2025-2027 жылдарға арналған Аққұдық ауылының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 278 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Аққұдық ауылының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер 32 953 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсiмдер 2 800 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмi 30 153 мың теңге;
2) шығындар 32 953 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын
қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. Ауыл бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
әкім салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілетін трансферттер.
басқа да салықтық емес түсімдер.
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
3. 2025 жыл 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш – 3 932 теңге;

Об утверждении бюджета села Аккудык на 2025-2027 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2024 года № 278
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Аккудык на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 32 953 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления 2 800 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления трансфертов 30 153 тысяч тенге;
2) затраты 32 953 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 0 тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета 0 тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Учесть, что в доход бюджета села зачисляются следующие:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимом;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от продажи государственного имущества;
трансферты из районного бюджета;
другие неналоговые поступлении государственного имущества; поступления от продажи земельных участков,за исключением поступление от продажи земельных участков сельскохозяиственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
3. Установить с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге болып белгіленсін.
4. 2025 жылға арналған Аққұдық ауылының бюджетіне аудандық бюджеттен 28 353 мың тенге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған Аққұдық ауылының бюджетіне аудандық бюджеттен 1 800 мың тенге соммасындағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Аққұдық ауылы әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 46 228 тенге.
4. Учесть в бюджете села Аккудык на 2025 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 28 353 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете села Аккудык на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 1 800 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима села Аккудык.