Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 11/80-VIІI "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 14/102-VIII шешімі
Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 11/80-VІII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 344 645 216,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10 390 001,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 663 780,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 326 591 435,5 мың теңге;
2) шығындар – 346 990 082,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 17 250 233,8 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 28 953 732,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 703 498,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -19 595 098,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19 595 098,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 28 638 732,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 750 724,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 707 091,1 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Облыстың жергілікті атқарушы органына 2024 жылға 104 179 919,5 мың теңге көлемінде берешек лимиті белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 13 декабря 2023 года № 11/80-VIІІ "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение маслихата области Абай от 12 апреля 2024 года № 14/102-VIII
Маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Абай "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" от 13 декабря 2023 года № 11/80-VIІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 344 645 216,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 10 390 001,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 663 780,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 326 591 435,5 тысяч тенге;
2) затраты – 346 990 082,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 250 233,8 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 28 953 732,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 703 498,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -19 595 098,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19 595 098,9 тысяч тенге:
поступление займов – 28 638 732,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 750 724,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 707 091,1 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2024 год в размере 104 179 919,5 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

128 001,2
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
78 816,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
21 631,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
59 038,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 121 917,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
24 143 063,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 916 723,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 684 065,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 223 149,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
295 226,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 306 660,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
917 927,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
820 664,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 109 363,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
11 076,0
261
Облыстың білім басқармасы
944 634,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
767 656,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
92 946,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
84 032,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
288 024,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
288 024,0
2
Әлеуметтiк көмек
6 222 058,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

128 001,2
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
78 816,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
21 631,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
59 038,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 121 917,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
24 143 063,0
1
Социальное обеспечение
6 916 723,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 684 065,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 223 149,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
295 226,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 306 660,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
917 927,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
820 664,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 109 363,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
11 076,0
261
Управление образования области
944 634,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
767 656,0
037
Социальная реабилитация
92 946,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
84 032,0
271
Управление строительства области
288 024,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
288 024,0
2
Социальная помощь
6 222 058,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области

70 027,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
953 325,0
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
266 430,0
1
Отын және энергетика
266 430,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
266 430,0
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
266 430,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
24 199 592,9
1
Ауыл шаруашылығы
23 309 319,9
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
20 017 130,8
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
346 042,8
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
845 300,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 566 030,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
136 000,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 410,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
90 840,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
20 798,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
12 000,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 698 710,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
5 000 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 800 000,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 200 000,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
300 000,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 292 189,1
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
160 873,1
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
12 942,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру

70 027,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
953 325,0
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
266 430,0
1
Топливо и энергетика
266 430,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
266 430,0
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
266 430,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
24 199 592,9
1
Сельское хозяйство
23 309 319,9
255
Управление сельского хозяйства области
20 017 130,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
346 042,8
002
Субсидирование развития семеноводства
845 300,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 566 030,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
136 000,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 410,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
90 840,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
20 798,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
12 000,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 698 710,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
5 000 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 800 000,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 200 000,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
300 000,0
719
Управление ветеринарии области
3 292 189,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
160 873,1
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
12 942,0
009
Организация санитарного убоя больных животных

6 510,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
79 223,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
14 131,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
25 625,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
20 522,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 830 237,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
5 979,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
53 706,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
82 441,0
2
Су шаруашылығы
89 330,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
89 330,0
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
89 330,0
3
Орман шаруашылығы
272 502,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
272 502,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
272 502,0
4
Балық шаруашылығы
10 400,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
10 400,0
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
10 400,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
501 173,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
501 073,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 883,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
241 660,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
68 830,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
89 700,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
100,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
100,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер

6 510,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
79 223,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
14 131,0
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
25 625,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
20 522,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 830 237,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
5 979,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
53 706,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
82 441,0
2
Водное хозяйство
89 330,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
89 330,0
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
89 330,0
3
Лесное хозяйство
272 502,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
272 502,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
272 502,0
4
Рыбное хозяйство
10 400,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
10 400,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
10 400,0
5
Охрана окружающей среды
501 173,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
501 073,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
100 883,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
241 660,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
68 830,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
89 700,0
271
Управление строительства области
100,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
100,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений