2025-2027 жылдарға арналған Мәртөк ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 182 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 231 187 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 650 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 180 мың теңге;
трансферттер түсімі – 225 357 мың теңге;
2) шығындар – 231 187 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 37 026 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 38 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 188 293 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2025-2027 жылдарға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджеті 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 836 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 815 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 46 921 мың теңге;
2) шығындар – 49 836 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.

Об утверждении бюджетов сельских округов Мартукского района на 2025-2027 годы
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2024 года № 182
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккудукского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 231 187 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 650 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 180 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 225 357 тысяч тенге;
2) затраты – 231 187 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Учесть в бюджете Аккудукского сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 37 026 тысяч тенге.
3. Учесть в бюджете Аккудукского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 38 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Аккудукского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 188 293 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Байнассайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 836 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 815 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46 921 тысяч тенге;
2) затраты – 49 836 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.

6. 2025 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 34 193 мың теңге сомасында ескерілсін.
7. 2025 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 38 мың теңге сомасында ескерілсін.
8. 2025 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 12 690 мың теңге сомасында ескерілсін.
9. 2025-2027 жылдарға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджеті 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 355 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 984 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 371 мың теңге;
2) шығындар – 52 355 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
10. 2025 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 34 649 мың теңге сомасында ескерілсін.
11. 2025 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 16 мың теңге сомасында ескерілсін.
12. 2025 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 13 706 мың теңге сомасында ескерілсін.
13. 2025-2027 жылдарға арналған Жайсаң ауылдық округінің бюджеті 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 72 485 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 579 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 59 806 мың теңге;
2) шығындар – 72 485 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.

6. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 34 193 тысяч тенге.
7. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 38 тысяч тенге.
8. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 12 690 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет Байторысайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 355 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 984 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 371 тысяч тенге;
2) затраты – 52 355 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
10. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 34 649 тысяч тенге.
11. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 16 тысяч тенге.
12. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 13 706 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет Жайсанского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 72 485 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12 579 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 59 806 тысяч тенге;
2) затраты – 72 485 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.

14. 2025 жылға арналған Жайсаң ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 44 750 мың теңге сомасында ескерілсін.
15. 2025 жылға арналған Жайсаң ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 66 мың теңге сомасында ескерілсін.
16. 2025 жылға арналған Жайсаң ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 14 990 мың теңге сомасында ескерілсін.
17. 2025-2027 жылдарға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджеті 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 102 018 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 816 мың теңге;
трансферттер түсімі – 98 202 мың теңге;
2) шығындар – 102 018 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
18. 2025 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 43 945 мың теңге сомасында ескерілсін.
19. 2025 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 90 мың теңге сомасында ескерілсін.
20. 2025 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 54 167 мың теңге сомасында ескерілсін.
21. 2025-2027 жылдарға арналған Қарашай ауылдық округінің бюджеті 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47 098 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 969 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40 129 мың теңге;
2) шығындар – 47 098 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.

14. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 44 750 тысяч тенге.
15. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 66 тысяч тенге.
16. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 14 990 тысяч тенге.
17. Утвердить бюджет Каратогайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 102 018 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 816 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 98 202 тысяч тенге;
2) затраты – 102 018 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
18. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 43 945 тысяч тенге.
19. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 90 тысяч тенге.
20. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 54 167 тысяч тенге.
21. Утвердить бюджет Карачаевского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 47 098 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 969 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 129 тысяч тенге;
2) затраты – 47 098 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.

22. 2025 жылға арналған Қарашай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 27 399 мың теңге сомасында ескерілсін.
23. 2025 жылға арналған Қарашай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 40 мың теңге сомасында ескерілсін.
24. 2025 жылға арналған Қарашай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 12 690 мың теңге сомасында ескерілсін.
25. 2025-2027 жылдарға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджеті 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 174 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 644 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40 530 мың теңге;
2) шығындар – 53 174 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
26. 2025 жылға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 26 696 мың теңге сомасында ескерілсін.
27. 2025 жылға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 104 мың теңге сомасында ескерілсін.
28. 2025 жылға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 13 730 мың теңге сомасында ескерілсін.
29. 2025-2027 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56 171 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 348 мың теңге;
трансферттер түсімі – 50 823 мың теңге;
2) шығындар – 56 171 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.

22. Учесть в бюджете Карачаевского сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 27 399 тысяч тенге.
23. Учесть в бюджете Карачаевского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 40 тысяч тенге.
24. Учесть в бюджете Карачаевского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 12 690 тысяч тенге.
25. Утвердить бюджет Курмансайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 174 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12 644 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 530 тысяч тенге;
2) затраты – 53 174 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
26. Учесть в бюджете Курмансайского сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 26 696 тысяч тенге.
27. Учесть в бюджете Курмансайского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 104 тысяч тенге.
28. Учесть в бюджете Курмансайского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 13 730 тысяч тенге.
29. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 171 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 348 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 823 тысяч тенге;
2) затраты – 56 171 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.

30. 2025 жылға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 38 068 мың теңге сомасында ескерілсін.
31. 2025 жылға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 65 мың теңге сомасында ескерілсін.
32. 2025 жылға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 12 690 мың теңге сомасында ескерілсін.
33. 2025-2027 жылдарға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджеті 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 525 103 мың теңге:
салықтық түсімдер – 102 889 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 416 214 мың теңге;
2) шығындар – 525 103 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
34. 2025 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 45 106 мың теңге сомасында ескерілсін.
35. 2025 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 196 мың теңге сомасында ескерілсін.
36. 2025 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 193 217 мың теңге сомасында ескерілсін.
37. 2025 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 177 695 мың теңге сомасында ескерілсін.
38. 2025-2027 жылдарға арналған Родников ауылдық округінің бюджеті 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 58 816 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 086 мың теңге;
трансферттер түсімі – 51 730 мың теңге;
2) шығындар – 58 816 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

30. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 38 068 тысяч тенге.
31. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 65 тысяч тенге.
32. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 12 690 тысяч тенге.
33. Утвердить бюджет Мартукского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 525 103 тысяч тенге:
налоговые поступления – 102 889 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 416 214 тысяч тенге;
2) затраты – 525 103 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
34. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 45 106 тысяч тенге.
35. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 196 тысяч тенге.
36. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из областного бюджета, в сумме – 193 217 тысяч тенге.
37. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 177 695 тысяч тенге.
38. Утвердить бюджет Родниковского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 58 816 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 086 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 51 730 тысяч тенге;
2) затраты – 58 816 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
39. 2025 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 38 996 мың теңге сомасында ескерілсін.
40. 2025 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 44 мың теңге сомасында ескерілсін.
41. 2025 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 12 690 мың теңге сомасында ескерілсін.
42. 2025-2027 жылдарға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджеті 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 139 622 мың теңге:
салықтық түсімдер – 22 548 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 116 074 мың теңге;
2) шығындар – 139 622 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
43. 2025 жылға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 66 264 мың теңге сомасында ескерілсін.
44. 2025 жылға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 120 мың теңге сомасында ескерілсін.
45. 2025 жылға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 49 690 мың теңге сомасында ескерілсін.
46. 2025-2027 жылдарға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджеті 34, 35 және 36 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 689 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 075 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 612 мың теңге;
трансферттер түсімі – 43 002 мың теңге;
2) шығындар – 53 689 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
39. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 38 996 тысяч тенге.
40. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 44 тысяч тенге.
41. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 12 690 тысяч тенге.
42. Утвердить бюджет Сарыжарского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 139 622 тысяч тенге:
налоговые поступления – 22 548 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 116 074 тысяч тенге;
2) затраты – 139 622 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
43. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 66 264 тысяч тенге.
44. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 120 тысяч тенге.
45. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 49 690 тысяч тенге.
46. Утвердить бюджет сельского округа Танирберген на 2025-2027 годы согласно приложениям 34, 35 и 36, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 689 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 075 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 612 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 002 тысяч тенге;
2) затраты – 53 689 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
47. 2025 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 30 264 мың теңге сомасында ескерілсін.
48. 2025 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 48 мың теңге сомасында ескерілсін.
49. 2025 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 12 690 мың теңге сомасында ескерілсін.
50. 2025-2027 жылдарға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджеті 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 722 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 610 мың теңге;
трансферттер түсімі – 45 112 мың теңге;
2) шығындар – 51 722 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
51. 2025 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 32 330 мың теңге сомасында ескерілсін.
52. 2025 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 92 мың теңге сомасында ескерілсін.
53. 2025 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 12 690 мың теңге сомасында ескерілсін.
54. Ауылдық округтер бюджеттерінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
мүлікке салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
салықтық емес түсімдер:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін кірістер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
47. Учесть в бюджете сельского округа Танирберген на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 30 264 тысяч тенге.
48. Учесть в бюджете сельского округа Танирберген на 2025 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 48 тысяч тенге.
49. Учесть в бюджете сельского округа Танирберген на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 12 690 тысяч тенге.
50. Утвердить бюджет Хазретовского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 37, 38 и 39, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 722 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 610 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 112 тысяч тенге;
2) затраты – 51 722 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
51. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 32 330 тысяч тенге.
52. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 92 тысяч тенге.
53. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 12 690 тысяч тенге.
54. Учесть, что в доход бюджетов сельских округов зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных
предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
налоги на имущество;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
неналоговые поступления:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города
районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
поступления от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.