Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № VIII-13-58 "Еңбекшіқазақ ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 16 сәуірдегі № VIII-20-101 шешімі
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының "Еңбекшіқазақ ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № VIII-13-58 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191835 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 36 012 337 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 16 935 884 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 205 616 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 2 052 674 мың теңге;
трансферттер түсімі 16 818 163 мың теңге;
2) шығындар 37 567 157 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 671 485 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 812 240 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 140 755 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 226 305 мың теңге;

О внесении изменений в решение Енбекшиказахского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № VIII-13-58 "О бюджете Енбекшиказахского района на 2024-2026 годы"
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 16 апреля 2024 года № VIII-20-101
Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Енбекшиказахского районного маслихата "О бюджете Енбекшиказахского района на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № VIII-13-58 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 191835) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1)доходы 36 012 337 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 16 935 884 тысячи тенге;
неналоговые поступления 205 616 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 052 674 тысячи тенге;
поступление трансфертов 16 818 163 тысячи тенге;
2) затраты 37 567 157 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 671 485 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 812 240 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 140 755 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 226 305 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 226 305 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 3 288 602 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 133 192 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 70 895 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының төрағасы Б. Ахметов

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 226 305 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 3 288 602 тысячи тенге;
погашение займов 1 133 192 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 70 895 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Енбекшиказахского районного маслихата Б. Ахметов

139 373
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
54 249
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
385 217
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
24 810
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
178 633
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 554 136
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
192 056
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
184 056
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 326
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
17 828
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
69 806
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 396
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
8 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19 131 446
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 627 879
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 007 102
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
50 812
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 105 194
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
850 796
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
4 505 877
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4 053 728
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
237 754
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

139 373
006
Оказание жилищной помощи
54 249
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
385 217
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
24 810
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
178 633
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 554 136
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
192 056
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
184 056
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 326
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
17 828
021
Капитальные расходы государственного органа
700
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
69 806
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 396
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
8 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
8 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
19 131 446
1
Жилищное хозяйство
6 627 879
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 007 102
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
50 812
003
Капитальные расходы государственного органа
300
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 105 194
113
Целевые текущие трасферты нижестоящим бюджетам
850 796
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
4 505 877
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4 053 728
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
237 754
098
Приобретения жилья коммунального жилищного фонда