Облыстық мәслихаттың 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 74 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2024 жылғы 26 наурыздағы № 129 шешімі
Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 74 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 522 005 123,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 70 291 059 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 297 193 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 446 416 871,2 мың теңге;
2) шығындар – 542 754 251,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 9 843 229,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 24 261 626 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 418 396,9 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -30 592 357,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30 592 357,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 23 061 626 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 523 428,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 20 054 160,5 мың теңге.";
11-тармақ:
14-1), 14-2), 14-3), 14-4), 14-5) және 14-6) мазмұндағы тармақшалармен толықтырылсын:
"14-1) газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
14-2) мәдениет нысандарын дамытуға;
14-3) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға;
14-4) қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға;
14-5) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға;

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 74 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Актюбинского областного маслихата от 26 марта 2024 года № 129
Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 74 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 522 005 123,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 70 291 059 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 297 193 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 446 416 871,2 тысяча тенге;
2) затраты – 542 754 251,7 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 843 229,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24 261 626 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 418 396,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -30 592 357,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30 592 357,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 23 061 626 тысяч тенге;
погашение займов – 12 523 428,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 054 160,5 тысяч тенге.";
пункт 11:
дополнить подпунктами 14-1), 14-2), 14-3), 14-4), 14-5) и 14-6) следующего содержания:
"14-1) развитие газотранспортной системы;
14-2) развитие объектов культуры;
14-3) организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения);
14-4) развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
14-5) организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения);

14-6) байланыс желілерін салуға;".
мынадай мазмұндағы 11-1) тармақпен толықтырылсын:
"11-1. Облыстық бюджетте мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен 2024 жылға арналған несиелік тұрғын үй құрылысына қарыздар түсімі көзделсін.
Аталған қарыздар түсімі сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
2. Көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жана редакцияда жазылсын.

14-6) строительство сетей связи;".
дополнить пунктом 11-1) следующего содержания:
"11-1. Учесть в областном бюджете поступление займов на строительство кредитного жилья на 2024 год за счет выпуска государственных ценных бумаг.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата области.";
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

377 508
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
411
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
940 479
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 687 769
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 687 769
3
Мамандандырылған медициналық көмек
2 002 896
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 002 896
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 002 896
4
Емханалар
213 932
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
213 932
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
213 932
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
112 429
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
112 429
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
112 429
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
5 273 162
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 273 162
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
167 862
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
150 548
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
43 663
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
99 909
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
150 000
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25 567
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 635 613
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
21 566 056,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 069 347,2
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 433 022
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
683 581
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 087 366
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

377 508
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
411
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
940 479
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 687 769
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 687 769
3
Специализированная медицинская помощь
2 002 896
253
Управление здравоохранения области
2 002 896
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 002 896
4
Поликлиники
213 932
253
Управление здравоохранения области
213 932
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
213 932
5
Другие виды медицинской помощи
112 429
253
Управление здравоохранения области
112 429
029
Областные базы специального медицинского снабжения
112 429
9
Прочие услуги в области здравоохранения
5 273 162
253
Управление здравоохранения области
5 273 162
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
167 862
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
150 548
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
43 663
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
99 909
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
150 000
030
Капитальные расходы государственного органа
25 567
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 635 613
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
21 566 056,2
1
Социальное обеспечение
6 069 347,2
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 433 022
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
683 581
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 087 366
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

44 743
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
59 864
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
13 473 977
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
250 000
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
481 089
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
7 297
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
3 850
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
304 458
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
31 640
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
6 231
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
323 724
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 521 430
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
40 217
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 592 790
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 553 839
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
353 912
2
Су шаруашылығы
222 091
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
222 091
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
222 091
3
Орман шаруашылығы
2 377 879
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 377 879
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 230 379
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
147 500
4
Балық шаруашылығы
47 434
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

44 743
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
59 864
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
13 473 977
002
Субсидирование развития семеноводства
250 000
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
481 089
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
7 297
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
3 850
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
304 458
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
31 640
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 231
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
323 724
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 521 430
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
40 217
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 592 790
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 553 839
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
353 912
2
Водное хозяйство
222 091
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
222 091
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
222 091
3
Лесное хозяйство
2 377 879
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 377 879
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 230 379
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
147 500
4
Рыбное хозяйство
47 434
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области