Қорғалжын аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 1/11 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 маусымдағы № 1/18 шешімі
Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қорғалжын аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 1/11 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1 932 735,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 349 337,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33 745,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 914,5 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 523 738,5 мың теңге;
2) шығындар – 1 988 417,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27 528,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 71 994,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 465,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – (-100,0) мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 83 110,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –83 110,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 71 994,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Коргалжынского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 1/11 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 25 июня 2024 года № 1/18
Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Коргалжынского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 1/11 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 932 735,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 349 337,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33 745,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 914,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 523 738,5 тысяч тенге;
2) затраты – 1 988 417,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 528,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 71 994,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 465,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – (-100,0) тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 83 110,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 83 110,9 тысяч тенге:
поступление займов – 71 994,0 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 44 640,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -55 757,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қорғалжын аудандық мәслихатының төрағасы Б.Рыспаев
Қорғалжын аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 маусымдағы
№ 1/18 шешіміне
1-қосымша
Қорғалжын аудандық мәслихатының

погашение займов – 44 640,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 55 757,4 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Коргалжынского районного маслихата Б.Рыспаев
Приложение 1 к решению
Коргалжынского районного маслихата
от 25 июня 2024 года
№ 1/18
Приложение 1 к решению
Коргалжынского районного маслихата

8 321,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
170 112,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
34 714,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
34 714,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
34 714,0
2
Әлеуметтiк көмек
89 831,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89 831,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 804,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21 290,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
189,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
18 584,1
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
22 464,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45 567,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 567,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 990,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
210,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 367,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
806 480,6
1
Мәдениет саласындағы қызмет
188 118,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 950,1
036
Мәдениет объектілерін дамыту
4 950,1
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
183 168,0
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
183 168,0
2
Спорт
478 842,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
467 042,8
021
Cпорт объектілерін дамыту
467 042,8
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі

8 321,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
170 112,1
1
Социальное обеспечение
34 714,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
34 714,0
005
Государственная адресная социальная помощь
34 714,0
2
Социальная помощь
89 831,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89 831,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 804,0
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21 290,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
189,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
18 584,1
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
22 464,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45 567,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 567,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
42 990,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
210,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 367,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
806 480,6
1
Деятельность в области культуры
188 118,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 950,1
036
Развитие объектов культуры
4 950,1
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
183 168,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
183 168,0
2
Спорт
478 842,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
467 042,8
021
Развитие объектов спорта
467 042,8
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)