Шортанды аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 8С-14/2 "2024-2026 жылдарға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2024 жылғы 11 қыркүйектегі № 8С-23/2 шешімі
Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 8С-14/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 265 376,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 120 138 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 139 238,8 мың теңге;
2) шығындар – 285 377,3 мың теңге;";
2 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 77 963 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 59 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 18 663 мың теңге;
2) шығындар – 87 463 мың теңге;";
3 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 124 545 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 43 691 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 900 мың тенге;
трансферттер түсімі – 76 954 мың теңге;
2) шығындар – 187 068,5 мың теңге;";
4 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 47 576 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 421 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 955 мың теңге;
2) шығындар – 50 576 мың теңге;";
5 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 140 697,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 28 653 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 99 044,3 мың теңге;
2) шығындар – 140 697,3 мың теңге;";
6 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 104 849,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 837 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 93 512,2 мың теңге;
2) шығындар – 107 049,2 мың теңге;";
7 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 162 571 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 645 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 150 726 мың теңге;
2) шығындар – 170 771,1 мың теңге;";
8 тармақтың 1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 34 558,8 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 8С-14/2 "О бюджетах поселков, сельских округов на 2024-2026 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 11 сентября 2024 года № 8С-23/2
Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О бюджетах поселков, сельских округов на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 8С-14/2 следующие изменения:
подпункты 1), 2) пункта 1 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 265 376,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 120 138 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 139 238,8 тысяч тенге;
2) затраты – 285 377,3 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2) пункта 2 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 77 963 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 59 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 663 тысяч тенге;
2) затраты – 87 463 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2) пункта 3 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 124 545 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 43 691 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 76 954 тысяч тенге;
2) затраты – 187 068,5 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2) пункта 4 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 47 576 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 421 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 955 тысяч тенге;
2) затраты – 50 576 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2) пункта 5 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 140 697,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 28 653 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 99 044,3 тысяч тенге;
2) затраты – 140 697,3 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2) пункта 6 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 104 849,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 837 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 93 512,2 тысяч тенге;
2) затраты – 107 049,2 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2) пункта 7 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 162 571 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 645 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 150 726 тысяч тенге;
2) затраты – 170 771,1 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2), 5), 6) пункта 8 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 34 558,8 тысяч тенге, в том числе:

салықтық түсімдер – 7 494 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 064,8 мың теңге;
2) шығындар – 36 218,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1 660) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 660 мың теңге.";
9 тармақтың 1), 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 35 862 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 877 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 155 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 630 мың теңге;
2) шығындар – 37 362,2 мың теңге;";
10 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 68 364 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 449,3 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 80 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 610,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 60 224,3 мың теңге;
2) шығындар – 72 395,1 мың теңге;";
11 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 29 877 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 489 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 20 388 мың теңге;
2) шығындар – 31 835 мың теңге;";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 35 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық мәслихатының төрағасы Г.Сәдуақасова
Шортанды аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 11 қыркүйектегі

налоговые поступления – 7 494 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 064,8 тысяч тенге;
2) затраты – 36 218,8 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1 660) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 660 тысяч тенге.";
подпункт 1), 2) пункта 9 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 35 862 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 877 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 155 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 630 тысяч тенге;
2) затраты – 37 362,2 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2) пункта 10 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 68 364 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 449,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 80 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 610,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 60 224,3 тысяч тенге;
2) затраты – 72 395,1 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2) пункта 11 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 29 877 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 489 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 388 тысяч тенге;
2) затраты – 31 835 тысяч тенге;";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 35 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Шортандинского районного маслихата Г.Садвокасова
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного маслихата

612797,4
оның ішінде:
Новокубанка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
2234,8
Бозайғыр ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
32014,6
Пригородный ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
2500
Шортанды кентінде көшелерді жарықтандыруға
22270
Шортанды кентін абаттандыруға
59448
Жолымбет кентін абаттандыруға
15741
Новокубанка ауылдық округін абаттандыруға
2292,3
Бозайғыр ауылдық округін абаттандыруға
48470
Бектау ауылдық округін абаттандыруға
6970
Петровка ауылдық округін абаттандыруға
2940
Раевка ауылдық округін абаттандыруға
4747
Новоселовка ауылдық округін абаттандыруға
5016
Пригородный ауылдық округін абаттандыруға
8854,3
Андреевка ауылдық округін абаттандыруға
2336,8
Шортанды кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
26172
Жолымбет кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1500
Пригородный ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
22278
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
4997
Новокубанка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1319,9
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
5690
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000
Бозайғыр ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000
Дамса ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1000
Раевка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1500
Шортанды кентін санитарияны қамтамасыз етуге
5980,8
Новокубанка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1000
Петровка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1232
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8571
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
11728
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
9381
Шортанды кенті әкімінің аппаратын ұстауға
8335
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
13360
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
12050,7
Новокубанка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
6102
Новоселовка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
4366
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
7728
Жолымбет кенті әкімінің аппаратын ұстауға
1417
Дамса ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
950
Новокубанка ауылдық округінің күрделі шығыстарына
4999
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
53805,2
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге

612797,4
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах Новокубанского сельского округа
2234,8
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бозайгыр
32014,6
на освещение улиц в населенных пунктах Пригородного сельского округа
2500
на освещение улиц в поселке Шортанды
22270
на благоустройство поселка Шортанды
59448
на благоустройство поселка Жолымбет
15741
на благоустройство Новокубанского сельского округа
2292,3
на благоустройство сельского округа Бозайгыр
48470
на благоустройство сельского округа Бектау
6970
на благоустройство Петровского сельского округа
2940
на благоустройство Раевского сельского округа
4747
на благоустройство Новоселовского сельского округа
5016
на благоустройство Пригородного сельского округа
8854,3
на благоустройство Андреевского сельского округа
2336,8
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Шортанды
26172
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Жолымбет
1500
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
22278
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Андреевского сельского округа
4997
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новокубанского сельского округа
1319,9
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Петровского сельского округа
5690
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бектау
2000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
2000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Дамсинского сельского округа
1000
на обеспечение санитарии в Раевском сельском округе
1500
на обеспечение санитарии поселка Шортанды
5980,8
на обеспечение санитарии в Новокубанском сельском округе
1000
на обеспечение санитарии в Петровском сельском округе
1232
на содержание аппарата акима Пригородного сельского округа
8571
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
11728
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
9381
на содержание аппарата акима поселка Шортанды
8335
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
13360
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
12050,7
на содержание аппарата акима Новокубанского сельского округа
6102
на содержание аппарата акима Новоселовского сельского округа
4366
на содержание аппарата акима Андреевского сельского округа
7728
на содержание аппарата акима поселка Жолымбет
1417
на содержание аппарата акима Дамсинского сельского округа
950
на капитальные расходы Новокубанского сельского округа
4999
на средний ремонт дорог сельского округа Бектау
53805,2
на средний ремонт дорог Петровского сельского округа