Шортанды аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-13/2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2024 жылғы 6 наурыздағы № 8С-15/2 шешімі
Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-13/2 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 168 893,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 289 109 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 297 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 720 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 857 767,9 мың теңге;
2) шығындар – 8 332 011,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (-36 807) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 49 842 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 86 649 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-126 310,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 126 310,4 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 10-1 тармақпен толықтырылсын:
"10-1. 2024 жылдың 1 қаңтарында қалыптасқан жағдай бойынша аудандық бюджетте 163 117,4 мың теңге сомасында бюджет қаражатының бос қалдықтары есепке алынсын.";
көрсетілген шешімнің 1, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық мәслихаты
төрайымының міндетін атқарушы
Ғ.Даитова
Шортанды аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 6 наурыздағы

О внесении изменений и дополнения в решение Шортандинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 8С-13/2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 6 марта 2024 года № 8С-15/2
Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 8С-13/2 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 168 893,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 289 109 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 297 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 720 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 857 767,9 тысяч тенге;
2) затраты – 8 332 011,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (-36 807) тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 49 842 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 86 649 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-126 310,4) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 126 310,4 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Учесть в районном бюджете свободные остатки бюджетных средств в сумме 163 117,4 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2024 года.";
приложения 1, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Исполняющая обязанности председателя
Шортандинского районного маслихата Г.Даитова
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного

20276,2
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1110
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
17000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
17000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
17000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
248001,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
13110
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
13110
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
13110
2
Әлеуметтiк көмек
141404,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
141404,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
51226
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3055
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37486
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1033
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
32237,3
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
16367
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
93487,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
93487,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44296,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
375
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25562
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
23254
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

20276,2
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1110
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
17000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
17000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
17000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
248001,9
1
Социальное обеспечение
13110
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
13110
005
Государственная адресная социальная помощь
13110
2
Социальная помощь
141404,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
141404,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
51226
006
Оказание жилищной помощи
3055
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37486
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1033
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а так же предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
32237,3
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
16367
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
93487,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
93487,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44296,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
375
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25562
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23254
07
Жилищно-коммунальное хозяйство