Іле аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы №18-49 "Іле ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 қазандағы № 31-109 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 109-бабына сәйкес, Іле аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Іле аудандық мәслихатының "Іле ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 29 желтоқсандағы №18-49 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191730 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-тармақтарына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 259 201 896 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 238 817 523 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 328 858 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 4 956 225 мың теңге;
трансферттер түсiмі 15 099 290 мың теңге;
2) шығындар 261 225 419 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 158 458 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 237 964 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 79 506 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Илийского районного маслихата от 29 декабря 2023 года № 18-49 "О бюджете Илийского района на 2024-2026 годы"
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 23 октября 2024 года № 31-109
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Илийского районного маслихата "О бюджете Илийского района на 2024-2026 годы" от 29 декабря 2023 года № 18-49 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под под № 191730) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно пунктам 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 259 201 896 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 238 817 523 тысячи тенге;
неналоговые поступления 328 858 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 4 956 225 тысяч тенге;
поступления трансфертов 15 099 290 тысяч тенге;
2) затраты 261 225 419 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 158 458 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 237 964 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 79 506 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 181 981 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 2 181 981 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 2 937 364 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 900 305 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 144 922 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі.
Іле аудандық мәслихатының төрағасы М. Карибаев

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 181 981 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 181 981 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 2 937 364 тысячи тенге;
погашение займов 1 900 305 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 144 922 тысячи тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с момента подписания.
Председатель Илийского районного маслихата М. Карибаев

1 945 031
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
100 294
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 750
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
333 875
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
14 418
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
295 833
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 197 861
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
186 711
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
185 711
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 217
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 231
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
64 806
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 957
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 516 185
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7 451 971
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
1 531 153
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1 531 153
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 812 436
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
372 807
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
225 219
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
5 214 410
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

1 945 031
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
100 294
006
Оказание жилищной помощи
2 750
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
333 875
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
14 418
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
295 833
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 197 861
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
186 711
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
185 711
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
103 217
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 231
021
Капитальные расходы государственного органа
500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
64 806
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12 957
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 516 185
1
Жилищное хозяйство
7 451 971
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
1 531 153
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
1 531 153
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 812 436
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
372 807
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
225 219
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
5 214 410
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)