2024-2026 жылдарға арналған Мұғалжар ауылы бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 8 қаңтардағы № 162 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Мұғалжар ауылы бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 84 438 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 072 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 127 мың теңге;
трансферттер түсімі – 76 239 мың теңге;
2) шығындар – 86 803,6 мың теңге:
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 365,6 теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 365,6 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –2 365,6 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда– Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 18.06.2024 № 239 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 57 853 теңге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 692 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге.
3. 2024 жылға арналған Мұғалжар ауылы бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 62 195 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған Мұғалжар ауылы бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі 6 911 мың теңге сомасында ескерілсін.

Об утверждении бюджета села Мугалжар на 2024-2026 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 8 января 2024 года № 162
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Мугалжар на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 84 438 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 072 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 127 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 76 239 тысяч тенге;
2) затраты – 86 803,6 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета– -2 365,6 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 2 365,6 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2365,6 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 18.06.2024 № 239 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1)минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 57 853 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан– 3 692 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат –43 407 тенге.
3. Учесть на 2024 год объем субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджете села Мугалжар в сумме 62 195 тысяч тенге.
4. Учесть на 2024 год объем трансфертов, передаваемые из районного бюджета в бюджет села Мугалжар в сумме 6 911 тысяч тенге.

5. 2024 жылға арналған Мұғалжар ауылы бюджетіне республикалық бюджеттен азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 90 мың теңге нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін.
6. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Кадралин
Мұғалжар аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
8 қаңтардағы № 162 шешіміне
1 қосымша
2024 жылға арналған Мұғалжар ауылы бюджеті

5. Учесть бюджете села Мугалжар на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в сумме 90 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Мугалжарского
районного маслихата
Б. Кадралин
Приложение 1 к решению
Мугалжарского районного
маслихата от 9 января 2024 года
№ 162
Бюджет села Мугалжар на 2024 год