"2024–2026 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 11/93-VIII Шымкент қаласы мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 23/195-VIII шешiмi
Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шымкент қаласы мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 11/93-VIII шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190099 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Шымкент қаласының 2024 – 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 726 152 238 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 363 485 476 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 19 608 332 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28 687 189 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 314 371 241 мың теңге;
2) шығындар – 743 189 189 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 24 983 704 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 26 080 997 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 097 293 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 4 546 917 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 4 650 292 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 103 375 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 46 567 572 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 567 572 мың теңге.";
2-тармақ алып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 1 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата города Шымкент от 12 декабря 2023 года № 11/93-VIII "О бюджете города Шымкент на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Шымкент от 12 декабря 2024 года № 23/195-VIII
Маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент "О бюджете города Шымкент на 2024-2026 годы" от 12 декабря 2023 года № 11/93-VIII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190099) следующие изменения:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 726 152 238 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 363 485 476 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 608 332 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28 687 189 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 314 371 241 тысячи тенге;
2) затраты – 743 189 189 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24 983 704 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 26 080 997 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 097 293 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 546 917 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 4 650 292 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 103 375 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 46 567 572 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46 567 572 тысяч тенге.";
пункт 2 исключить;
приложение 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.

2 176 135
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 633 095
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 447 972
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 108
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
958 008
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
812 309
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
619 407
037
Әлеуметтік сауықтандыру
192 902
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 219 000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 219 000
2
Әлеуметтiк көмек
25 623 532
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
25 623 532
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6 695 982
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5 356 543
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
161 850
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
16 491
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 295 305
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
4 247 742
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
6 564 306
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
285 313
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
3 700 061
306
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
94 430
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
85 721
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 709
307
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы
500 000
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

2 176 135
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 633 095
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 447 972
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 108
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
958 008
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
812 309
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
619 407
037
Социальная реабилитация
192 902
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 219 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 219 000
2
Социальная помощь
25 623 532
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
25 623 532
003
Программа занятости
6 695 982
004
Государственная адресная социальная помощь
5 356 543
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
161 850
007
Оказание жилищной помощи
16 491
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 295 305
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
4 247 742
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
6 564 306
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
285 313
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
3 700 061
306
Управление государственной инспекции труда города республиканского значения, столицы
94 430
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
85 721
003
Капитальные расходы государственного органа
8 709
307
Управление жилья города республиканского значения, столицы
500 000
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

500
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
12 649 794
1
Отын және энергетика
1 371 336
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
1 371 336
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
1 371 336
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
11 278 458
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
11 278 458
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
11 278 458
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
22 115 509
1
Ауыл шаруашылығы
6 851 677
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
6 851 677
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
242 612
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
10 216
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 347
008
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
42
010
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
876
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
326 407
017
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
70 487
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
4 557
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды сусидиялау
418 927
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
4 413
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
94 612
027
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
454
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
35 488
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
229
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
43 361
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
76 205
052
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды сатып алу

500
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
12 649 794
1
Топливо и энергетика
1 371 336
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
1 371 336
012
Развитие теплоэнергетической системы
1 371 336
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
11 278 458
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
11 278 458
029
Развитие газотранспортной системы
11 278 458
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
22 115 509
1
Сельское хозяйство
6 851 677
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
6 851 677
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
242 612
002
Субсидирование развития семеноводства
10 216
003
Капитальные расходы государственного органа
1 347
008
Организация санитарного убоя больных животных
42
010
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
876
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
326 407
017
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
70 487
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
4 557
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
418 927
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
4 413
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
94 612
027
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
454
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
35 488
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
229
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
43 361
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
76 205
052
Закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных