Есіл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С-13/2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 қазандағы № 8С-28/2 шешімі
Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С-13/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3448398,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 789238 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8507,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4741 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2645912,4 мың теңге;
2) шығындар – 3645271,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (- 701451,4) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 7321 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 708772,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 504578,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – (-504578,8) мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 6 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Есіл аудандық мәслихаты төрайымының
өкілеттігін уақытша жүзеге асырушы Е.Челюбеева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі С.Балжанов
2024 жыл 23 қазан
Есіл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 қазан

О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 8С-13/2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 23 октября 2024 года № 8С-28/2
Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 8С-13/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 3448398,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 789238 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8507,2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4741 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 2645912,4 тысячи тенге;
2) затраты – 3645271,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (- 701451,4) тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7321 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 708772,4 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 504578,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – (-504578,8) тысяч тенге.";
Приложения 1, 4, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Временно осуществляющий полномочия
председателя Есильского районного маслихата Е.Челюбеева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района
С.Балжанов
23 октября 2024 год
Приложение 1 к решению
Есильского районного маслихата
от 23 октября 2024 года

54440
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
65421,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65421,6
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
523122,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52735
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
126349,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
344038,5
02
Қорғаныс
42793,1
1
Әскери мұқтаждар
7809,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7809,2
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7809,2
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
34983,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
34983,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
34983,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
416989,8
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
79607,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
78156,9
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
78156,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1450,2
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1450,2
2
Әлеуметтік көмек
269208,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
269208,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26139
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
22,3
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
119006,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2692
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
70483
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

54440
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
65421,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
65421,6
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
523122,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
52735
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
126349,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
344038,5
02
Оборона
42793,1
1
Военные нужды
7809,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7809,2
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7809,2
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
34983,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
34983,9
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
34983,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
416989,8
1
Социальное обеспечение
79607,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
78156,9
005
Государственная адресная социальная помощь
78156,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1450,2
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1450,2
2
Социальная помощь
269208,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
269208,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26139
006
Оказание жилищной помощи
22,3
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
119006,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2692
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70483
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

355210
Ағымдағы нысаналы трансферттер
12312
Мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
10862
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыру
1450
Нысаналы даму трансферттері
335577
оның ішінде:
Ақмола облысы Есіл ауданы Есіл қаласы Солтүстік шағын ауданы мекенжайы бойынша 45-пәтерлі төрт тұрғын үйге инженерлік желілер салу және абаттандыруға (сыртқы электрмен жарықтандыру желілері және абаттандыру)
50785
Ақмола облысы Есіл ауданы Красивый ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңартуға
269638
Ақмола облысы Есіл ауданы Бұзылық ауылы Степная көшесі, Целинная көшесі мекенжайы бойынша көше жарықтандыру желісінің құрылысына
15154
Бюджеттік кредиттер
7321
оның iшiнде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
7321
Есіл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 қазан
№ 8С-28/2 шешіміне
3 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С-13/2 шешіміне
5 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
1674281,4
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1283216,8
оның iшiнде:
әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру:
160150,9
оның iшiнде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
70535,9
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
3323
басқа мемлекеттердің аумағында жауынгерлік іс-қимыл ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
462
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
646,1
басқа мемлекеттер аумағындағы жауынгерлік іс-қимыл ардагерлеріне санаторий-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеуге
26139
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
30200,5
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
9646
су тасқынынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы төлемдер бойынша шығыстарды өтеуге
19198,4
ағымдағы трансферттер:
728425,9
оның ішінде:
"Есіл қалалық коммуналдық шаруашылық" ШЖҚ МКК материалдық-техникалық базасын нығайтуға
111153,3
Есіл ауданының Игілік ауылының (Школьная көшесі 435м, Абай көшесі 730м, Тезекбаев көшесі 334м, Целинная көшесі 538м, Мир көшесі 570м, кіреберіс тобы 1386м) автомобиль жолдарын орташа жөндеу
80000
атқарушы органдарды ұстауға
256000,2
Есіл ауданының Есіл қаласында жылу желілері бар қазандық салуға қарыз қаражатын өтеу

355210
Целевые текущие трансферты
12312
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
10862
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1450
Целевые трансферты на развитие
335577
в том числе:
строительство инженерных сетей и благоустройства к четырем 45-ти квартирному жилому дому по адресу: мкр.Северный, город Есиль, Есильского района Акмолинской области(наружные сети электроосвещения и благоустройства)
50785
на реконструкцию системы водоснабжения села Красивое Есильского района Акмолинской области
269638
на строительство уличного освещения по адресу: с. Бузулук, ул. Степная, ул. Целинная, Есильского района Акмолинской области
15154
Бюджетные кредиты
7321
в том числе:
для реализации мер социальной поддержки специалистов
7321
Приложение 3 к решению
Есильского районного маслихата
от 23 октября 2024 года
№ 8С-28/2
Приложение 5 к решению
Есильского районного маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 8С-13/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма, тыс. тг.
Всего
1674281,4
Целевые текущие трансферты
1283216,8
в том числе:
социальная помощь и социальное обеспечение:
160150,9
в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи
70535,9
на оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
3323
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
462
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
646,1
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
26139
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
30200,5
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9646
возмещение затрат по единовременным выплатам гражданам, пострадавшим вследствие паводков
19198,4
текущие трансферты:
728425,9
в том числе:
на укрепление материально-технической базы ГКП на ПХВ "Есильский горкомхоз"
111153,3
Средний ремонт автомобильных дорог села Иглик (ул. Школьная 435м, ул.Абая 730м, ул.Тезекбаева 334м, ул.Целинная 538м, ул.Мира 570м, Подъездная группа 1386м) Есильского района
80000
на содержание исполнительных органов
256000,2
Погашение заемных средств на строительство центральной котельной с тепловыми сетями в г.Есиль Есильского района

132012,4
Есіл ауданы аудандық мәдениет үйін және аудандық кітапханасын ұстауға
55000
Есіл ауданы Свободное кентінің жылу желілерін ағымдағы жөндеу
94260
Ауыл-Ел бесігі:
394640
оның ішінде:
Ақмола облысы, Есіл ауданы, Свободный ауылы, Обушко 1 көшесі мекенжайы бойынша мәдениет үйінің ғимаратын күрделі жөндеуге
150000
Ақсай ауылы, Ленин көшесі және Есіл ауданының кіру тобы көше-жол желісін орташа жөндеуге
77156,7
Есіл ауданы Московский ауылындағы Комсомольская көшесі мен Садовая көшесі бойынша автомобиль жолын орташа жөндеуге
46583
Есіл ауданы Интернациональный ауылының көше-жол желісін орташа жөндеуге
43542,3
Есіл ауданы Знаменка ауылындағы Октябрьская көшесі және Нестеренко көшесі бойынша кентішілік жолдарды орташа жөндеу
77358
Нысаналы даму трансферттері:
391064,6
Ақмола облысы Есіл ауданы Есіл қаласында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салуға
89971
Ақмола облысы Есіл ауданы Красивый ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңартуға
65310,5
Есіл ауданы Ақсай ауылында жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу және дәрігерлік амбулаторияға абаттандыру
6180,7
Есіл ауданы Свободный ауылында жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу және дәрігерлік амбулаторияға абаттандыру
6180,7
Ақмола облысы Есіл ауданы Бұзылық ауылы Степная көшесі, Целинная көшесі мекенжайы бойынша көше жарықтандыру желісінің құрылысына
1650
Ақмола облысы, Есіл ауданы, Есіл қ. бір пәтерлі тұрғын үйлерге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу (сумен жабдықтау)
31253
Ақмола облысы, Есіл ауданы, Есіл қ. бір пәтерлі тұрғын үйлерге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу (электрмен жабдықтау)
14870,8
Ақмола облысы, Есіл ауданы, Есіл қ. бір пәтерлі тұрғын үйлерге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу (автомобиль жолдары)
103876,3
Есіл ауданы Свободное ауылында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу және дәрігерлік амбулаторияға абаттандыру
31853,6
Есіл ауданы Аксай ауылында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу және дәрігерлік амбулаторияға абаттандыру
39918
Есіл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 қазан
№ 8С-28/2 шешіміне
4 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С-13/2 шешіміне
6 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен Есіл қаласының Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджетіне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
324640
Ағымдағы нысаналы трансферттер
оның iшiнде:

132012,4
На содержание районного дома культуры и районной библиотеки
55000
Текущий ремонт тепловых сетей п.Свободное Есильского района
94260
Ауыл-Ел бесігі:
394640
в том числе:
на капитальный ремонт дома культуры по адресу: Акмолинская область, Есильский район,село Свободное,ул.Обушко 1
150000
на средний ремонт улично-дорожной сети с. Аксай ул.Ленина и въездная группа Есильского района
77156,7
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Комсомольская и улице Садовая в селе Московское Есильского района
46583
на средний ремонт улично-дорожной сети села Интернациональное Есильского района
43542,3
средний ремонт внутрипоселковых дорог по ул.Октябрьская и ул.Нестеренко в селе Знаменка Есильского района
77358
Трансферты на развитие:
391064,6
на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в городе Есиль Есильского района Акмолинской области
89971
на реконструкцию системы водоснабжения села Красивое Есильского района Акмолинской области
65310,5
Разработка проектно-сметной документации, строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство к врачебной амбулатории в селе Аксай Есильского района
6180,7
Разработка проектно-сметной документации, строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство к врачебной амбулатории в селе Свободное Есильского района
6180,7
Строительство уличного освещения по адресу: с. Бузулук, ул. Степная, ул. Целинная, Есильского района
1650
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к одноквартирным жилым домам в г.Есиль, Есильского района Акмолинской области (водоснабжение)
31253
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к одноквартирным жилым домам в г.Есиль, Есильского района Акмолинской области (электроснабжение)
14870,8
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к одноквартирным жилым домам в г.Есиль, Есильского района Акмолинской области (автомобильные дороги)
103876,3
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство к врачебной амбулатории в селе Свободное Есильского района
31853,6
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство к врачебной амбулатории в селе Аксай Есильского района
39918
Приложение 4 к решению
Есильского районного маслихата
от 23 октября 2024 года
№ 8С-28/2
Приложение 6 к решению
Есильского районного маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 8С-13/2
Целевые трансферты из областного бюджета бюджету города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2024 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
324640
Целевые текущие трансферты
в том числе: