"Алатау қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Алматы облысы Алатау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 шілдедегі № 6-14 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған қаланың бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 2 268 014 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 1 204 793 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 5000 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 5000 мың теңге;
трансферттер түсiмі 1 053 221 мың теңге;
2) шығындар 2 268 014 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 мың теңге,
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;

"О бюджете города Алатау на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Алатау Алматинской области от 19 июля 2024 года № 6-14
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Алатау РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алатау на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 2 268 014 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 204 793 тысяча тенге;
неналоговые поступления 5 000 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 5 000 тысячи тенге;
поступления трансфертов 1 053 221 тысяч тенге;
2) затраты 2 268 014 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.
2. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 23 820 мың теңге сомада бекітілсін.
3. Осы шешiм қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алатау қаласы мәслихатының төрағасы Р. Абилова

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2024 год в сумме – 23 820 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с момента подписания.
Председатель маслихата города Алатау Р. Абилова

5 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
35 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
20 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
20 000
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
20 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
193 482
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
51 252
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51 252
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
51 252
2
Әлеуметтiк көмек
118 637
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 710
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
479
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
13 440
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 428
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
18 136
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
61 444
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
23 593
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
23 593
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 093
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
573 685
1
Тұрғын үй шаруашылығы
29 480
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
5 000
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу

5 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
35 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
20 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
20 000
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
193 482
1
Социальное обеспечение
51 252
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51 252
005
Государственная адресная социальная помощь
51 252
2
Социальная помощь
118 637
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 710
006
Оказание жилищной помощи
479
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13 440
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 428
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
18 136
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
61 444
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
23 593
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
23 593
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
19 093
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000
021
Капитальные расходы государственного органа
3 500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
573 685
1
Жилищное хозяйство
29 480
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
5 000
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд