2025-2027 жылдарға арналған Ащылысай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 264 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ащылысай ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61697,0 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10102,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 51595,0 мың теңге;
2) шығындар – 67123,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -5426,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 5426,9 мың теңге,
оның ішінде
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5426,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.03.2025 № 283 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық,
бірыңғай жер салығы;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер.
3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 - бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 85 000,0 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiнайлық есептiк көрсеткiш – 3 932,0 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46 228,0 теңге.
4. 2025 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 51 503,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыру.
Аталған трансферттердің бөлу ауылдық округінің әкімі шешімі негізінде жүзеге асырылады.

Об утверждении бюджета Ащылысайского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2024 года № 264
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ащылысайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 61697,0 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 10102,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 51595,0 тысяч тенге;
2) затраты – 67123,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5426,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5426,9 тысяч тенге,
в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 5426,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.03.2025 № 283 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
поступления за использование природных и других ресурсов.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000,0 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 932,0 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228,0 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 51 503,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.