Мәслихаттың 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 11/3-VІІІ "2024-2026 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 қазандағы № 20/2-VIII шешімі
Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" мәслихаттың 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 11/3-VІІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 5 520 216,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 422 762,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 893,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 299,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 077 262,9 мың теңге;
2)шығындар – 6 293 982,7 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 44 296,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 103 376,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 59 080,0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 32 452,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 32 452,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – - 850 513,8 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 850 513,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 802 256,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 59 080,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 107 337,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының төрағасы М. Нұрсұлтанұлы
Абай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 30 қазандағы
№ 20/2-VIII шешіміне
1 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 11/3-VIІІ шешіміне
1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1
2
3
4
5
6
І. КІРІСТЕР
5 520 216,9
1
Салықтық түсімдер
1 422 762,0
01
Табыс салығы
667 141,0
1
Корпоративтік табыс салығы
15 632,0
11
Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынаты корпоративтік табыс салығы
15 632,0
2
Жеке табыс салығы
651 509,0
01
Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
603 196,0
02
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
46 563,0
05
Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы
1 750,0
03
Әлеуметтiк салық
507 000,0
1
Әлеуметтік салық
507 000,0
01
Әлеуметтік салық
507 000,0
04
Меншiкке салынатын салықтар
235 000,0
1
Мүлiкке салынатын салықтар
235 000,0
01
Заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық
235 000,0
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар
13 621,0
2
Акциздер
1 295,0
84
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны
1 295,0
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
9 450,0
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
9 450,0
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
2 876,0
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
346,0
29
Жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым
330,0
34
Қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы
2 200,0
08
Заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
0
1
Мемлекеттік баж
0
26
Жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж
0
2
Салықтық емес түсiмдер
17 893,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
12 771,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
12 704,0
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер
198,0
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
12 506,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
67,0
06
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
28,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
39,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
174,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
174,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
174,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
580,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
580,0
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
580,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
4 368,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
4 368,0
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
4 368,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер

Абайского районного маслихата
от 30 октября 2024 года
№ 20/2-VIII
Приложение 1 к решению
Абайского районного маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 11/3-VIIІ
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1
2
3
4
5
6
І. ДОХОДЫ
5 520 216,9
1
Налоговые поступления
1 422 762,0
01
Подоходный налог
667 141,0
1
Корпоративный подоходный налог
15 632,0
11
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организации нефтяного сектора
15 632,0
2
Индивидуальный подоходный налог
651 509,0
01
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты
603 196,0
02
Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты
46 563,0
05
Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты
1 750,0
03
Социальный налог
507 000,0
1
Социальный налог
507 000,0
01
Социальный налог
507 000,0
04
Hалоги на собственность
235 000,0
1
Hалоги на имущество
235 000,0
01
Налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
235 000,0
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
13 621,0
2
Акцизы
1 295,0
84
Бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан
1 295,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
9 450,0
15
Плата за пользование земельными участками
9 450,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
2 876,0
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
346,0
29
Регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет
330,0
34
Плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности
2 200,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
0
1
Государственная пошлина
0
26
Государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет
0
2
Неналоговые поступления
17 893,0
01
Доходы от государственной собственности
12 771,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
12 704,0
08
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
198,0
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
12 506,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
67,0
06
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета специализированным организациям
28,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
39,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
174,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
174,0
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
174,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
580,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд
580,0
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
580,0
06
Прочие неналоговые поступления
4 368,0
1
Прочие неналоговые поступления
4 368,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
4 368,0
3
Поступления от продажи основного капитала

34 850,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 850,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
96 860,8
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
96 860,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
29 306,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
29 306,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
67 554,8
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 517,8
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 037,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
51 104,2
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
51 104,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
51 104,2
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
51 104,2
12
Көлiк және коммуникация
1 166 987,4
1
Автомобиль көлiгi
1 161 203,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 161 203,4
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
21 400,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 139 803,4
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
5 784,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 784,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы және ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
5 784,0
13
Басқалар
67 609,0
9
Басқалар
67 609,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
67 609,0
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
0

34 850,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры, спорта и туризма
34 850,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
96 860,8
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
96 860,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
29 306,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29 306,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
67 554,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
58 517,8
017
Капитальные расходы государственного органа
9 037,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 104,2
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 104,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
51 104,2
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
51 104,2
12
Транспорт и коммуникации
1 166 987,4
1
Автомобильный транспорт
1 161 203,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 161 203,4
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
21 400,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 139 803,4
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
5 784,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 784,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
5 784,0
13
Прочие
67 609,0
9
Прочие
67 609,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
67 609,0
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0