Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы №97 "2024-2026 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 5 маусымдағы № 171 шешімі
ШЕШТІ:
1. Қарғалы аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 97 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 191431 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 716 915 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 015 080 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 799 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 637 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 672 399 мың теңге;
2) шығындар – 4 986 843 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 192 415 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 273 510 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 81 095 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) - 462 343 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 462 343 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 273 510 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 81 095,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 269 928,3 мың теңге.
8 тармақ келесі мазмұндағы 5) және 6) тармақшаларымен толықтырылсын:
5) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға;
6) аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шараларға.
келесі мазмұндағы 8-1) тармақпен толықтырылсын:
8-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен жергілікті атқарушы органның кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрғын үйді сатып алу үшін қарыздардың түсімі көзделсін.
Аталған қарыздар түсімі сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесений изменения и дополнений в решение Каргалинского районного маслихата от 20 декабря 2023 года № 97 "Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2024 – 2026 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 5 июня 2024 года № 171
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каргалинского районного маслихата "Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года № 97 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 191431) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить Каргалинский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 716 915 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 015 080 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 799 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 7 637 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 672 399 тысяч тенге;
2) затраты – 4 986 843 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 192 415 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 273 510 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 81 095 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -462 343 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 462 343 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 273 510 тысяч тенге;
погашение займов – 81 095,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 269 928,3 тысяч тенге.
пункт 8 дополнить подпунктами 5) и 6) следующего содержания:
5) организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения);
6) мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы.
дополнить пунктом 8-1) следующего содержания:
8-1. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление суммы займов для выкупа готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа за счет выпуска государственных ценных бумаг.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата района.
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.