"Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) қауіпсіздігі туралы техникалық регламентті бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 249 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 4 қыркүйектегі № 297 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) қауіпсіздігі туралы техникалық регламентті бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 249 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32940) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) қауіпсіздігі туралы техникалық регламентте:
1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың электрондық көшірмесінің Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министірлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2024 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 297 бұйрығына
қосымша
Өсімдіктерді қорғау
құралдарының (пестицидтердің)
қауіпсіздігі туралы техникалық
регламентке
1-қосымша
Техникалық регламенттің қауіпсіздік талаптарына міндетті сертификаттау нысанында сәйкестігі міндетті түрде расталуы тиіс өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) тізбесі
Р/с №
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды
Позиция атауы
1
2
3
1

О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 249 "Об утверждении технического регламента о безопасности средств защиты растений (пестицидов)"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 сентября 2024 года № 297
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 249 "Об утверждении технического регламента о безопасности средств защиты растений (пестицидов)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32940) следующее изменение:
в техническом регламенте о безопасности средств защиты растений (пестицидов), утвержденном указанным приказом:
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление электронной копии настоящего приказа в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 4 сентября 2024 года № 297
Приложение 1
к техническому регламенту
о безопасности средств защиты
растений (пестицидов)
Перечень средств защиты растений (пестицидов), подлежащих обязательному подтверждению соответствия в форме обязательной сертификации требованиям безопасности технического регламента
№ п/п
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Наименование позиции
1
2
3
1

3808 99 800 0
– – – басқалары
Ескертпе:
* 3808 52 және 3808 59 субпозицияларына мынадай бір немесе бірнеше заттардан тұратын 3808 тауарлық позициясының тауарлары ғана енгізіледі: алахлор (ISO); алдикарб (ISO); альдрин (ISO); алахлор (ISO); алдикарб (ISO); бинапакрил (ISO); камфехлор (ISO) (токсафен); каптафол (ISO); карбофуран (ISO); хлордан (ISO); хлордимеформ (ISO); хлорбензилат (ISO); ДДТ (ISO) (клофенотан (INN), 1,1,1-трихлор-2,2-бис(п-хлорфенил)этан); диэлдрин (ISO, INN); 4,6-динитро-o-крезол (ДНОК (ISO)) немесе оның тұздары; диносеб (ISO), оның тұздары немесе күрделі эфирлері; эндосульфан (ISO); этилендибромид (ISO) (1,2-дибромэтан); этилендихлорид (ISO) (1,2-дихлорэтан); фторацетамид (ISO); гептахлор (ISO); гексахлорбензол (ISO); 1,2,3,4,5,6-гексахлорциклогексан (ГХГ (ISO)); линданды (ISO, INN) қоса алғанда, сынап қосылыстары; метамидофос (ISO); монокротофос (ISO); оксиран (этиленоксид); паратион (ISO); паратионметил (ISO) (метилпаратион); пентахлорфенол (ISO), оның тұздары немесе күрделі эфирлері; перфтороктансульфонал қышқылы және оның тұздары; перфтороктансульфонамидтер; перфтороктансульфонилфторид; фосфамидон (ISO); 2,4,5-Т (ISO) (2,4,5-трихлорфеноксисірке қышқылы), оның тұздары немесе күрделі эфирлері; трибутилқалайы қосылыстары; трихлорфон (ISO).

3808 99 800 0
– – – прочие
Примечание:
* В субпозиции 3808 52 и 3808 59 включаются только товары товарной позиции 3808, содержащие одно или несколько следующих веществ: алахлор (ISO); алдикарб (ISO); альдрин (ISO); алахлор (ISO); алдикарб (ISO); бинапакрил (ISO); камфехлор (ISO) (токсафен); каптафол (ISO); карбофуран (ISO); хлордан (ISO); хлордимеформ (ISO); хлорбензилат (ISO); ДДТ (ISO) (клофенотан (INN), 1,1,1- трихлор-2,2-бис(п-хлорфенил)этан); диэлдрин (ISO, INN); 4,6-динитро-о- крезол (ДНОК (ISO)) или его соли; диносеб (ISO), его соли или сложные эфиры; эндосульфан (ISO); этилендибромид (ISO) (1,2-дибромэтан); этилендихлорид (ISO) (1,2-дихлорэтан); фторацетамид (ISO); гептахлор (ISO); гексахлорбензол (ISO); 1,2,3,4,5,6-гексахлорциклогексан (ГХГ (ISO)), включая линдан (ISO, INN); соединения ртути; метамидофос (ISO); монокротофос (ISO); оксиран (этиленоксид); паратион (ISO); паратионметил (ISO) (метилпаратион); пентахлорфенол (ISO), его соли или сложные эфиры; перфтороктансульфоновая кислота и ее соли; перфтороктансульфонамиды; перфтороктансульфонилфторид; фосфамидон (ISO); 2,4,5-T (ISO) (2,4,5- трихлорфеноксиуксусная кислота), ее соли или сложные эфиры; трибутилолова соединения; трихлорфон (ISO).