Жақсы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С-18-1 "2024-2026 жылдарға арналған Жақсы ауданының ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 мамырдағы № 8С-26-1 шешімі
Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының "Жақсы ауданының 2024-2026 жылдарға арналған ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С-18-1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Белағаш ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35279 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8507 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 26772 мың теңге;
2) шығындар – 36217 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-938) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 938 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024-2026 жылдарға арналған Беловод ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49087,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7315,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 261 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 41511 мың теңге;
2) шығындар – 56681,8 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-7594,5) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7594,5 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024-2026 жылдарға арналған Жақсы ауылының бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 492688,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 39964 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 900 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 451824,2 мың теңге;
2) шығындар – 501743,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-9055) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9055 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024-2026 жылдарға арналған Жаңа Қийма ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Жаксынского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 8С-18-1 "О бюджетах сел, сельских округов Жаксынского района на 2024-2026 годы"
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 22 мая 2024 года № 8С-26-1
Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаксынского районного маслихата "О бюджетах сел, сельских округов Жаксынского района на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 8С-18-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Белагаш на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 35279 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8507 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26772 тысяч тенге;
2) затраты – 36217 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-938) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 938 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Беловодского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 49087,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7315,3 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 261 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41511 тысячи тенге;
2) затраты – 56681,8 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-7594,5) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7594,5 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет села Жаксы на 2024-2026 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 492688,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 39964 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 451824,2 тысяч тенге.
2) затраты – 501743,2 тысячи тенге.
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-9055) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9055 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Жанакийминского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

1) кірістер – 29333 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8227 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 21106 мың теңге;
2) шығындар – 32344 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-3011) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3011 мың теңге.";
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024-2026 жылдарға арналған Қызылсай ауылдық округінің тиісінше 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37977,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14032 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 23945,3 мың теңге;
2) шығындар – 40457 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-2479,7) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2479,7 мың теңге.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
10. 2024-2026 жылдарға арналған Новокиенка ауылының бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33542 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9687 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 23855 мың теңге;
2) шығындар – 33542 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
11. 2024-2026 жылдарға арналған Подгорное ауылының бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33200,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3390 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 29760,2 мың теңге;
2) шығындар – 33329,6 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-129,4) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 129,4 мың теңге.
12 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2024-2026 жылдарға арналған Тарасов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 29333 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8227 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21106 тысяч тенге;
2) затраты – 32344 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-3011) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3011 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Кызылсайского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 37977,3 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14032 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23945,3 тысяч тенге;
2) затраты – 40457 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-2479,7) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2479,7 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
10. Утвердить бюджет села Новокиенка на 2024-2026 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 33542 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9687 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23855 тысяч тенге;
2) затраты – 33542 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-0) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
пункт 11 изложить в новой редакции:
11. Утвердить бюджет села Подгорное на 2024-2026 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 33200,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3390 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 29760,2 тысячи тенге;
2) затраты – 33329,6 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-129,4) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 129,4 тысяч тенге.
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет Тарасовского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 929 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 43, 45 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының төрағасы А.Бралина
Жақсы аудандық мәслихатының

5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 929 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 44, 45 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Жаксынского районного маслихата А.Бралина
Приложение 1 к решению
Жаксынского районного маслихата