Бурабай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-12/1 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 наурыздағы № 8С-15/3 шешімі
Бурабай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бурабай аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-12/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191903 болып тіркелген) шешіміне келесi өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19009744,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5514531,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 64834,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 454013,3 мың тенге;
трансферттер түсімдері – 12976365,9 мың теңге;
2) шығындар – 21151241,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -3473,5мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 88608,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 92081,5 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2138023,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 2138023,6 мың теңге.";
Бурабай аудандық мәслихатының көрсетілген шешімінің 1, 4, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
келесі мазмұндағы 8-1, 8-2-тармақтарымен толықтырылсын:
"8-1. 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап аудан бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдардың жүргізушілеріне лауазымдық жалақысының 100 %-на дейінгі мөлшерде ынталандырушы үстемеақылар қарастырылсын.";
"8-2. 2024 жылдың 1 сәуірінен бастап аудандық бюджеттен қаржыландырылатын Бурабай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі жанындағы "Тілдерді оқыту орталығы" КММ-нің, "Бурабай ауданының ішкі саясат және дін істері бөлімі жанындағы "Жастар ресурстық орталығы" КММ-нің басшылары мен мамандарының лауазымдық жалақыларына лауазымдық жалақының 50 % мөлшерінде ынталандырушы үстемеақылар қарастырылсын.".

О внесении изменений и дополнений в решение Бурабайского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 8С-12/1 "О районном бюджете на 2024–2026 годы"
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 27 марта 2024 года № 8С-15/3
Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурабайского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 8С-12/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 191903) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 19009744,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5514531,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 64834,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 454013,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12976365,9 тысяч тенге;
2) затраты – 21151241,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -3473,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 88608,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 92081,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2138023,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2138023,6 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению Бурабайского районного маслихата изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению;
дополнить пунктами 8-1, 8-2 следующего содержания:
"8-1. Предусмотреть стимулирующие надбавки к должностным окладам водителей организаций, финансируемых из бюджета района в размере 100 % от должностного оклада с 1 января 2024 года.";
"8-2. Предусмотреть стимулирующие надбавки к должностным окладам руководителей и специалистов КГУ "Центр обучения языкам" при отделе культуры, развития языков, физической культуры и спорта Бурабайского района", КГУ "Молодежный ресурсный центр" при отделе внутренней политики и по делам религий Бурабайского района", финансируемых из районного бюджета в размере 50 % от должностного оклада с 1 апреля 2024 года.".

1145912,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1115912,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83155,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
91716,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
827,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
213642,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2437,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
528,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
251083,0
017
Абилитация және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
147036,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
200228,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
109483,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
15776,0
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
30000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
30000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7898866,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5500344,1
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
641875,3
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
286548,2
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1404419,9
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
275113,3
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
81250,6
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2228202,1
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
582934,7
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2398521,9
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
148481,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
348,1

1145912,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1115912,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83155,7
005
Государственная адресная социальная помощь
91716,0
006
Оказание жилищной помощи
827,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
213642,6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2437,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
528,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
251083,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
147036,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
200228,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
109483,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
15776,0
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
30000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
30000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7898866,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5500344,1
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
641875,3
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
286548,2
005
Развитие коммунального хозяйства
1404419,9
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
275113,3
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
81250,6
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2228202,1
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
582934,7
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
2398521,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
148481,4
003
Капитальные расходы государственного органа
348,1

196384,0
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
628880,4
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
-3473,5
Бюджеттік кредиттер
88608,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
88608,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
88608,0
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін бюджеттік кредиттер
88608,0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
92081,5
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
92081,5
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттеді өтеу
92081,5
IV. Қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-2138023,6
VI. Бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
2138023,6
Бурабай аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 27 наурыздағы
№ 8С-15/3 шешіміне
2-қосымша
Бурабай аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 8С-12/1 шешіміне
4-қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
сома,
мың теңге
1
2
Барлығы трансферттер мен кредиттер
12563476,3
Барлығы трансферттер
12474868,3
Нысаналы ағымдағы трансферттер
5575833,2
оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
1725,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
438075,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
70800,0
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
96041,0
мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыру
152441,0
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
29706,0
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге
39929,0
отбасыларды қолдау орталықтарын құруға және күтіп-ұстауға
15776,0
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
33382,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
423309,0
мәдениет объектілерін жөндеуге
423309,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3448579,0
жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
3163281,0
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға

196384,0
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
628880,4
III. Чистое бюджетное кредитование
-3473,5
Бюджетные кредиты
88608,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
88608,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
88608,0
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
88608,0
5
Погашение бюджетных кредитов
92081,5
01
Погашение бюджетных кредитов
92081,5
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
92081,5
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-2138023,6
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
2138023,6
Приложение 2 к решению
Бурабайского районного маслихата
от 27 марта 2024 года
№ 8С-15/3
Приложение 4 к решению
Бурабайского районного маслихата
от 25 декабря 2023 года
№ 8С-12/1
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2024 год
Наименование
сумма, тысяч тенге
1
2
Всего трансфертов и кредитов
12563476,3
Всего трансфертов
12474868,3
Целевые текущие трансферты
5575833,2
в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1725,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
438075,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
70800,0
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
96041,0
социальное обеспечение лиц с инвалидностью
152441,0
социальная помощь отдельным категориям граждан
29706,0
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
39929,0
на создание и содержание центров по поддержке семей
15776,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
33382,0
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
423309,0
на ремонт объектов культуры
423309,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3448579,0
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
3163281,0
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

285298,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
741210,5
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында материалдық-техникалық базасын нығайтуға
553964,1
Бурабай ауданында санитарлық-гигиеналық тораптарды орнатуға
45000,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
142246,4
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
522934,7
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй коммуналдық тұрғын үй қорын сатып алуға
522934,7
Дамуға нысаналы трансферттер
6899035,1
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5414428,1
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта салуға
200000,0
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
653040,0
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2415448,0
мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
500000,0
коммуналдық шаруашылықты дамытуға

285298,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
741210,5
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
553964,1
На установку санитарно-гигиенических узлов в Бурабайском районе
45000,0
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
142246,4
Отдел строительства района (города областного значения)
522934,7
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
522934,7
Целевые трансферты на развитие
6899035,1
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
5414428,1
на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
200000,0
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
653040,0
на развитие систем водоснабжения и водоотведения
2415448,0
на развитие объектов культуры и отдыха
500000,0
на развитие коммунального хозяйства