Қорғалжын аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 1/11 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2024 жылғы 6 наурыздағы № 1/14 шешімі
Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қорғалжын аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 1/11 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1 836 814,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 349 256,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33 622,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 119,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 427 817,2 мың теңге;
2) шығындар – 1 850 231,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28 309,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 71 994,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 43 685,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – (-100,0) мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 41 626,3) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –41 626,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 71 994,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 43 685,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 13 317,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Коргалжынского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 1/11 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 6 марта 2024 года № 1/14
Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Коргалжынского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 1/11 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 836 814,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 349 256,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33 622,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 119,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 427 817,2 тысяч тенге;
2) затраты – 1 850 231,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28 309,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 71 994,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43 685,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – (-100,0) тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 41 626,3) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 41 626,3 тысяч тенге:
поступление займов – 71 994,0 тысяч тенге;
погашение займов – 43 685,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 317,3 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

571,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
169 971,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
34 714,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
34 714,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
34 714,0
2
Әлеуметтiк көмек
90 141,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
90 141,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 804,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21 013,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
100,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
19 244,1
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
22 480,2
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45 116,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 116,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 539,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
210,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 367,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
763 731,9
1
Мәдениет саласындағы қызмет
188 668,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 500,0
036
Мәдениет объектілерін дамыту
5 500,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
183 168,0
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
183 168,0
2
Спорт
436 578,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
424 778,0
021
Cпорт объектілерін дамыту
424 778,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі

571,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
169 971,3
1
Социальное обеспечение
34 714,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
34 714,0
005
Государственная адресная социальная помощь
34 714,0
2
Социальная помощь
90 141,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
90 141,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 804,0
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21 013,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
100,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
19 244,1
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
22 480,2
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45 116,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 116,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
42 539,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
210,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 367,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
763 731,9
1
Деятельность в области культуры
188 668,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 500,0
036
Развитие объектов культуры
5 500,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
183 168,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
183 168,0
2
Спорт
436 578,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
424 778,0
021
Развитие объектов спорта
424 778,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)

4 341,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
585,0
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
585,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
209,0
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
209,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 547,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
3 542,0
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
5,0
Бюджеттік кредиттер
71 994,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
71 994,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
71 994,0

4 341,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
585,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
585,0
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
209,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
209,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 547,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 542,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
5,0
Бюджетные кредиты
71 994,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
71 994,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
71 994,0