"2024-2026 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 94 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2024 жылғы 17 қазандағы № 200 шешімі
Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 94 шешіміне келесідей өзгеріс енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 683 235 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 052 715 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 310 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 597 210 мың теңге;
2) шығындар – 10 619 805,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12 793 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 59 072 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 279 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -949 363,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 949 363,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 298 224 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 46 279 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 697 418,5 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық
мәслихатының төрағасы
М. Сержан
Байғанин аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
17 қазандағы № 200 шешіміне
қосымша
Байғанин аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
25 желтоқсандағы № 94
шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Байғанин аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І. КІРІСТЕР

О внесении изменения в решение "Об утверждении бюджета Байганинского района на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 94
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 17 октября 2024 года № 200
Байганинского районного маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение "Об утверждении бюджета Байганинского района на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 94 следующее изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Байганинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 683 235 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 052 715 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 310 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 597 210 тысяч тенге;
2) затраты – 10 619 805,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 793 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 59 072 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 279 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -949 363,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 949 363,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 298 224 тысяч тенге;
погашение займов – 46 279 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 697 418,5 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Байғанин аудандық
мәслихатының төрағасы
М. Сержан
Приложение к решению
Байганинского районного
маслихата от 17 октября 2024
года № 200
Приложение 1 к решению
Байганинского районного
маслихата от 25 декабря 2023
года № 94
Байганинский районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

139 133,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
139 133,1
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 372
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
137 761,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
407 070,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
52 424
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 424
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
52 424
2
Әлеуметтiк көмек
280 129
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
280 129
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 102
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
69 195
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
30 256
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
148 576
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
74 517,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74 517,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 637
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
653
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6082,5
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
24 244,7
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 384 228,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
895 166,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 190,2
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2 190,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

139 133,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
139 133,1
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 372
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
137 761,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
407 070,2
1
Социальное обеспечение
52 424
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 424
005
Государственная адресная социальная помощь
52 424
2
Социальная помощь
280 129
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
280 129
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 102
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
69 195
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30 256
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
148 576
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
74 517,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74 517,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
42 637
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
653
021
Капитальные расходы государственного органа
900
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6 082,5
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
24 244,7
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 384 228,7
1
Жилищное хозяйство
895 166,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 190,2
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 190,2
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

12 075
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
169 785,7
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
125 133,2
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 491
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
86 428,6
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 200
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 013,6
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
44 652,5
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 069
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 583,5
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
99 584,2
6
Жер қатынастары
68 910,2
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
68 910,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 967,2
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
35 201
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
742
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
30 674
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30 674
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30 674
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
134 674
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
134 674
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
134 674
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
86 517
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
38 067
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

12 075
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
169 785,7
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
125 133,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
35 491
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
86 428,6
006
Капитальные расходы государственного органа
2 200
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 013,6
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
44 652,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
29 069
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 583,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
99 584,2
6
Земельные отношения
68 910,2
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
68 910,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
32 967,2
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
35 201
007
Капитальные расходы государственного органа
742
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
30 674
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
30 674
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30 674
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
134 674
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
134 674
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
134 674
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
86 517
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
38 067
015
Капитальные расходы государственного органа