"Талғар ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" Талғар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 16-62 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 шілдедегі № 27-99 шешімі
Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 16-62 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1.2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19 953 621 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 970 599 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 348 493 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 213 073 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 421 456 мың теңге;
2) шығындар – 23 261 995 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 113 683 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 162 448 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 48 765 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 16-62 "О бюджете Талгарского района на 2024-2026 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 19 июля 2024 года № 27-99
Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджете Талгарского района на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 16-62 следующие изменения:
Пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1,2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 953 621 тысяча тенге:
налоговые поступления – 7 970 599 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 348 493 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 213 073 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 10 421 456 тысяч тенге;
2) затраты – 23 261 995 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –113 683 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 162 448 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 48 765 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-) 3 422 057 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 422 057 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 910 928 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 77 382 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 588 511 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков

5) дефицит (профицит) бюджета – (-) 3 422 057 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –3 422 057 тысяч тенге:
поступление займов – 2 910 928 тысяч тенге;
погашение займов – 77 382 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств -588 511 тысяч тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Талгарского районного маслихата М. Алибеков

723 549
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
723 549
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
723 549
2
Әлеуметтiк көмек
1 723 600
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 723 600
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
63 964
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 776
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
345 373
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 646
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
138 947
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 157 894
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
154 435
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
154 435
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 398
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 234
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
69 806
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
27 997
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8 609 190
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 297 301
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
92 491
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
92 491

723 549
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
723 549
005
Государственная адресная социальная помощь
723 549
2
Социальная помощь
1 723 600
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 723 600
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
63 964
006
Оказание жилищной помощи
3 776
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
345 373
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 646
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
138 947
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 157 894
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
154 435
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
154 435
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48 398
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 234
021
Капитальные расходы государственного органа
2 000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия программ
69 806
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
27 997
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8 609 190
1
Жилищное хозяйство
6 297 301
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
92 491
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
92 491