Ақтөбе қалалық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 109 "2024-2026 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2023 жылғы 19 желтоқсандағы № 237 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 109 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2024 - 2026 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 139 680 625,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 96 793 158,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 927 904 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 970 954 мың теңге;
трансферттер түсімі – 39 988 609 мың теңге;
2) шығындар – 170 408 929,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 114 346 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 638 695 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 524 349 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 158 061,8 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 158 061,8 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 31 000 711,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 31 000 711,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсiмi – 21 545 859 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 779 045 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16 233 897,5 мың теңге.";
3-тармақтың 1) және 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 14 декабря 2023 года № 109 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 19 декабря 2023 года № 237
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе "Об утверждении бюджета города Актобе на 2024 – 2026 годы" от 14 декабря 2023 года № 109 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 139 680 625,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 96 793 158,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 927 904 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 970 954 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 39 988 609 тысяч тенге;
2) затраты – 170 408 929,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 114 346 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 638 695 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 524 349 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 158 061,8 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 158 061,8 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 31 000 711,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 31 000 711,5 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 21 545 859 тысяч тенге;
погашение займов – 6 779 045 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 233 897,5 тысяч тенге.";
подпункты 1) и 2) пункта 3 изложить в новой редакции:

1 567 881,6
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 567 881,6
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
12 521 911
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 332 105
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 332 105
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 332 105
2
Әлеуметтік көмек
9 500 629,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
8 745 993,2
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 160,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 274 421
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
228 769,9
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
573 569
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
4 668 072,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
754 636
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
754 636
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 689 176,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 689 176,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
225 257,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 080
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 171,5
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
196 230,4
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
619 150,7
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
434 769,1
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
18 514,7
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
188 002,9
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық

1 567 881,6
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 567 881,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
12 521 911
1
Социальное обеспечение
1 332 105
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 332 105
005
Государственная адресная социальная помощь
1 332 105
2
Социальная помощь
9 500 629,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
8 745 993,2
006
Оказание жилищной помощи
1 160,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 274 421
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
228 769,9
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
573 569
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
4 668 072,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
754 636
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
754 636
9
Прочие услуги в области социальной помощи и
социального обеспечения
1 689 176,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 689 176,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
225 257,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 080
021
Капитальные расходы государственного органа
1 171,5
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
196 230,4
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
619 150,7
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
434 769,1
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18 514,7
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
188 002,9
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

16 023 641
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2 370 347
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
3 488
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
484 054
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
2 639
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
481 415
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
631 680
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
631 680
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 251 125
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 251 125
Нысаналы даму трансферттері
13 653 294
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
10 853 294
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 408 431
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
7 444 863
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 800 000
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2 800 000
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2024 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 237 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 109 шешіміне 5 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
45 510 827
Ағымдағы нысаналы трансферттер
19 439 085
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 552 262
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 320 999
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 092 207
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

16 023 641
Целевые текущие трансферты
2 370 347
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
3 488
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
484 054
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
2 639
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
481 415
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
631 680
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
631 680
Отдел строительства района (города областного значения)
1 251 125
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 251 125
Целевые трансферты на развитие
13 653 294
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
10 853 294
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 408 431
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
7 444 863
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 800 000
Развитие транспортной инфраструктуры
2 800 000
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 19 декабря 2024 года № 237
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 14 декабря 2023 года № 109
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
45 510 827
Целевые текущие трансферты
19 439 085
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 552 262
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 320 999
Государственная адресная социальная помощь
1 092 207
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

139 056
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 621 148
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
541 542
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
945 090
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
19 926
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
7 114 590
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
8 265 675
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
8 265 675
Нысаналы даму трансферттері
26 071 742
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
17 572 498
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 727 949
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 229 194
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 621 566
Мәдениет объектілерін дамыту
500 000
Cпорт объектілерін дамыту
1 493 789
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 499 244
Көлік инфрақұрылымын дамыту
5 384 784
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1 500 000
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1 614 460

139 056
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 621 148
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
541 542
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
945 090
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
19 926
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
7 114 590
Отдел строительства района (города областного значения)
8 265 675
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
8 265 675
Целевые трансферты на развитие
26 071 742
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
17 572 498
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 727 949
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 229 194
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 621 566
Развитие объектов культуры
500 000
Развитие объектов спорта
1 493 789
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 499 244
Развитие транспортной инфраструктуры
5 384 784
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1 500 000
Развитие коммунального хозяйства
1 614 460