Қорғалжын аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 1/11 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2024 жылғы 21 қарашадағы № 2/24 шешімі
Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қорғалжын аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 1/11 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2 006 627,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 349 437,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 55 297,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 261,7 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 597 630,5 мың теңге;
2) шығындар – 2 520 077,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19 006,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 63 472,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 465,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – (-100,0) мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 532 356,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –532 356,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 510 428,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 640,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 66 569,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Коргалжынского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 1/11 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 21 ноября 2024 года № 2/24
Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Коргалжынского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 1/11 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 006 627,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 349 437,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 55 297,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 261,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 597 630,5 тысяч тенге;
2) затраты – 2 520 077,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19 006,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 63 472,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 465,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – (-100,0) тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 532 356,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 532 356,7 тысяч тенге:
поступление займов – 510 428,0 тысяч тенге;
погашение займов – 44 640,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 66 569,2 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

20 214,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20 214,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20 214,0
2
Әлеуметтiк көмек
92 419,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
92 419,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 804,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
16 590,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
189,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
18 584,1
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
30 252,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45 900,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 900,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 990,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
110,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 800,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
506 500,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
502 000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
502 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
502 000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
4 500,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 500,0
018
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
4 500,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
811 976,6
1
Мәдениет саласындағы қызмет
192 118,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

20 214,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20 214,0
005
Государственная адресная социальная помощь
20 214,0
2
Социальная помощь
92 419,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
92 419,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 804,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
16 590,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
189,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
18 584,1
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
30 252,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45 900,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 900,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43 990,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
110,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 800,0
07
Жилищно-комму нальное хозяйство
506 500,0
1
Жилищное хозяйство
502 000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
502 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
502 000,0
2
Коммунальное хозяйство
4 500,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 500,0
018
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
4 500,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
811 976,6
1
Деятельность в области культуры
192 118,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

3 515,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
585,0
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
585,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
209,0
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
209,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 721,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
2 716,0
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
5,0
Бюджеттік кредиттер
63 472,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
63 472,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
63 472,0

3 515,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
585,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских
служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств
государственного бюджета, работников казенных предприятий
585,0
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
209,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских
служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств
государственного бюджета, работников казенных предприятий
209,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 721,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в
Республике Казахстан
2 716,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских
служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств
государственного бюджета, работников казенных предприятий
5,0
Бюджетные кредиты
63 472,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
63 472,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
63 472,0