села Заозерное на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 100 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет села Кенащи района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 28 629 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 061 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 568 тысяч тенге;
2) затраты – 30 929 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 300 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 300 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Учесть, что бюджете села Кенащи на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 2 300 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить бюджет села Краснофлотское района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 102 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 020 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 082 тысяч тенге;
2) затраты – 33 403 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 301 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 301 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Учесть, что бюджете села Краснофлотское на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 4 301 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет села Мамай района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 089 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 954 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;

трансферттер түсімі – 32 135 мың теңге;
2) шығындар – 35 493 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 404 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 404 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 15-1-тармақпен толықтырылсын:
"15-1. 2024 жылға арналған Мамай ауылының бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 404 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";

поступления трансфертов – 32 135 тысяч тенге;
2) затраты – 35 493 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 404 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 404 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. Учесть, что бюджете села Мамай на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 1 404 тысяч тенге.";

көрсетілген шешімнің 1, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 47–қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Біржан сал ауданы мәслихатының төрағасы Н.Қуатова
Біржан сал ауданы мәслихатының
2024 жылғы 6 маусымдағы
№ С-13/19 шешіміне
1-қосымша
Біржан сал ауданы мәслихатының

приложения 1, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 47 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Биржан сал Н.Куатова
Приложение 1 к решению
маслихата района Биржан сал
от 6 июня 2024 года
№ С-13/19
Приложение 1 к решению
маслихата района Биржан сал

520720,1
Біржан сал ауданы Тасшалқар ауылының жолдарын орташа жөндеуге
264422,1
Біржан сал ауданы Үлгі ауылында Г.Кәрімов, А.Пушкин көшелерін орташа жөндеуге
123880
Біржан сал ауданы Үлгі ауылында Новостройка, Ж.Жамбыл, Жексембин, Октябрьский және Шетский көшелерін орташа жөндеуге
72407
Біржан сал ауданы Макинка ауылындағы Киров көшесіндегі жолдарды орташа жөндеуге
60011
Біржан сал ауданы мәслихатының
2024 жылғы 6 маусымдағы
№ С-13/19 шешіміне
16-қосымша
Біржан сал ауданы мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ С-9/2 шешіміне
47-қосымша
2024 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атаулар
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
143458,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
143458,0
оның ішінде:
Степняк қаласы әкімінің аппараты
14961,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
9789,0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
5172,0
Аңғал батыр ауылдық округі әкімінің аппараты
1,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1,0
Баймырза ауылдық округі әкімінің аппараты
8100,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
8100,0
Бірсуат ауылдық округі әкімінің аппараты
45000,0
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шараларды өткізуге
5000,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
30000,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
10000,0
Уәлихан ауылдық округі әкімінің аппараты
1230,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
500,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
730,0
Донской ауылдық округі әкімінің аппараты
10501,0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
1,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
9000,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1500,0
Макинка ауылдық округі әкімінің аппараты
58203,0
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық мүлкін басқаруға
200,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
43000,0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
15000,0
"Ауыл-ел бесігі" шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
3,0
Үлгі ауылдық округі әкімінің аппараты
4212,0
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
2000,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

520720,1
На средний ремонт дорог в селе Тасшалкар района Биржан сал
264422,1
На средний ремонт улиц Г.Каримова, А.Пушкина в селе Ульги района Биржан сал
123880
На средний ремонт улиц Новостройка, Жамбыла Ж, Жексембина, Октябрьская и Шетская в селе Ульги района Биржан сал
72407
На средний ремонт дорог по улице Кирова в селе Макинка района Биржан сал
60011
Приложение 16 к решению
маслихата района Биржан сал
от 6 июня 2024 года
№ С-13/19
Приложение 47 к решению
маслихата района Биржан сал
от 27 декабря 2023 года
№ С-9/2
Целевые трансферты из районного бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
143458,0
Целевые текущие трансферты
143458,0
в том числе:
Аппарат акима города Степняк
14961,0
На освещение улиц населенных пунктов
9789,0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
5172,0
Аппарат акима Ангалбатырского сельского округа
1,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1,0
Аппарат акима Баймырзинского сельского округа
8100,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
8100,0
Аппарат акима Бирсуатского сельского округа
45000,0
На проведение физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне
5000,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
30000,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
10000,0
Аппарат акима Валихановского сельского округа
1230,0
На освещение улиц населенных пунктов
500,0
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
730,0
Аппарат акима Донского сельского округа
10501,0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
1,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
9000,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1500,0
Аппарат акима Макинского сельского округа
58203,0
На управление коммунальным имуществом города районного значения, села, поселка, сельского округа
200,0
На освещение улиц населенных пунктов
43000,0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
15000,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3,0
Аппарат акима Ульгинского сельского округа
4212,0
На обеспечение санитарии населенных пунктов
2000,0
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах