Алға аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 100 "2024-2026 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 мамырдағы № 160 шешімі
Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алға аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 100 шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 536 228,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 093 810 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32 757 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 30 328 мың теңге;
трансферттер түсімі - 5 379 333,9 мың теңге;
2) шығындар – 9 072 317,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 201 763 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 1 401 218 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 199 455 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 36 718 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 36 718 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 774 569,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 774 569,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1 401 218 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 199 462,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 572 814,2 теңге.";
келесі мазмұндағы 7-1 тармағымен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнение в решение Алгинского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 100 "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 30 мая 2024 года № 160
Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алгинского районного маслихата "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 100 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 8 536 228,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 093 810 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 32 757 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30 328 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 379 333,9 тысяч тенге;
2) затраты – 9 072 317,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 201 763 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 1 401 218 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 199 455 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 36 718 тенге:
приобретение финансовых активов - 36 718 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 774 569,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1 774 569,5 тенге:
поступление займов – 1 401 218 тысяч тенге;
погашение займов – 199 462,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 572 814,2 тенге.";
добавить пункт 7-1 следующего содержания:

"7-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетінде мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен жергілікті атқарушы органның кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрғын үйді сатып алу үшін қарыздардың түскені ескерілсін.
Аталған қарыздардың сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"7-1. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление займов для выкупа готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа за счет выпуска государственных ценных бумаг.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата района.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

9 832
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 937
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
162 149
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
26 653
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
54 676
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
198 128
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
91 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91 000
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 505
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
56 095
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 388 273,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
999 496
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 200
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2 100
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
2 100
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
995 296
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
5 822
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
793 675
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
195 799
2
Коммуналдық шаруашылық
377 273,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
342 018,1
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
1 279
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
129 419,2
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
24 000
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
87 932
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
99 387,9
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

9 832
006
Оказание жилищной помощи
2 937
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
162 149
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
26 653
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
54 676
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
198 128
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
91 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91 000
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 505
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
021
Капитальные расходы государственного органа
900
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
56 095
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 388 273,1
1
Жилищное хозяйство
999 496
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 200
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 100
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
2 100
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
995 296
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
5 822
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
793 675
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
195 799
2
Коммунальное хозяйство
377 273,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
342 018,1
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
1 279,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
129 419,2
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
24 000
028
Развитие коммунального хозяйства
87 932
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
99 387,9
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
23 045
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
23 045
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 300
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
2 300
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
62 380
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 380
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
42 465
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
42 465
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
42 465
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
42 464
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1
12
Көлік және коммуникация
2 192 906,6
1
Автомобиль көлігі
2 192 906,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 192 906,6
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
976 780,6
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
62 818
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 765
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1 150 543
13
Басқалар
349 885
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
1 000
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
1 000
012
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
1 000
9
Басқалар
348 885
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
68 014
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
68 014
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
169 759
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
169 759
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
23 045
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
23 045
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 300
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
2 300
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
62 380
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
62 380
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
42 465
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
42 465
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
42 465
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
42 464
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1
12
Транспорт и коммуникации
2 192 906,6
1
Автомобильный транспорт
2 192 906,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 192 906,6
022
Развитие транспортной инфраструктуры
976 780,6
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
62 818
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2 765
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 150 543
13
Прочие
349 885
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
1 000
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
1 000
012
Поддержка предпринимательской деятельности
1 000
9
Прочие
348 885
452
Отдел финансов района (города областного значения)
68 014
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
68 014
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
169 759
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
169 759
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)