Райымбек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-90 "Райымбек ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 мамырдағы № 24-135 шешімі
Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Райымбек аудандық мәслихатының "Райымбек ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-90 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 192 231 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 413 578 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 789 927 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 97 мың теңге;
трансферттер түсімдері 3 623 554 мың теңге;
2) шығындар 5 821 205 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 298 817 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 393 198 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 94 381 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 706 444 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 706 444 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Райымбекского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 16-90 "О бюджете Райымбекского района на 2024-2026 годы"
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 30 мая 2024 года № 24-135
Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Райымбекского районного маслихата "О бюджете Райымбекского района на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 16-90 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 192 231) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 5 413 578 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 789 927 тысяч тенге;
неналоговые поступления 97 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3 623 554 тысяч тенге;
2) затраты 5 821 205 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 298 817 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 393 198 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 94 381 тысячa тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 706 444 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 706 444 тысяч тенге, в том числе:

қарыздар түсімдері 589 526 мың теңге;
қарыздарды өтеу 94 381 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 211 299 теңге".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм, инновациялық даму, өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуникация, энергетика, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, ауылшаруашылығы және жер қатынастарын реттеу, қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды тиімді пайдалану жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

поступление займов 589 526 тысяч тенге;
погашение займов 94 381 тысячa тенге;
используемые остатки бюджетных средств 211 299 тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, бюджету, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму, инновационному развитию, промышленности, строительству, транспорту, связи, энергетике, жилищно-коммунальному хозяйству, сельскому хозяйству и регулированию земельных отношений, охране окружающей среды, эффективному использованию природных ресурсов".

4. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Мусирбаев
Райымбек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 мамырдағы № 24-135 шешіміне қосымша
Райымбек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы "Райымбек ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" № 16-90 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата С. Мусирбаев
Приложение к решению Райымбекского районного маслихата от 30 мая 2024 года № 24-135
Приложение 1 к решению Райымбекского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 16-90 "О бюджете Райымбекского района на 2024-2026 годы"
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

49 686
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
49 739
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 882
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
41 857
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
8 300
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 300
02
Қорғаныс
438 092
1
Әскери мұқтаждар
19 769
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
19 769
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19 769
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
418 323
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
418 323
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
380 000
007
Аудандық ( қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
38 323
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
799
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
799
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
799
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
799
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
451 507
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
143 126
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
143 126
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
143 126
2
Әлеуметтік көмек
230 852
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
230 852
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 490
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 184
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29 795
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 190
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
89 179
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

49 686
015
Капитальные расходы государственного органа
3 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
49 739
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
7 882
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
41 857
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
8 300
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
8 300
02
Оборона
438 092
1
Военные нужды
19 769
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 769
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19 769
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
418 323
122
Аппарат акима района (города областного значения)
418 323
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций районного (города областного значения) масштаба
380 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
38 323
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
799
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
799
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
799
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
799
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
451 507
1
Социальное обеспечение
143 126
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
143 126
005
Государственная адресная социальная помощь
143 126
2
Социальная помощь
230 852
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
230 852
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 490
006
Оказание жилищной помощи
2 184
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29 795
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся
3 190
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
89 179
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

865 837
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
211 298
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
282 662
038
Субвенциялар
371 876
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
1
ІІІ. Таза бюджеттік кредит беру
298 817
Бюджеттік кредиттер
393 198
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
393 198
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
393 198

865 837
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
211 298
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на возмещение затрат вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
282 662
038
Субвенции
371 876
054
Возврат неиспользованных (неиспользованных) сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1
ІІІ. Чистое бюджетное кредитование
298 817
Бюджетные кредиты
393 198
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
393 198
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
393 198