Шалқар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 159 "2024-2026 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалкар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 3 маусымдағы № 265 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 159 "2024-2026 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7120091,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4371611,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20351,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2728129,7 мың теңге;
2) шығындар – 7855460,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 365786,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 440846,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75060,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1101154,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1101154,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 440846,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75060,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 735368,7 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2024 жылға аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 1190460,6 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
мынадай мазмұндағы 7-1 тармағымен толықтырылсын:
"7-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен жергілікті атқарушы органында кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрғын үйді сатып алу үшін қарыздар берілгені ескерілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;
3) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;

О внесении изменений и дополнения в решение Шалкарского районного маслихата от 26 декабря 2023 года №159 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 3 июня 2024 года № 265. Прекращено действие в связи с истечением срока
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 159 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2024-2026 годы" следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7120091,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 4371611,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 20351,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2728129,7 тысяч тенге;
2) затраты - 7855460,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 365786,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 440846,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 75060,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1101154,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1101154,7 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 440846,0 тысяч тенге;
погашение долга – 75060,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 735368,7 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в районном бюджете текущие целевые трансферты бюджетам города районного значения и сельских округов на 2024 год в сумме 1190460,6 тысяч тенге, согласно приложения 4.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год займы из областного бюджета для выкупа готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа за счет выпуска государственных ценных бумаг.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на гарантированный социальный пакет детям;
3) на размещение государственного социального заказа внеправительственных организациях;
4) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;

5) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
6) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
7) аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің сондай-ақ, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру шараларына.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) Шалқар ауданы Бегімбет ауылындағы ахаба желілерінің кәріздік-тазарту ғимаратын салуға;
2) Шалқар ауданы Шалқар қаласында кәріздік-тазарту ғимаратын салуға жобалық сметалық құжаттамасын әзірлеуге;
3) Шалқар ауданы Шалқар қаласында әскери шақыру ғимаратын салуға;
4) Шалқар ауданы 1030 шақырым, Көпмола, Жылан стансалары мен Кеңдала разъезіндегі сумен жабдықтау желілерін реконструкциялауға;
5) Шалқар ауданы Алабас ауылының электр желілерін қайта жарақтауға;
6) Шалқар ауданы Сарысай ауылының электр желілерін қайта жарақтауға;
7) Шалқар ауданы Бозой ауылында спорт кешенін салуға;
8) Ақтөбе облысы Шалқар ауданында сандық инфрақұрылымды салуға жобалық-сметалық құжаттамаларын әзірлеуге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Бигеев.
Шалқар аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
3 маусымдағы№ 265 шешіміне
1-қосымша
Шалқар аудандық
мәслихатының2023 жылғы
26 желтоқсандағы № 159
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Шалқар аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I.Кірістер

5) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
6) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
7) на мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Предумотреть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на строительство канализационно-очистного сооружения на канализационных сетях села Бегимбет Шалкарского района;
2) на разработку проектно-сметной документации на строительство канализационно-очистного сооружения города Шалкар Шалкарского района;
3) на строительство здания призывного пункта в городе Шалкар Шалкарского района;
4) на реконструкцию водопроводных сетей на 1030 километре, станциях Копмола, Жылан и разъезде Кендала Шалкарского района;
5) на реконструкцию электрических сетей в селе Алабас Шалкарского района;
6) на реконструкцию электрических сетей в селе Сарысай Шалкарского района;
7) на строительство спортивного комплекса в селе Бозой Шалкарского района;
8) на разработку проектно-сметной документации к строительству цифровой инфраструктуры в Шалкарском районе Актюбинской области.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 3 июня 2024 года
№ 265
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 26 декабря 2023
года № 159
Шалкарский районный бюджет на 2024 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы

21820,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
119590,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
151685,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
255038,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
131674,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
131674,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56883,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
296,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1610,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
21179,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9488,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
35712,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6505,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2021608,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
685430,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
357725,1
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
201,1
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
357524,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
327704,9
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
122283,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
130955,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
74466,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1220826,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
511845,1
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
146641,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

21820,0
006
Оказание жилищной помощи
4000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
119590,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
151685,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
255038,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
131674,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
131674,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56883,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
296,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1610,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
21179,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9488,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
35712,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6505,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2021608,1
1
Жилищное хозяйство
685430,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
357725,1
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
201,1
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
357524,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
327704,9
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
122283,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
130955,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
74466,0
2
Коммунальное хозяйство
1220826,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
511845,1
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
146641,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

29124,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
93538,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
500,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет,тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
45807,8
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41544,4
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
564,4
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3699,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
57790,0
6
Жер қатынастары
51140,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
51140,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43740,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
7000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
6350,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
6350,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
6350,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
98978,6
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
98978,6
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
98978,6
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
57478,6
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
40000,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500,0
12
Көлік және коммуникация
855124,2
1
Автомобиль көлігі
855124,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
855124,2
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
34081,3
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
108177,9

29124,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
93538,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
500,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
45807,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
41544,4
014
Капитальные расходы государственного органа
564,4
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3699,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
57790,0
6
Земельные отношения
51140,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
51140,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
43740,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
7000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
700,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
6350,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
6350,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6350,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
98978,6
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
98978,6
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
98978,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
57478,6
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
40000,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1500,0
12
Транспорт и коммуникации
855124,2
1
Автомобильный транспорт
855124,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
855124,2
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
34081,3
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
108177,7