2024-2026 жылдарға арналған Ембі қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 8 қаңтардағы № 150 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-1 бабының 2 тармақшасына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Ембі қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 440 481 мың теңге:
салықтық түсімдер – 122 495 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 605 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 755 мың теңге;
трансферттер түсімі – 314 626 мың теңге;
2) шығындар – 535 546,6 мың теңге:
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 95 065,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 95 065,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 95 065,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда– Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 02.12.2024 № 297 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 57 583 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 692 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге.

Об утверждении бюджета города Эмба на 2024-2026 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 8 января 2024 года № 150
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Эмба на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 440 481 тысяч тенге:
налоговые поступления – 122 495 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 605 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 755 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 314 626 тысяч тенге;
2) затраты – 535 546,6 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 95 065,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 95 065,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетныхсредств – 95 065,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 02.12.2024 № 297 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджет на 2024-2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальнай размер пенсии – 57 583 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 692 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.

3. 2024 жылға арналған Ембі қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 71 825 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Кадралин
Мұғалжар аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
8 қаңтардағы № 150 шешіміне
1 қосымша
2024 жылға арналған Ембі қаласының бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 02.12.2024 № 297 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
санаты
сомасы (мың теңге)
сыныбы
кіші сыныбы
атауы

3. Учесть в бюджете города Эмба на 2024 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 71 825 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Мугалжарского
районного маслихата
Б. Кадралин
Приложение 1 к решению
Мугалжарского районного
маслихата от 8 января 2024 года
№ 150
Бюджет города Эмба на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 02.12.2024 № 297 (вводится в действие с 01.01.2024).
категория
сумма (тысяч тенге)
класс
подкласс
наименование