2025 -2027 жылдарға арналған Қорғалжын ауданының Қарашалғын ауылдық округінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 2/28 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Қарашалғын ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 163 368,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 010,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 157 358,2 мың теңге;
2) шығындар – 165 168,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1 799,9) мың теңге;

О бюджете Карашалгинского сельского округа Коргалжынского района на 2025-2027 годы"
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2024 года № 2/28.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Карашалгинского сельского округа на 2025 -2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 163 368,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 010,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 157 358,2 тысяч тенге;
2) затраты – 165 168,1 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-1 799,9) тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1 799,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 20.05.2025 № 1/32 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған Қарашалғын ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен 26 472,0 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
3. 2025 жылға арналған ауылдық округінің бюджет түсімдері құрамында жоғары тұрған бюджеттерден нысаналы ағымдағы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес есепке алынсын.

5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 799,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 20.05.2025 № 1/32 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете Карашалгинского сельского округа на 2025 год из бюджета района предусмотрена субвенция в сумме 26 472,0 тысяч тенге.
3. Учесть в составе поступлений бюджета сельского округа целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов на 2025 год, согласно приложению 4.

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 20.05.2025 № 1/32 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Бюджеттік
бағдарламалардың әкімшісі
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
3
Трансферттер
130 886,2
Карашалғын
ауылдық округі әкімінің аппараты
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне бонустар
1 761,4
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
66,0
Елді мекендердің көшелерін жарықтандыру үшін электр энергиясын жеткізу
1 496,0
Ұялы ауылының көшелерін жарықтандыруды бірлесіп ілу жұмыстары
2 101,0
Ауылдық округтердің елді мекендерін санитариялық тазалау қызметтері (қарды шығару)
677,6
Қорғалжын ауданы Қарғалы ауылына кіреберіс жолды ағымдағы жөндеу
50 000,0
Қарашалғын ауылдық округіне Ұялы ауылындағы автомобиль жолын ұстау шығындары
5 589,5
Қорғалжын ауданы Қарғалы ауылына С.Смайылов көшесі бойынша көше-жол желісін ағымдағы жөндеу
26 865,5
Қорғалжын ауданы Уялы ауылына А.Құнанбаев көшесі бойынша көше-жол желісін ағымдағы жөндеу
36 095,0
Қорғалжын ауданы Жантеке ауылында балалар алаңын орнату
6 234,2

Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 20.05.2025 № 1/32 (вводится в действие с 01.01.2025).
Администратор бюджетных программ
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
Трансферты
130 886,2
Аппарат акима Карашалгинского
сельского округа
Бонусы административным государственным служащим
1 761,4
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
66,0
Подача электроэнергии для освещения улиц населенных пунктов
1 496,0
Работы по совместному подвесу уличного освещения в селе Уялы
2 101,0
Услуги по санитарной очистке населенных пунктов сельского округа ( вывоз снега)
677,6
Текущий ремонт подъездной дороги села Каргалы Коргалжынского района
50 000,0
Затраты на содержание автомобильной дороги села Уялы Карашалгинского сельского округа
5 589,5
Текущий ремонт улично-дорожных сетей по улице С.Смайылова села Каргалы Коргалжынского района
26 865,5
Текущий ремонт улично-дорожных сетей по улице А.Кунанбаева села Уялы Коргалжынского района
36 095,0
Устройство детской площадки в селе Жантеке Коргалжынского района
6 234,2