Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/2-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2024 жылғы 8 сәуірдегі № 14/13-VIII шешімі
Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/2-VII "2024-2026 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 192009 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 259 530,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 883 012,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31 156,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 168,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 345 194,0 мың теңге;
2) шығындар – 7 003 701,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 839,8 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 123 682,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 66 842,2 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 257 504,4 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 257 504,4 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -58 515,6 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Аксуат области Абай от 26 декабря 2023 года № 11/2-VII "О бюджете района Аксуат на 2024 - 2026 годы"
Решение маслихата района Аксуат области Абай от 8 апреля 2024 года № 14/13-VIII
Маслихат района Ақсуат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Аксуат области Абай "О бюджете района Аксуат на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 11/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 192009) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
1. Утвердить бюджет района на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 259 530,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 883 012,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31 156,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –168,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 345 194,0 тысяч тенге;
2) затраты – 7 003 701,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 839,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –123 682,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 66 842,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 257 504,4 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 257 504,4 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -58 515,6 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 58 515,6 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 123 682,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 66 842,2 мың теңге;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсуат ауданы мәслихатының төрағасы Ж. Оразғалиев
Ақсуат ауданы мәслихатының
2024 жылғы 8 сәуірдегі

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 58 515,6 тысяч тенге;
поступление займов – 123 682,0 тысяч тенге;
погашение займов – 66 842,2 тысяч тенге;
приложения 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Аксуат Ж. Оразгалиев
Приложение к решению
маслихата района Аксуат
от 8 апреля 2024 года

1 212 396,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
613 075,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
613 075,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
613 075,0
2
Әлеуметтiк көмек
529 647,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
529 647,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65 606,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 449,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
39 528,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 135,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
209 248,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
141 875,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
67 806,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
69 674,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 674,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 343,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 612,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 873,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 846,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 368 566,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
259 517,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
259 517,1
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
45 000,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

1 212 396,0
1
Социальное обеспечение
613 075,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
613 075,0
005
Государственная адресная социальная помощь
613 075,0
2
Социальная помощь
529 647,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
529 647,0
002
Программа занятости
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65 606,0
006
Оказание жилищной помощи
1 449,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
39 528,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 135,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
209 248,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
141 875,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
67 806,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
69 674,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 674,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61 343,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 612,0
021
Капитальные расходы государственного органа
3 873,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 846,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 368 566,9
1
Жилищное хозяйство
259 517,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
259 517,1
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
45 000,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры