Мұғалжар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 140 "2024-2026 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 5 сәуірдегі № 175 шешімі
Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұғалжар аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 140 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 631 691,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 397 725 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38 333 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 567 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 174 066,4 мың теңге;
2) шығындар – 18 696 846,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 173 266 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –22 152 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 195 418 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 891 888,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 891 888,7 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 22 152 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 195 418 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 764 626,4 мың теңге:";

О внесении изменений в решение Мугалжарского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 140 "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 5 апреля 2024 года № 175
Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мугалжарского районного маслихата "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 140 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 631 691,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12 397 725 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38 333 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21 567 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 174 066,4 тысяч тенге;
2) затраты – 18 696 846,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 173 266 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 22 152 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 195 418 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 891 888,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -891 888,7 тысяч тенге:
поступление займов – 22 152 тысяч тенге;
погашение займов – 195 418 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 764 626,4 тысяч тенге.";

113 245
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
113 245
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14 995
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
98 250
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
929 809
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
130 906
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
130 906
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
130 906
2
Әлеуметтiк көмек
682 212
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
682 212
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 900
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
252 500
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
136 936
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
265 876
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
116 691
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
116 691
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 775
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 200
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11 500
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 216
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
20 000
07
Тұрғын үй коммуналдық шаруашылық
1 954 505
1
Тұрғын үй шаруашылығы
303 609
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
64 426
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

113 245
122
Аппарат акима района (города областного значения)
113 245
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14 995
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
98 250
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
929 809
1
Социальное обеспечение
130 906
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
130 906
005
Государственная адресная социальная помощь
130 906
2
Социальная помощь
682 212
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
682 212
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 000
006
Оказание жилищной помощи
6 900
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
252 500
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
136 936
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
265 876
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
116 691
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
116 691
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71 775
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 200
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
11 500
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 216
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
20 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 954 505
1
Жилищное хозяйство
303 609
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
64 426
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда

24 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
11 970
075
Байланыс желілерін салу
11 970
9
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
592 065
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
463 945
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 153
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
414 792
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
128 120
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 338
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
102 782
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
97 042
6
Жер қатынастары
83 558
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
83 558
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 270
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
6 975
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
41 313
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
13 484
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
13 484
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
13 484
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
70 307
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
70 307
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
70 307
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
68 307
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1 000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
12
Көлiк және коммуникация
2 501 890
1
Автомобиль көлiгi
2 501 890

24 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
11 970
075
Строительство сетей связи
11 970
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
592 065
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
463 945
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
49 153
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
414 792
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
128 120
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
25 338
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
102 782
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
97 042
6
Земельные отношения
83 558
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
83 558
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
35 270
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
6 975
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
41 313
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
13 484
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
13 484
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
13 484
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
70 307
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
70 307
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
70 307
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
68 307
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1 000
015
Капитальные расходы государственного органа
1 000
12
Транспорт и коммуникации
2 501 890
1
Автомобильный транспорт
2 501 890