Шортанды аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-13/2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 қарашадағы № 8С-27/3 шешімі
Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-13/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 437 298,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 447 180,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 889,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 076,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 946 152,3 мың теңге;
2) шығындар – 7 600 415,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (-22 038,8) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 64 610 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 86 648,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-141 078,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 141 078,6 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 64 610 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есепке алынсын.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар төлеу 78,2 мың теңге сомасында есепке алынсын.";
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 6, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық мәслихатының төрағасы Г.Сәдуақасова
Шортанды аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 22 қарашадағы

О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 8С-13/2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22 ноября 2024 года № 8С-27/3
Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 8С-13/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 437 298,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 447 180,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 889,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 076,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 946 152,3 тысяч тенге;
2) затраты – 7 600 415,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (-22 038,8) тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 64 610 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 86 648,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-141 078,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 141 078,6 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2024 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 64 610 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2024 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 78,2 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 0 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 6, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Шортандинского районного маслихата Г. Садвокасова
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного маслихата

7285,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
499,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
19098,9
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
19098,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19098,9
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
19098,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
290602,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
8299
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
8299
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
8299
2
Әлеуметтiк көмек
191742,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
191742,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
51226
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
71726,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1185,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
51238,3
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
16367
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
90560,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
90560,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42885,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
308,2
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
24113
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
23254
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2961843,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы

7285,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
499,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
19098,9
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
19098,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19098,9
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
19098,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
290602,2
1
Социальное обеспечение
8299
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
8299
005
Государственная адресная социальная помощь
8299
2
Социальная помощь
191742,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
191742,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
51226
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
71726,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1185,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а так же предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
51238,3
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
16367
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
90560,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
90560,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
42885,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
308,2
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
24113
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23254
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2961843,4
1
Жилищное хозяйство

№ 8С-27/3 шешіміне
2 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 8С-13/2 шешіміне
4 қосымша
2024 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
24877
оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
24113
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
764
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
3086744
оның ішінде:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
2411623
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
675121
Шортанды аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 22 қарашадағы

№ 8С-27/3
от 22 ноября 2024 года
Приложение 4 к решению
Шортандинского районного маслихата
№ 8С-13/2
от 25 декабря 2023 года
Целевые трансферты из республиканского бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
24877
в том числе:
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
24113
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
764
Целевые трансферты на развитие
3086744
в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2411623
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
675121
Приложение 3 к решению
Шортандинского районного маслихата

№ 8С-27/3 шешіміне
3 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 8С-13/2 шешіміне
6 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1210766
оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
6700
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
23254
мүгедектігі бар адамдарды қамтамасыз етуге

№ 8С-27/3
от 22 ноября 2024 года
Приложение 6 к решению
Шортандинского районного маслихата
№ 8С-13/2
от 25 декабря 2023 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
1210766
в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи
6700
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23254
на социальное обеспечение лиц с инвалидностью

32100
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
51226
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке
18701,8
отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құруға және ұстауға
16367
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
240428
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға

32100
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
51226
на социальную помощь отдельным категориям граждан
18701,8
на создание и содержание центров по поддержке семей
16367
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
240428
на развитие жилищно-коммунального хозяйства

5000
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
40640
жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
753396
дамыту және құрылыс схемаларын әзірлеуге, инженерлік тораптарды түгендеуге
22953,2
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
477001,4
оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға

5000
на укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
40640
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
753396
на разработку схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей
22953,2
Целевые трансферты на развитие
477001,4
в том числе:
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

188863
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтауға және су бұру жүйесін дамытуға
62348
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға
225790,4
Шортанды аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 22 қарашадағы
№ 8С-27/3 шешіміне
4 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 8С-13/2 шешіміне
8 қосымша
2024 жылға арналған жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер

188863
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
62348
на развитие теплоэнергетической системы
225790,4
Приложение 4 к решению
Шортандинского районного маслихата
№ 8С-27/3
от 22 ноября 2024 года
Приложение 8 к решению
Шортандинского районного маслихата
№ 8С-13/2
от 25 декабря 2023 года
Целевые трансферты за счет средств местного бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты

573731,3
оның ішінде:
Новокубанка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
1335,8
Бозайғыр ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
32014,6
Пригородный ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
2412,7
Шортанды кентінде көшелерді жарықтандыруға
16947,7
Шортанды кентін абаттандыруға
58947,9
Жолымбет кентін абаттандыруға
15741
Новокубанка ауылдық округін абаттандыруға
2292,3
Бозайғыр ауылдық округін абаттандыруға
36465,6
Бектау ауылдық округін абаттандыруға
6697,4
Петровка ауылдық округін абаттандыруға
2603
Раевка ауылдық округін абаттандыруға
4634
Новоселовка ауылдық округін абаттандыруға
5016
Пригородный ауылдық округін абаттандыруға
6890
Шортанды кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
26170,6
Жолымбет кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
896
Пригородный ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
22400
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
4997
Новокубанка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
400
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2490
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1997,4
Бозайғыр ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1499,9
Дамса ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
500
Раевка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1500
Шортанды кентін санитарияны қамтамасыз етуге
5980,8
Новокубанка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
784
Петровка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1232
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8571
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8806
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
9361
Шортанды кенті әкімінің аппаратын ұстауға
7143
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
13360
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
11950,7
Новокубанка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
5800
Новоселовка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
4279
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
7728
Жолымбет кенті әкімінің аппаратын ұстауға
1249
Дамса ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
1450
Новокубанка ауылдық округінің күрделі шығыстарына
4999
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
53805,2
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
112383,7
Дамса ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге

573731,3
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах Новокубанского сельского округа
1335,8
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бозайгыр
32014,6
на освещение улиц в населенных пунктах Пригородного сельского округа
2412,7
на освещение улиц в поселке Шортанды
16947,7
на благоустройство поселка Шортанды
58947,9
на благоустройство поселка Жолымбет
15741
на благоустройство Новокубанского сельского округа
2292,3
на благоустройство сельского округа Бозайгыр
36465,6
на благоустройство сельского округа Бектау
6697,4
на благоустройство Петровского сельского округа
2603
на благоустройство Раевского сельского округа
4634
на благоустройство Новоселовского сельского округа
5016
на благоустройство Пригородного сельского округа
6890
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Шортанды
26170,6
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Жолымбет
896
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
22400
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Андреевского сельского округа
4997
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новокубанского сельского округа
400
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Петровского сельского округа
2490
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бектау
1997,4
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
1499,9
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Дамсинского сельского округа
500
на обеспечение санитарии в Раевском сельском округе
1500
на обеспечение санитарии поселка Шортанды
5980,8
на обеспечение санитарии в Новокубанском сельском округе
784
на обеспечение санитарии в Петровском сельском округе
1232
на содержание аппарата акима Пригородного сельского округа
8571
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
8806
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
9361
на содержание аппарата акима поселка Шортанды
7143
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
13360
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
11950,7
на содержание аппарата акима Новокубанского сельского округа
5800
на содержание аппарата акима Новоселовского сельского округа
4279
на содержание аппарата акима Андреевского сельского округа
7728
на содержание аппарата акима поселка Жолымбет
1249
на содержание аппарата акима Дамсинского сельского округа
1450
на капитальные расходы Новокубанского сельского округа
4999
на средний ремонт дорог сельского округа Бектау
53805,2
на средний ремонт дорог Петровского сельского округа
112383,7
на средний ремонт дорог Дамсинского сельского округа