"Алатау қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Алматы облысы Алатау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 шілдедегі № 6-14 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған қаланың бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 2 221 540 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 213 197 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 39 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 5000 мың теңге;
трансферттер түсiмі 2 003 304 мың теңге;
2) шығындар 2 372 980 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 мың теңге,
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;

"О бюджете города Алатау на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Алатау Алматинской области от 19 июля 2024 года № 6-14.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Алатау РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алатау на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 2 221 540 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 213 197 тысяча тенге;
неналоговые поступления 39 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 5 000 тысячи тенге;
поступления трансфертов 2 003 304 тысяч тенге;
2) затраты 2 372 980 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 151 440 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 151 440 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 151 440 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Алатау қалалық мәслихатының 20.12.2024 № 13-39 шешімімен (қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі).

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 151 440 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 151 440 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 151 440 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Алатау Алматинской области от 20.12.2024 № 13-39 (вводится в действие с момента подписания).

2. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 23 820 мың теңге сомада бекітілсін.
3. Осы шешiм қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алатау қаласы мәслихатының төрағасы Р. Абилова
Алатау қаласы мәслихатының 2024 жылғы 19 шілдесіндегі № 6-14 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Алатау қалалық мәслихатының 20.12.2024 № 13-39 шешімімен (қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі).
2024 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2024 год в сумме – 23 820 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с момента подписания.
Председатель маслихата города Алатау Р. Абилова
Приложение 1 к решению маслихата города Алатау от 19 июля 2024 года № 6-14
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Алатау Алматинской области от 20.12.2024 № 13-39 (вводится в действие с момента подписания).
Городской бюджет на 2024 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

89 000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
89 000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
84 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
21 400
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
21 400
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21 400
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
21 400
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
404 578
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
125 164
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
125 164
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
125 164
2
Әлеуметтiк көмек
252 694
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
252 694
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 710
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32 500
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 500
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
43 519
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
147 465
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
26 720
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26 720
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 720
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

89 000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
89 000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
84 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
21 400
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
21 400
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21 400
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
21 400
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
404 578
1
Социальное обеспечение
125 164
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
125 164
005
Государственная адресная социальная помощь
125 164
2
Социальная помощь
252 694
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
252 694
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 710
006
Оказание жилищной помощи
2 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32 500
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 500
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43 519
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
147 465
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
26 720
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26 720
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
24 720
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 500
021
Капитальные расходы государственного органа
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство